Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Runescape - seria gier

Chronicle: Runescape Legends
Chronicle: Runescape Legends

Strategiczne 26 maja 2016

Utrzymana w klimatach fantasy gra karciana, osadzona w uniwersum popularnej przeglądarkowej gry MMORPG Runescape studia Jagex Ltd. Rozgrywka nastawiona jest głównie na zabawę w trybie multiplayer i odznacza się nietypową mechaniką, stanowiącą swoiste odwrócenie klasycznych zasad gier karcianych. W grze budujemy swoją talię kart, podzielonych na dwie grupy: karty walki oraz przygody. Cała oryginalność rozgrywki polega jednak na tym, że nie używamy ich przeciwko naszemu rywalowi, lecz stawiamy określone wyzwania przed własnym bohaterem, który dzięki temu zdobywa punkty ataku, punkty życia czy też złoto. Całość ma na celu jak najlepsze przygotowanie protagonisty do finałowego pojedynku z przeciwnikiem, do którego dochodzi po pięciu rundach zabawy – o ile żaden z graczy nie utraci wcześniej wszystkich punktów życia. Chronicle: Runescape Legends odznacza się atrakcyjną oprawą graficzną – rozgrywka toczy się na niewielkich, trójwymiarowych mapach i towarzyszą jej animacje walczących figurek.

PCANDiOS

Old School RuneScape
Old School RuneScape

RPG 22 lutego 2013

Konwersja klasycznej gry z gatunku MMORPG, wydana pierwotnie na PC, a później również na Android i iOS. Produkcja posiada wsparcie dla rozgrywki cross-platformowej pomiędzy wszystkimi dostępnymi systemami.

PCANDiOS

RuneScape
RuneScape

RPG 28 maja 2003

RuneScape studia Jagex Software to jeden z najbardziej popularnych tytułów z gatunku MMORPG. Twórcy gry zdecydowanie postawili na prostotę, co widać w niemal wszystkich aspektach (fabuła, sterowanie, grafika, muzyka).

PCWWW

RuneScape: Idle Adventures
RuneScape: Idle Adventures

Zręcznościowe prace wstrzymane

Darmowa produkcja reprezentująca gatunek klikerów, której opracowanie wziął na swoje barki zespół Hyper Hippo. Tytuł odwołuje się do oryginalnego RuneScape, toteż fani marki bez trudu rozpoznają lokacje znane z owej gry, a także wydarzenia, w jakich ponownie przychodzi im wziąć udział. Tym razem w trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad Needle, czyli artefaktem, którego zadaniem jest wchodzenie w interakcję z otoczeniem – osiągamy to poprzez zwykłe klikanie. Ponadto, w trakcie zabawy w RuneScape: Idle Adventures zdobywamy fundusze, dzięki którym wynajmujemy pomocników – ci potrafią wyręczyć nas w niektórych czynnościach pod naszą nieobecność. Pieniądze możemy również przeznaczyć na zakup rozmaitych usprawnień zwiększających naszą moc przerobową i tym samym mających pozytywny wpływ na liczbę monet pozyskiwanych w toku zabawy.

PCANDiOS