Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieSwitch
Okładka 51 Worldwide Games (Switch)
Okładka51 Worldwide Games (Switch)

51 Worldwide Games Switch

51 Worldwide Games to kolekcja cyfrowych wersji kilkudziesięciu klasycznych gier towarzyskich – od karcianych, przez szachy, warcaby, kości, a kończąc na rzutkach. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Nintendo.

Towarzyskie | planszowe | karciane | pakiet | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

51 Worldwide Games Premiera Switch

5czerwca2020

pudełko PL

5czerwca2020

Nintendo eShop

5czerwca2020

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do 51 Worldwide Games

Constructor Plus

Monopoly Plus

Exploding Kittens

51 Worldwide Games jest zestawem kilkudziesięciu gier towarzyskich – m.in. planszowych i karcianych, ale znajdziemy tam również takie klasyki, jak warcaby czy szachy – które zostały skonwertowane do cyfrowej postaci. Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada japońska firma Nintendo.

Mechanika

51 Worldwide Games to tak naprawdę zestaw kilkudziesięciu gier, wiec mechanika rozgrywki jest tutaj uzależniona od wybranej formy rozrywki. Do wyboru mamy klasyczne gry karciane, szachy, kości, warcaby, ale też zajęcia nieco bardziej zręcznościowe – np. rzutki. Interfejs jest prosty i wymaga głównie wybierania konkretnych elementów na ekranie, choć w niektórych przypadkach możemy też wykorzystać ekran dotykowy lub unikatowe funkcje joy-conów – np. kontrolę ruchem czy wibracje HD Rumble.

Warto odnotować, że każda gra jest okraszona wprowadzeniem, w ramach którego krok po kroku tłumaczone są wszystkie zasady rządzące rozgrywką.

Tryby gry

W 51 Worldwide Games możemy grać samotnie albo z innymi. W przypadku trybu wieloosobowego liczba graczy jest uzależniona od wybranej gry, ale co do zasady w zabawie może uczestniczyć 1-4 użytkowników. Ciekawą opcję stanowi także specjalny tryb mozaiki (ang. Mosaic Mode), z którego możemy korzystać w lokalnym multiplayerze. Pozwala on położyć obok siebie do czterech konsol, które razem tworzą jeden obszar rozgrywki.

Kwestie techniczne

51 Worldwide Games posiada prostą grafikę, którą łączy elementy dwu- i trójwymiarowe. Oprawa skupia się na przedstawianiu elementów koniecznych do zabawy, takich jak stół gry, karty czy pionki. Całość prezentuje się schludnie i przejrzyście, ale próżno szukać tu czegokolwiek, co zrobiłoby na graczu wyjątkowe wrażenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

51 Worldwide Games cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI 51 Worldwide Games

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.