Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Mystery Dungeon - seria gier

Shiren The Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate
Shiren The Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate

RPG 4 czerwca 2015

Japońskie RPG typu roguelike należące do cyklu Mystery Dungeon. Shiren the Wanderer 5 Plus to rozszerzona i ulepszona wersja gry Shiren the Wanderer: The Tower of Fortune and the Dice of Fate, która ukazała się w 2010 roku na Nintendo DS wyłącznie w Japonii. W grze wcielamy się w wędrownego i małomównego wojownika imieniem Shiren, któremu w podróżach towarzyszy gadatliwa fretka Koppa. Bohater wspina się przez kolejne piętra gigantycznej Wieży Fortuny, na której szczycie żyje bóstwo zdolne odmienić los każdego śmiertelnika. Odwiedzane lokacje są generowane losowo, a wszelkie ruchy wykonywane są w turach. Rozgrywka koncentruje się na walce oraz rozwijaniu statystyk bohatera. Śmierć jest tutaj ostateczna i powoduje wyzerowanie poziomu doświadczenia bohatera, utratę całego ekwipunku oraz ponowne wygenerowanie map wraz z nowymi pozycjami wrogów. Zabawę wzbogacają okazjonalne zagadki logiczne oraz system dnia i nocy, za sprawą którego po zapadnięciu zmroku pole widzenia postaci znacznie się zmniejsza.

PCSwitchPSV

Shiren the Wanderer
Shiren the Wanderer

RPG 5 czerwca 2008

Przedstawiciel gatunku tzw. dungeon crawlerów. Przemierzamy podziemia, staczamy liczne walki z potworami, kolekcjonujemy elementy ekwipunku i awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia.

Wii

Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer
Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer

RPG 5 marca 2008

Klasyczne zrealizowany przedstawiciel gatunku jRPG. Wyruszamy na poszukiwania mitycznego El Dorado. Po drodze staczamy walki z potworami oraz przepytujemy postaci niezależne.

NDS