Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3WiiNDSX3603DS
Okładka Battleship (PS3)

Battleship

Gra Battleship to wspólny projekt firmy Activision i studia Double Helix, które w swoim dorobku ma takie tytuły jak Silent Hill: Homecoming oraz Front Mission Evolved. Produkcja korzysta z licencji filmowej i stanowi oryginalną mieszanką strzelanki oraz gry taktycznej.

Akcji | FPP | filmy | strzelanki

Okładka Battleship (PS3)

data premiery gry:

20kwi2012

X360 PS3 3DS NDS Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Głównym bohaterem gry jest Cole Mathis. Nadrzędnym zadaniem komandosa jest atak lądowy na wyspę Ni’ihau, która została opanowana przez kosmitów. W czasie przeprawy przez niegościnny teren, głównego bohatera wspomaga flota okrętów wojennych. Gracz w czasie zabawy odpowiedzialny jest zarówno za poczynania Cole’a, jak i oddziału statków.

Rozgrywka w Battleship składa się z dwóch trybów: pierwszoosobowej strzelanki i gry taktycznej. Podczas przemierzania wyspy jako Cole mamy do czynienia z mechaniką rozgrywki przypominającą klasyczną strzelankę wojenną. Postać gracza ma do dyspozycji spory arsenał uzbrojenia, może korzystać z osłon, prowadzić ostrzał „na ślepo” oraz ciskać granatami. W każdym momencie zabawy mamy możliwość przejścia w tzw. tryb dowodzenia. Kamera pokazuje wtedy akcję z lotu ptaka, a plansza działań wojennych zostaje podzielona (jak w klasycznej grze w statki) z literami i liczbami oznaczającymi koordynaty. W trybie dowodzenia zadaniem gracza jest wydawanie statkom rozkazów, w celu pokonania morskich sił kosmitów i uzyskania wsparcia na lądzie.

W czasie rozgrywki z przeciwników mogą wypaść specjalne bonusy. Pozwalają one m.in. na naprawienie zniszczonego statku, zaatakowanie artylerią lub przejęcie kontroli nad niszczycielem, który zadaje dwukrotnie większe obrażenia niż pozostałe okręty. Gracze muszą nieustannie utrzymywać równowagę pomiędzy dwoma trybami rozgrywki, gdyż kosmici atakują zarówno na wyspie, jak i na morzu. Przejmowanie kluczowych punktów na wodzie sprawia, że rozgrywka na lądzie jest dużo łatwiejsza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Battleship

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Pierwsze screeny z gry Battleship

wiadomość19 stycznia 2012

Firma Activision udostępniła pierwsze screeny z gry Battleship. Obrazki prezentują obydwa kluczowe elementy najnowszej produkcji zespołu Double Helix. Możemy na nich zobaczyć zarówno tryb taktyczny, jak i strzelankowy.

Nowa produkcja z serii Battleship - miks strzelanki i gry taktycznej
Nowa produkcja z serii Battleship - miks strzelanki i gry taktycznej

wiadomość12 stycznia 2012

Firma Activision wyda nową produkcję z serii Battleship. Tytuł będzie połączeniem pierwszoosobowej strzelanki z grą taktyczną bazującą na klasycznej grze w statki, a także wykorzysta licencję nadchodzącego filmu o tym samym tytule.

X360
PS3
3DS
NDS
Wii