Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Battlewake (PS4)

Battlewake

Battlewake to gra akcji w otoczce fantasy przeznaczona na zestawy VR. W czasie zabawy gracze wcielają się w jednego z posiadających nadnaturalne zdolności pirackich lordów i walczą o dominację na morzu.

Akcji | FPP | fantasy | piraci | multiplayer | statki | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Battlewake (PS4)

producent: Survios

wydawca: Survios

Strona oficjalna

data premiery gry:

10wrz2019

PC PS4

Battlewake to gra akcji wykorzystująca motywy fantasy. Gracze wcielają się w jednego z czterech pirackich lordów, którzy walczą o dominację na morzu. Każdy z nich nie tylko posiada unikalny okręt, ale także nadnaturalne zdolności, które może wykorzystywać w walce. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiada studio Survios.

Mechanika

Rdzeniem rozgrywki w Battlewake są bitwy morskie. W prowadzonych w czasie rzeczywistym potyczkach gracze kontrolują jednego z czterech dostępnych pirackich lordów: są to Diego the Dreaded, Rev the Relentless, Calavera the Undying oraz Zhang the Magnificent. Każdy z nich dysponuje unikalnymi, nadnaturalnymi zdolnościami.

W czasie rozgrywki gracze otrzymują złoto, które mogą wydać na ulepszenie statków. Do dyspozycji graczy oddano 13 modeli broni, które można zamontować na okrętach, by zwiększyć ich siłę rażenia.

Tryby gry

W Battlewake zaimplementowano trzy tryby rozgrywki. Pierwszym z nich jest kampania fabularna, przeznaczona dla pojedynczego gracza lub dwuosobowej kooperacji.

Kolejnym wariantem zabawy jest Warfare, gdzie maksymalnie czteroosobowa drużyna musi wykonywać określone zadania. Tryb Plunder opiera się natomiast na zasadach PvP – na mapę trafia od 2 do 10 graczy, a ich zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich oponentów.

Kwestie techniczne

Battlewake oferuje wsparcie dla okularów wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-10  

Klasyfikacja PEGI Battlewake

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Battlewake

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel i5-4590 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 / AMD Radeon RX 480 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit

PC
PS4