Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Rescue - seria gier

Rescue 2: Everyday Heroes
Rescue 2: Everyday Heroes

Symulacje 3 czerwca 2015

Druga odsłona serii Rescue, stworzona przez fińskie studio Fragment Production, mające na koncie zarówno poprzednią część, jak i Symulator Pomocy Drogowej. Pod względem mechaniki Rescue 2: Everyday Heroes jest symulatorem z elementami strategii. Wcielamy się w dowódcę straży pożarnej, który musi wysyłać podległych mu ludzi na misje ratunkowe. Ponadto na naszych barkach spoczywa koordynowanie ich działań w widoku mapy miasta, dobieranie odpowiedniego sprzętu, kupowanie wyposażenia, zatrudnianie nowych strażaków czy też wymienianie pojazdów pomiędzy poszczególnymi remizami. Z kolei podczas samego gaszenia pożaru trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiednich dla danej sytuacji środków gaśniczych, poszukiwaniu i wykorzystywaniu źródeł wody i nie tylko. Podstawowym trybem zabawy jest kampania fabularna, ale możliwe jest też wykonywanie codziennych misji. Wirtualne miasto w Rescue 2: Everyday Heroes ukazane jest w trzech wymiarach, choć pod względem jakości grafiki trudno tu mówić o arcydziele.

PC

Rescue 2013: Everyday Heroes
Rescue 2013: Everyday Heroes

Symulacje 29 maja 2013

Rescue 2013: Everyday Heroes to połączenie gry symulacyjnej oraz strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w rolę szefa jednostki strażackiej, a do jego zadań należy kierowanie komendą oraz dowodzenie strażakami w trakcie akcji gaśniczych i ratunkowych. Tytuł wyprodukowany został przez fińskie studio Fragment Production.

PC