Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWWW
Okładka Big Head Bash (WWW)
OkładkaBig Head Bash (WWW)

Big Head Bash WWW

Przeglądarkowa, platformowa gra akcji stworzona przez studio Spicy Horse, założone przez byłego pracownika id Software Americana McGee. Zabawa polega na niczym nieskrępowanej strzelaninie pomiędzy figurkami stylizowanymi na zabawki o dużych głowach (m.in.

Akcji | platformówki | Facebook | sieciowe | przeglądarkowe | kooperacja | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Head Bash Premiera WWW

1czerwca2012

producent: Spicy Horse wydawca: Spicy Horse Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Big Head Bash to platformowa gra akcji na przeglądarki, dostępna m.in. w serwisach Facebook, Armor Games, Kongregate, czy też Spicy World. Stworzyło ją studio Spicy Horse, znane chociażby z Alice: Madness Returns, założone przez Americana McGee, w przeszłości pracownika id Software i projektanta poziomów m.in. do gier z serii Doom i Quake.

Opisywana gra posiada wszelkie cechy specyficznego, mieszającego różne gatunki stylu McGee. Jest to strzelanka z akcją ukazaną z boku (jak w grach 2D, na modłę popularnych Wormsów), w której sterujemy posiadającymi duże głowy figurkami. Łącznie jest ich około 70. Niektóre z nich pochodzą na przykład z poprzednich gier studia (jak chociażby Alicja lub kot z Cheshire z obu tytułów z serii Alice), podczas gdy jeszcze inne są karykaturami znanych amerykańskich polityków (George’a Busha, Baracka Obamy, Mitta Romney’a) lub twórców gry. Niezależnie od tego, kogo się wybierze, naszą postać możemy wyposażyć w dwie bronie – od piły mechanicznej i wiertarki po miotacz ognia, strzelby i karabiny snajperskie, aż po wyrzutnię kogutów i młynek strzelający pieprzem. Do wyboru mamy także rożnego rodzaju bonusy, zwiększające szybkość przeładowywania broni lub poruszania się figurki.

Sama rozgrywka nie jest zbyt skomplikowana i przypomina połączenie platformówki i klasycznych strzelanek. Niczym nieskrępowana rozwałka dla maksymalnie dwunastu osób ma miejsce na około dziesięciu mapach, stylizowanych m.in. na statek piracki, dżunglę, sklep z zabawkami, czy też pełną lawy arenę rodem z serii Quake. Na każdej z nich są porozrzucane bonusy, jak chociażby apteczki czy dodatkowa amunicja. Obfitują one w platformy i odskocznie, które pozwalają na stosowanie wielu ciekawych taktyk i szybkie przemieszczanie się po planszy.

Twórcy ze Spicy Horse oddali do naszej dyspozycji pięć trybów rozgrywki. Oprócz samouczka, drużynowego deathmatchu i „capture the flag”, możemy bawić się w „Climber”, w którym należy jak najszybciej dotrzeć na szczyt mapy, oraz „Hot Potato”, czyli w trybie nawiązującym do popularnej gry zespołowej, w jakiej należy złapać (w tym przypadku: wyeliminować) gracza niosącego tytułowy „gorący ziemniak”. Za każde zwycięstwo – uzależnione bądź od liczby zabitych wrogów, bądź od liczby zdobytych punktów – zostajemy nagrodzeni funduszami pozwalającymi na odblokowanie nowych figurek i wyposażenia, a nasze postaci awansują na kolejne poziomy doświadczenia (ogółem jest ich 40).

Big Head Bash jest napędzana przez silnik Unity i wyróżnia ją specyficzna, kreskówkowa oprawa audiowizualna. Trójwymiarowa grafika nawiązuje do stylistyki świata zabawek, a przyjemna dla ucha muzyka przywodzi na myśl wczesne gry arcade.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-12  

Wymagania wiekowe Big Head Bash: Odpowiednia dla każdego wieku.