Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Adibu: Czytam i licze (5-6 lat) (PC)

Adibu: Czytam i liczę (5-6 lat) PC

Adibu: Czytam i licze (5-6 lat)

Kolejna gra edukacyjna, której zawartość została dostosowana do programu nauczania polskiego przedszkola i szkoły. W jej skład wchodzi w sumie 20 zadań, które skupiają się na rozwijaniu ważnych umiejętności, jakimi są czytanie i liczenie.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Adibu: Czytam i licze (5-6 lat) (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

wydawca PL: CDP

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca2007

15maja2008

pudełko PL

Adibu: Czytam i liczę (5-6 lat) to kolejna gra edukacyjna stworzona z myślą o młodych użytkownikach komputerów. Program wchodzi w skład serii gier, w której głównym bohaterem jest tytułowy sympatyczny chłopiec, a jego zawartość została dostosowana do programu nauczania polskiego przedszkola i szkoły.

Tak jak wcześniejsza produkcja z serii przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat, tak i ta część skupia się na ważnych umiejętnościach, jakimi są czytanie i liczenie. Konstrukcja rozgrywki jest również taka sama: na maluchy ponownie czeka 10 zadań językowych do wykonania oraz tyle samo zadań matematycznych, a wszystko to może odbywać się na dwóch poziomach trudności. Różnicę stanowi natomiast kategoria wiekowa - jak sugeruje tytuł, opisywana odsłona jest dostosowana do poziomu intelektualnego dzieci w wieku od 5 do 6 lat.

Oprócz rozwiązywania zadań, podczas zabawy maluchy muszą opiekować się zwierzątkiem żyjącym w świecie gry. A w nagrodę za przechodzenie do kolejnych etapów rozgrywki dzieci otrzymują rozmaite elementy, np. wyposażenie domku, czy też umiejętności dla swojego pupila.

Już standardowo, program został wyposażony w Kącik rodzica – narzędzie umożliwiające kontrolowanie rozgrywki, dzięki któremu rodzic może ustawić parametry gry oraz czas, jaki dziecko spędzi przed ekranem monitora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Adibu: Czytam i liczę (5-6 lat)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Adibu: Czytam i liczę (5-6 lat)

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 8 MB (Riva TNT lub lepsza), Windows 98/Me/2000/XP