Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Conception - seria gier

Conception Plus: Maidens of The Twelve Stars
Conception Plus: Maidens of The Twelve Stars

RPG 5 listopada 2019

Conception Plus: Maidens of the Twelve Stars to kolejna odsłona serii jRPG-ów wzbogaconych o elementy visual novel. Tytuł pozwala na pokierowanie losami nastolatka o imieniu Itsuki Yuge, który trafia do świata nękanego przez mroczne istoty. Produkcja stanowi odświeżoną wersję pierwszej części serii, która pierwotnie ukazała się na konsoli PSP.

PCPS4

Conception II: Children of the Seven Stars
Conception II: Children of the Seven Stars

RPG 22 sierpnia 2013

Druga odsłona cyklu japońskich gier RPG, wzbogaconych o elementy charakterystyczne dla gatunków visual novel oraz dungeon crawler. Tym razem gracz wciela się w rolę jednej z kilku dostępnych postaci, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest pokonanie potworów czających się w Labiryncie Pandory. Rozgrywka w dużym stopniu przypomina schemat opracowany na potrzeby pierwszej części serii. Zabawa w Conception II: Children of the Seven Stars koncentruje się zatem na eksploracji losowo generowanych podziemi, prowadzeniu rozmów z siedmioma towarzyszkami podróży (i umawianiu się z nimi na randki) oraz walce z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Po raz kolejny w starciach mogą towarzyszyć nam tak zwane gwiezdne dzieci, które wspomagają nas swoimi unikalnymi zdolnościami. Akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a gracz może unikać konfrontacji z oponentami lub atakować ich z zaskoczenia. Podobnie jak miało to miejsce poprzednio, w nowy ekwipunek możemy zaopatrzyć się w mieście. Przyzwoity poziom prezentuje oprawa graficzna, wzorowana na filmach anime.

PCPSV3DS

Conception: Please Give Birth to My Child!
Conception: Please Give Birth to My Child!

RPG 26 kwietnia 2012

Japońska gra RPG zawierająca elementy charakterystyczne dla gatunku visual novel. Nasz protagonista nazywa się Itsuki Yuge — to licealista, który w niewyjaśnionych okolicznościach trafia do fantastycznego świata nękanego przez mroczne istoty. Bohater szybko dowiaduje się o stwarzanym przez nie zagrożeniu, a także o tym, że jest wybrańcem zdolnym stawić im czoła. Wraz z trzynastoma towarzyszkami wyrusza zatem na misję w celu pokonania zła. Rozgrywka w Conception: Please Give Birth to My Child! odbywa się w trójwymiarowym środowisku i koncentruje się na prowadzeniu rozmów z postaciami, eksploracji otoczenia oraz walce z napotkanymi przeciwnikami. Starcia odbywają się w systemie turowym, a zwiedzane przez nas podziemia są generowane losowo. Interesującym aspektem tej produkcji jest mechanika pozwalająca bohaterowi na tworzenie z każdą z towarzyszek z drużyny tak zwanych "gwiezdnych dzieci". Stają się one ich nieodłącznymi towarzyszami, obdarzonymi w dodatku unikalnymi zdolności, które można wykorzystać w walce. Należy jednak pamiętać, że o ich potędze stanowi stopień zażyłości z konkretną partnerką oraz jej zdolności. Oprawa graficzna Conception: Please Give Birth to My Child! inspirowana jest filmami anime, jednak nie zachwyca jakością wykonania.

PSP