Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy (PC)

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy to gra jRPG, w której rozgrywka koncentruje się na alchemicznym systemie craftingu. To pierwsza odsłona cyklu, która prezentuje kontynuację losów znanej już głównej bohaterki, zamiast oferować zupełnie nową historię i postać.

RPG | TPP | fantasy | crafting | jRPG

Okładka Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy (PC)

producent: Gust

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

data premiery gry:

26sty2021za 60dni

PC PS4 Switch

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy to japońskie RPG utrzymane w klimacie bajkowego fantasy. Produkcję opracowało studio Gust, czyli zespół, który odpowiada za wszystkie wcześniejsze odsłony tego cyklu.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, pod względem fabularnym gra stanowi bezpośrednią kontynuację Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout. Ponownie wcielamy się w alchemiczkę imieniem Ryza. To pierwszy przypadek w historii tego cyklu, gdy jedna postać jest główną bohaterką w dwóch odsłonach.

Akcja gry zaczyna się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej części. Ryza jako jedyna ze swojej drużyny postanowiła pozostać na wyspie Kurken. Opuszcza ją dopiero gdy otrzymuje list od starego przyjaciela, proszącego o spotkanie w stolicy królestwa Ashra-am Baird. Na miejscu dziewczyna wplącze się w intrygę, która zmusi ją do próby odkrycia tajemnic ruin otaczających miasto.

Mechanika

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon. Otrzymujemy więc rozbudowanego mechanicznie jRPG-a, w którym rozgrywka kładzie duży nacisk na system alchemiczny, zmuszając nas do radzenia sobie ze skomplikowanymi przepisami, bogatym wyborem składników oraz skomplikowanymi systemami opartymi na minigierkach.

Podczas zabawy eksplorujemy świat, rozwijamy postacie z drużyny, wypełniamy zadania i toczymy walki. Potyczki rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a my musimy szybko wydawać rozkazy. W trakcie starć postacie gromadzą także punkty, które służą do aktywacji zdolności specjalnych.

W porównaniu z poprzednimi częściami ulepszono wiele elementów rozgrywki. Bohaterka potrafi teraz nurkować i korzystać z magicznych lin, co znacznie zwiększa swobodę eksploracji świata. Rozbudowano także system syntezy, który teraz pozwala odtwarzać zniszczone przedmioty.

Tryby gry

Grę zaprojektowano wyłącznie z myślą o trybie dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, stylizowaną na japońskie kreskówki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy

Wymagania wiekowe Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy

12+

PC
PS4
Switch