Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacje3DS
Okładka 101 Penguin Pets 3D (3DS)

101 Penguin Pets 3D 3DS

Humorystyczna symulacja opieki nad zwierzęciem, wyprodukowana przez krakowskie studio deweloperskie Teyon. Gracze mogą zatroszczyć się o sympatycznego pingwina, którego należy regularnie karmić, kąpać, ubierać i zabawiać.

Symulacje | dla dzieci | polskie | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka 101 Penguin Pets 3D (3DS)

producent: Teyon

wydawca: Teyon

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

17października2013

101 Penguin Pets 3D to odpowiedź studia Teyon na cieszące się dużą popularnością gry z serii Nintendogs. Deweloperzy z Krakowa postanowili jednak zamienić typowe zwierzęta domowe jak psy czy koty na zdecydowanie bardziej egzotyczne – pingwiny.

Gra nie posiada fabuły. Zadaniem gracza jest zapewnienie wirtualnemu pupilowi wszystkiego, co potrzebne do komfortowego życia – począwszy od pokarmu, poprzez opiekę medyczną i rozrywkę, aż po spokojny sen.

Podstawowe założenia rozgrywki nie różnią się od elektronicznych gierek tamagotchi. Znajdujący się pod kuratelą gracza pingwin opisany jest przez kilka atrybutów określających m.in. głód, zdrowie, poziom higieny oraz potrzebę zabawy. Opiekun wirtualnego zwierzaka powinien dbać, by wszystkie jego potrzeby zostały zaspokojone w możliwie największym stopniu.

Poszczególne czynności związane z opieką nad pingwinem mają formę nieskomplikowanych mini-gierek. Gracze muszą wykazać się takimi umiejętnościami jak zapamiętywanie obrazków i poruszanie się w śnieżnych labiryntach, a nawet znajomością kroków tanecznych break-dance. Za zdobyte pieniądze kupować można nowe elementy strojów dla pingwina.

Gra 101 Penguin Pets 3D adresowana jest do młodych graczy. Z myślą o ich upodobaniach twórcy zadbali o intensywnie kolorową, trójwymiarową oprawę graficzną, która okraszona została wieloma humorystycznymi animacjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI 101 Penguin Pets 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.