Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Benny and Lenny. English for the little ones (PC)

Bolek i Lolek: Język angielski dla najmłodszych PC

Benny and Lenny. English for the little ones

Kolejna gra edukacyjna firmy Aidem Media, która została przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów, dopiero uczących się języka angielskiego.

Logiczne | seriale animowane | edukacyjne | dla dzieci | polskie

PC Windows
Okładka Benny and Lenny. English for the little ones (PC)

producent: Aidem Media

wydawca: Aidem Media

wydawca PL: Aidem Media

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada2005

28listopada2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna gra edukacyjna firmy Aidem Media, która została przygotowana z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów, dopiero uczących się języka angielskiego. Dzieci znajdą tutaj ponad trzydzieści, różnorodnych mini-gierek i zabaw, mających na celu wprowadzenie oraz utrwalenie podstawowych 250 słów i zwrotów opisujących świat otaczający maluchy.

W opisywanym programie, język polski i angielski występują obok siebie. Ten pierwszy służy przede wszystkim do określania zadań, wydawania poleceń i tłumaczenia działania poszczególnych ćwiczeń, drugim posługują się zaś niektórzy mieszkańcy Krainy Języka Angielskiego. Ukryte w zabawach ćwiczenia obejmują przede wszystkim język mówiony, nie wymagają od dziecka umiejętności czytania, choć wszystkie słówka występują tu również w formie pisanej.

Język angielski dla najmłodszych nawiązuje do wcześniej wydanej gry z Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych, tj. Alfabet i Nauka Czytania. Pojawiają się tu zarówno mały Mól Książkowy, jak i Wróżka Książniczka, a większość gier i zabaw to nowe wersje tych, które dziecko poznało i polubiło wcześniej. Wprowadzenie języka angielskiego zmienia jednak ich sens do tego stopnia, że zyskują one zupełnie nową jakość, zaś dziecko nie czuje się zagubione. Gapowaty kucharz gotujący zupę będzie tym razem mówił po angielsku, podobnie jak goście w babeczkowej restauracji czy klienci lodziarni.

Słownictwo wdrażane jest stopniowo, zaś każdy nowy wyraz pojawia się przynajmniej w jednej zabawie, jako element do przećwiczenia. Wraz z postępem dokonywanym przez dziecko wprowadzane są następne porcje słówek i zabaw. Przez cały czas użytkownikowi programu towarzyszy Bolek, który na bieżąco tłumaczy co ważniejsze kwestie na język polski, dostępny jest również podręczny słowniczek obrazkowy. Program przygotuje także maluchy do bardziej zaawansowanego kursu języka angielskiego, który znajduje się w programie Bolek i Lolek - Język angielski dla dzieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Bolek i Lolek: Język angielski dla najmłodszych

Wymagania wiekowe Benny and Lenny. English for the little ones

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bolek i Lolek: Język angielski dla najmłodszych

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 500 Mhz
  • 64MB RAM
  • karta grafiki 1MB
  • Windows 95/98/Me/2000/XP