Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

PvP - Gry Akcji

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku akcji o tematyce PvP ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

PC
PC Windows9 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Hurtworld
Hurtworld

Akcji 10 grudnia 2019

Ukierunkowany na rozgrywkę wieloosobową sandboksowy symulator przetrwania, będący pierwszą poważną produkcją australijskiego studia Bankroll. Mechanika rozgrywki nie odbiega tu od większości podobnych tytułów, z bestsellerowym Rustem na czele. Kontrolowana przez gracza postać trafia na rozległą pustynną równinę, gdzie jej głównym zadaniem jest przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku.

PC

Population Zero
Population Zero

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 5 maja 2020)

Osadzony w otwartym świecie sandboksowy symulator przetrwania, modelem rozgrywki i realiami przypominający np. ARK: Survival Evolved. Akcja gry Population Zero toczy się na wielkiej powierzchni egzotycznej obcej planety, pełnej różnorakich niebezpieczeństw.

PC

Battle of Cultures
Battle of Cultures

Akcji prace wstrzymane

Battle of Cultures to darmowe polskie MMORPG, uruchamiane z poziomu przeglądarki. Trafiamy do fantastycznego świata, o dominację nad którym walczą cztery grupy przybyłe z naszej rzeczywistości: piraci, wikingowie, samurajowie i Persowie. Grę cechują dynamicznie zmieniająca się sytuacja na mapie politycznej oraz nieustanne przetasowania w sojuszach między poszczególnymi frakcjami.

WWW

Flame vs Blaze
Flame vs Blaze

Akcji 13 grudnia 2017

Gra sieciowa typu MOBA, kładąca nacisk na rozgrywanie szybkich meczów w formacie 3-na-3. Produkcja łączy w sobie klimat fantasy, stylistykę anime i kilka ciekawych rozwiązań w zakresie mechaniki rozgrywki, na czele z potężnymi bossami dołączającymi do walki w połowie spotkania.

ANDiOS

Global Agenda
Global Agenda

Akcji 1 lutego 2010

Szpiegowsko-taktyczny MMORPG wykorzystujący silnik Unreal Engine 3, którego akcja rozgrywa się na Ziemi w XXII wieku. Jako wytrenowani i wyposażeni w najnowsze gadżety specjalni agenci bierzemy udział w różnorodnych misjach. Walka jest w znacznej części zręcznościowa i polega bardziej na umiejętnościach gracza niż statystykach jego postaci.

PC

Forge
Forge

Akcji 4 grudnia 2012

Forge to dynamiczna gra akcji skupiająca się na rozgrywce player versus player. W proces tworzenia gry zaangażowani są producenci, którzy współtworzyli takie gry jak Mortal Kombat, Unreal Tournament 2003/2004 czy też Mythica.

PC

ONRAID
ONRAID

Akcji 18 kwietnia 2017

Dwuwymiarowa strzelanka z elementami platformówki, opracowana z myślą o multiplayerowej zabawie. W ONRAID gracz prowadzi do boju reprezentanta jednej z dziewięciu specjalizacji, walcząc o zwycięstwo w czterech trybach rozgrywki. Całość wzbogacono o rozbudowany system craftingu i okraszono grafiką utrzymaną w kreskówkowej, lekko karykaturalnej stylistyce.

PC

Warhold
Warhold

Akcji prace wstrzymane

Sieciowa gra akcji z elementami strategii, stanowiąca debiutancką produkcję niezależnego, rosyjskiego studia InQuake Softworks. Fabuła Warhold przenosi nas do utrzymanej w klimacie mrocznego fantasy krainy, gdzie jako władca samodzielnego miasta-państwa musimy stawić czoła przeciwnikom w walce o wpływy oraz surowce. Sama rozgrywka składa się z dwóch zasadniczych części.

PC

Wind of Luck
Wind of Luck

Akcji 21 września 2014

Wind of Luck to sieciowa gra, w której gracz przejmuje kontrolę nad statkiem i bierze udział w drużynowych, morskich bitwach. Liczne odniesienia taktyczne oraz wymóg współpracy z kompanami nie wyklucza w tym przypadku szybkiej i dynamicznej zabawy, odbywającej się w ramach jednego z pięciu dostępnych trybów. Tytuł jest całkowicie darmowy, oferując jednocześnie graczom system mikrotransakcji.

PC

Reign of Thunder
Reign of Thunder

Akcji prace wstrzymane

Reign of Thunder to gra od Day 1 Studios, twórców serii MechAssault, będąca sieciową grą akcji, w której gracze siadają za sterami wielkich i potężnych mechów. Po wybraniu interesujących nas opcji, przenosimy się na pole walki, na którym może przebywać jednocześnie do 16 graczy na raz. Użytkownicy mają okazję zmierzyć się w różnych trybach rozgrywki, w tym Deathmatchu czy Team Deathmatchu.

PC