Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSXONE
Okładka Beat The Game (XONE)
OkładkaBeat The Game (XONE)

Beat The Game

Surrealistyczna gra przygodowa, w której wcielamy się w muzycznie uzdolnionego podróżnika. Podczas jednej z wypraw jego maszyna ulega awarii, ale jest nadzieja. Jeżeli uda nam się zorganizować koncert, być może przyciągnie on jakiś środek lokomocji.

Przygodowe | muzyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beat The Game to surrealistyczna gra przygodowa stworzona przez założone w 2013 roku niezależne amerykańskie studio Worm Animation. Opisywana produkcja ukazała się na platformie PC, PS4 i XONE i jest pierwszą w dorobku firmy.

Fabuła

W grze trafiamy do dziwacznego, pustynnego świata, który nasz podopieczny przemierza na pojeździe przypominającym motor. Podczas podróży dochodzi jednak do wypadku i maszyna ulega zepsuciu. Dodatkowo w pobliżu pojawia się dziwne latające oko oraz fotel. Nie zastanawiając się zbyt długo, bohater siada na nim i zostaje porwany przez drzewo – a raczej gałęzie, które wyrosły z piasku. Jakiś czas później budzi się w innej lokacji, z której musi się wydostać. Tak zaczyna się przygoda w Beat The Game.

Mechanika

Beat The Game jest trójwymiarową grą przygodową, w której dominującą rolę odgrywa muzyka. Bohater dysponuje specjalnym skanerem służącym do szukania w najbliższym otoczeniu rozmaitych dźwięków. Mogą one pochodzić np. od latających w pobliżu zwierząt. Gdy już uda nam się coś wykryć, następuje automatyczne nagrywanie – w tym czasie musimy cały czas obserwować daną istotę. Oprócz tego, jak na przygodówkę przystało, trzeba eksplorować lokacje w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów; służą one do wytwarzania bardziej zaawansowanych dźwięków, np. stuknięcie pałeczką w puszkę po napoju odblokuje dźwięki wydawane przez hi-hat – instrument stanowiący część zestawu perkusyjnego. Poza tym niektóre z napotkanych postaci mogą nam przekazać np. nowe linie melodyczne.

Po zebraniu kilku różnych dźwięków możemy je ze sobą łączyć w menu, tworząc specjalną kompozycję. Wraz z jej rozbudowywaniem i dodawaniem kolejnych efektów, popychamy grę do przodu: na planszy pojawią się kolejne źródła dźwięków, oglądamy też nowe scenki przerywnikowe. Wszystko to ma na celu zorganizowanie koncertu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Beat The Game jest równie niecodzienna jak rozgrywka. Uwagę przykuwa przede wszystkim stylistyka produkcji. Pustynna lokacja pełna jest niszczejących maszyn, na niebie latają figury geometryczne, gdzieniegdzie można znaleźć usychające krzaki lub odpoczywającego zombie – jest dziwacznie i intrygująco.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beat The Game: Odpowiednia dla każdego wieku.

Beat The Game Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E660 2.4 GHz/AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7900/Radeon HD 7990 lub lepsza
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
iOS
XONE