Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Way - seria gier

The Way Remastered
The Way Remastered

Zręcznościowe 20 kwietnia 2018

Zremasterowana wersja gry The Way, na potrzeby której autorzy poprawili pixelartową oprawę graficzną, a także zadbali o udźwiękowienie kwestii dialogowych oraz wprowadzili zmiany w mechanice rozgrywki i konstrukcji poziomów, w oparciu o sugestie graczy.

Switch

The Way
The Way

Zręcznościowe 20 maja 2016

Osadzona w realiach science-fiction dwuwymiarowa gra platformowa, nawiązująca do klasyki gatunku. Za powstanie tytułu odpowiada rodzime studio PlayWay, znane głównie za sprawą licznych symulatorów rolniczych. W grze wcielamy się w postać młodego naukowca, który nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanej. Podczas jednej z misji nasz bohater odkrywa starożytne zapiski, świadczące o istnieniu metody na zachowanie wiecznego życia i pełen nadziei postanawia wrócić na niegościnną planetę celem zbadania źródeł pradawnej wiedzy. Mechanika rozgrywki przypomina w znacznym stopniu kultowego Flashbacka i sprowadza się do eksploracji, rozwiązywania zagadek i pokonywania rozmaitych przeszkód. Nie zabrakło także elementów walki z wrogo nastawionymi mieszkańcami planety. Podczas zabawy pomagają nam jednak specjalne zdolności bohatera, uzyskane dzięki magicznemu artefaktowi obcych. The Way stanowi hołd złożony klasycznym grom platformowym i nawiązuje do nich także pod względem oldskulowej oprawy.

PCXONE