Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Rocketbirds - seria gier

Rocketbirds 2: Evolution
Rocketbirds 2: Evolution

Akcji 26 stycznia 2016

Kontynuacja wydanej w 2011 roku dwuwymiarowej platformówki studia Ratloop Asia. Akcja Rocketbirds 2: Evolution przenosi nas ponownie do alternatywnej rzeczywistości, w której dominującym gatunkiem stały się ptaki. Podczas zabawy wcielamy się w znanego z pierwowzoru agenta zwanego Hardboiled Chicken, który stara się po raz kolejny powstrzymać złowrogiego Putzkiego, dążącego do przejęcia kontroli nad całym światem. Pod względem mechaniki produkcja nie odbiega znacząco od rozwiązań znanych z poprzedniej części serii, tak więc mamy tu ponownie do czynienia z klasyczną platformówką 2D, skupiającą się przede wszystkim na strzelaniu. Wśród wprowadzonych nowości wyróżnić należy przede wszystkim wyraźnie rozszerzony arsenał broni oraz nowy tryb zabawy o nazwie Rescue Mode, w którym max. 4 graczy (offline lub online) wspólnie wyrusza na misję z zadaniem odbicia uwięzionych przez wroga zakładników.

PCPS4PSV

Rocketbirds: Hardboiled Chicken
Rocketbirds: Hardboiled Chicken

Zręcznościowe 18 października 2011

Przygotowana przez ekipę niezależnego studia Ratloop Asia tradycyjna, dwuwymiarowa platformówka, będąca ulepszoną wersją wydanej w 2009 roku gry Rocketbirds: Revolution. Fabuła gry przenosi nas do świata zamieszkanego przez humanoidalne ptaki, a podczas zabawy wcielamy się w postać dzielnego kurczaka, walczącego z podstępną armią pingwinów, która podbiła i zniewoliła jego rodzinny kraj. Cała historia opowiadana jest w postaci animowanych przerywników oraz dialogów, wyświetlanych w trakcie misji. Rozgrywka w niczym nie odbiega zaś od typowych schematów gier platformowych, a większość czasu spędzamy na skakaniu po platformach, rozwiązywaniu zagadek i poszukiwaniu drogi wyjścia z danego etapu. Nie zabrakło tu też walki z rozmaitymi przeciwnikami, podczas której wykorzystujemy całkiem spory arsenał wymyślnych broni. Gra Rocketbirds: Hardboiled Chicken okraszona została zabawną, kreskówkową oprawą graficzną i oferuje możliwość przejścia kampanii również w trybie kooperacji.

PCPS3PSV