Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka American Trucker: The Simulation (PC)

American Trucker: The Simulation PC

Kolejna produkcja z bogatego zestawu różnorodnych symulatorów tworzonych przez niemiecką firmę UIG Entertainment, w której zasiadamy za kierownicą potężnej, osiemnastokołowej ciężarówki i rozwozimy towary oraz przesyłki na obszarze Stanów Zjednoczonych.

Symulacje | ciężarówki

PC Windows
Okładka American Trucker: The Simulation (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

American Trucker: The Simulation to gra, w której wcielamy się w rolę kierowcy osiemnastokołowej ciężarówki, poruszającej się po drogach zlokalizowanych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Za stworzenie oraz wydanie tej produkcji odpowiedzialne jest niemieckie studio UIG Entertainment.

Rozgrywka toczy się w typowym dla tego rodzaju symulatorów stylu – gracz rozpoczyna zabawę z jednym z najsłabszych ciągników dostępnych na rynku i kilkoma tysiącami dolarów w kieszeni. Poprzez przewożenie coraz bardziej wartościowych towarów i uzyskiwanie lepiej płatnych zleceń zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć zarówno na ulepszenia ciężarówki, jak i kupno nowego modelu, charakteryzującego się lepszymi osiągami. Wszystkie zawarte w grze pojazdy to fikcyjne maszyny, stworzone na bazie prawdziwych tirów znanych z dróg Ameryki Północnej.

Rozgrywka toczy się na mapie przedstawiającej całe terytorium USA – twórcy zawarli w niej kilkadziesiąt najważniejszych miast Stanów Zjednoczonych, łącząc je siecią najbardziej znanych autostrad i dróg ekspresowych. Dostęp do kolejnych stanów oraz miast odblokowywany jest sukcesywnie wraz z postępami w grze.

Model jazdy znacznie różni się od produkcji studia SCS Software, takich jak Euro Truck Simulator czy American Truck Simulator - w tej grze jest on znacznie bardziej zręcznościowy, brak także wielu istotnych mechanizmów, wpływających na komfort prowadzenia osiemnastokołowca.

Oprawa wizualna gry jasno wskazuje na fakt, że mamy do czynienia z produkcją niskobudżetową – projekty ciężarówek i przyczep wykonano przeciętnie, a krajobrazy, mimo iż zróżnicowane, straszą pustką. Zaletą tej produkcji jest zastosowanie systemu dynamicznych warunków pogodowych wpływających na prowadzenie pojazdu, jak również cyklu dnia i nocy. American Trucker: The Simulation wspiera również większość popularnych kierownic oraz gamepadów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe American Trucker: The Simulation

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe American Trucker: The Simulation

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 750 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8