Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Babar: To the Rescue (GBA)
OkładkaBabar: To the Rescue (GBA)

Babar: To the Rescue GBA

Babar: To the Rescue to gra, powstała w oparciu o niezwykle popularną bajkę, której głównym bohaterem jest tytułowy, sympatyczny słoń. Produkt charakteryzuje autentyczna historia, którą przedstawiono na małym ekranie.

Zręcznościowe | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Babar: To the Rescue Premiera GBA

26maja2006

producent: Sirius Games wydawca: The Game Factory Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Babar: To the Rescue to gra, powstała w oparciu o niezwykle popularną bajkę, której głównym bohaterem jest tytułowy, sympatyczny słoń. Produkt charakteryzuje autentyczna historia, którą przedstawiono na małym ekranie. Dodatkowo zadbano o to, by poszczególne postaci były animowane identycznie, jak w filmowej wersji.

Akcja przenosi nas do Celesteville Babar's, gdzie pewnego razu dwóch synów Babara, czyli Pom i Alexander, wraz ze swoim kuzynem Arthurem bawią się w chowanego z małpką imieniem Zephir. Na dziedzińcu zamku, do ziemi przymocowane są dwa ogromne balony powietrzne. Pom i Alexander postanawiają ukryć się w nich i robią to. Nagle linka trzymająca balony przypadkowo poluźnia się i dwoje bohaterów zostaje uniesionych w powietrze. Kiedy Babar odkrywa co się stało, natychmiast postanawia wyruszyć drugim balonem na poszukiwania swoich potomków. W związku z tym gracz ma do przejścia osiem etapów, a zaliczenie każdego z nich przybliża go do upragnionego celu, którym naturalnie jest odnalezienie synów. Przed rozpoczęciem każdej misji na ekranie pojawia się graficzny samouczek, co powoduje, iż nawet najmłodsi użytkownicy mogą szybko przenieść się do świata omawianej pozycji, po uprzednim zapoznaniu się z zasadami rozgrywki.

Na swojej drodze gracz napotyka rozmaite przeszkody. Jego zadanie polega na przemierzaniu dzikiej rzeki, ściganiu się po dżungli, czy huśtaniu się od jednej winorośli do drugiej. Poza tym zwiedza rozległe tereny gorącej sawanny, a także dociera do góry pokrytej śliskim śniegiem. Tam musi unikać nadlatujących białych kulek. Całość można zaliczyć do gatunku gier platformowych, lecz nie brakuje tutaj także elementów eksploracji poszczególnych lokacji oraz dynamicznej akcji. Wszystkie omówione kwestie zapewniają długi czas rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Babar: To the Rescue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.