Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Crazy Machines - seria gier

Crazy Machines 3
Crazy Machines 3

Logiczne 18 października 2016

Trzecia pełnoprawna odsłona popularnej serii gier logicznych, wzorowanych na kultowym cyklu The Incredible Machine i rozwijanych od 2004 roku przez niemieckie studio FAKT Software. Celem zabawy w Crazy Machines 3 jest po raz kolejny konstruowanie wymyślnych maszyn, mających spełnić z góry określone zadanie, a służy nam do tego obszerny zestaw części, działających ze sobą na zasadzie efektu domina. Niezwykle istotną rzeczą jest także fakt, że każda z dostępnych w grze łamigłówek nie przewiduje jednego, idealnego rozwiązania i może być rozwikłana na wiele sposobów. Produkcja nie wprowadza żadnych istotnych zmian w mechanice rozgrywki, a wyróżnia się przede wszystkim wyraźnie powiększonym zestawem dostępnych komponentów, ulepszonym silnikiem fizycznym oraz dostosowaną do współczesnych standardów oprawą graficzną. Całość uzupełnia funkcjonalny edytor, pozwalający na samodzielne tworzenie własnych części oraz poziomów i dzielenie się nimi ze społecznością graczy.

PC

Crazy Machines: Golden Gears
Crazy Machines: Golden Gears

Logiczne 27 października 2012

Kolejna odsłona rozwijanej od 2004 roku serii gier logicznych, przygotowana głównie z myślą o użytkownikach urządzeń przenośnych. Tytuł wykorzystuje sprawdzoną mechanikę serii, a zadaniem gracza jest skonstruowanie z dostępnych przedmiotów i części wymyślnej machiny, zdolnej wykonać zlecone nam zadanie. Oprócz łamigłówek przygotowanych przez twórców, możemy tworzyć również własne zagadki i dzielić się nimi ze społecznością graczy.

PCANDiOS

Mały Wynalazca: Szalone Maszyny
Mały Wynalazca: Szalone Maszyny

Logiczne 25 marca 2011

Crazy Machines Elements to gra, w której gracze wcielają się w rolę wynalazcy konstruującego i przeprowadzającego eksperymenty w swoim podwórkowym laboratorium. Możemy wybrać kilka trybów rozgrywki w zależności od naszych umiejętności, m. in. tryb składania maszyny na czas czy oszczędne wykorzystanie części. Każdy poziom można ukończyć na wiele różnych sposobów. Do dyspozycji gracza oddano również złożony edytor.

PCX360PS3

Crazy Machines Action
Crazy Machines Action

Logiczne 10 grudnia 2009

Mobilna odsłona cyklu Crazy Machines, przygotowana ekskluzywnie dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS. Gra stanowi w pewnym sensie samodzielne rozszerzenie części pierwszej, oferując 60 zupełnie nowych zagadek. Nowością jest wykorzystanie żyroskopu, dzięki któremu możemy poprzez wychylenie urządzenia sterować niektórymi elementami maszyny.

iOS

Crazy Machines 2
Crazy Machines 2

Logiczne 15 października 2007

Crazy Machines 2 jest grą logiczną, nawiązującą do popularnych niegdyś pozycji z serii Incredible Machines i Incredible Toons. W grze czeka na nas wiele łamigłówek, do których rozwiązania potrzebna jest pomysłowość, umiejętność przewidywania oraz znajomość podstaw fizyki.

PCiOSNDS

Crazy Machines 1.5
Crazy Machines 1.5

Logiczne 1 marca 2007

Druga odsłona bestsellerowej niemieckiej serii logicznej Crazy Machines, przygotowana z myślą o szerokim rynku oraz dystrybucji cyfrowej. Tytuł stanowi kompilację zagadek, pochodzących z gier wydanych w Niemczech w latach 2005-2006 i znanych w naszym kraju jako Nowości w Laboratorium oraz 101 Nowych Zagadek.

PC

Crazy Machines
Crazy Machines

Logiczne 1 października 2005

Pierwsza anglojęzyczna odsłona popularnej serii logicznej Crazy Machines, przygotowana na szeroki światowy rynek. Gra stanowi kompilację dwóch pierwszych odsłon cyklu, wydanych w Niemczech w 2004 roku, a w naszym kraju znanych jako Warsztat Wynalazcy oraz Nowe Wyzwania.

PCiOSWiiNDS

Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy
Crazy Machines: Warsztat Wynalazcy

Logiczne 20 lutego 2004

Kreatywna gra logiczna, inspirowana popularną w latach 90-tych serią The Incredible Machine. W grze wcielamy się w postać wynalazcy, który z predefiniowanych części musi skonstruować wymyślną maszynę, zdolną wykonać określone zadanie.

PC