Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria John Tiller's Battleground - seria gier

John Tiller's Battleground Civil War
John Tiller's Battleground Civil War

Strategiczne 8 listopada 2007

John Tiller's Battleground Civil War to kompilacja pięciu programów z firmowanej niegdyś przez TalonSoft serii klasycznych gier wojennych Battleground.

PC

John Tiller's Battleground Napoleonic Wars
John Tiller's Battleground Napoleonic Wars

RPG 8 listopada 2007

John Tiller's Battleground Napoleonic Wars to zestaw wojennych strategii turowych, traktujących o XVIII- i XIX-wiecznych podbojach Napoleona Bonaparte. Pakiet składa się z nastawionej na morskie bitwy gry Age of Sail oraz kompilacji trzech tytułów, których akcja toczy się na lądzie - Battleground 3: Waterloo, Battleground 6: Napoleon in Russia oraz Battleground 8: Prelude to Waterloo.

PC

Battleground 9: Chickamauga
Battleground 9: Chickamauga

Strategiczne 10 marca 1999

Po przerwie spowodowanej pracami nad nową serią, firma TalonSoft serwuje dziewiątą odsłonę swej najsłynniejszej serii strategicznej. Piąty raz w historii cyklu na warsztat wzięto wojnę secesyjną, skupiając się tym razem na walkach toczonych we wrześniu 1863 roku nad rzeką Chickamauga Creek.

PC

The Battleground Collection 2
The Battleground Collection 2

Strategiczne 1 stycznia 1999

Kompilacja czterech produkcji strategicznych osadzonych w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej, rozgrywającej się w latach 1861-1865. Dostępne scenariusze odwzorowują najważniejsze bitwy tego okresu, m.in. pod Gettysburgiem, Shiloh i rzeką Antietam.

PC

The Battleground Collection 1
The Battleground Collection 1

Strategiczne 1 stycznia 1999

Kompilacja czterech gier strategicznych nawiązujących do historycznego okresu Wojen Napoleońskich oraz wielkich bitew morskich przełomu XVII i XVIII wieku.

PC

Battleground 8: Prelude to Waterloo
Battleground 8: Prelude to Waterloo

Strategiczne 30 września 1997

Ósma odsłona znakomitej serii strategii historycznych Battleground. Tym razem możemy przeżyć dwie bitwy: pod Ligny i Quatre-Bras, które mimo zwycięstwa Napoleona bardzo go osłabiły i zdecydowały o późniejszej klęsce wielkiego wodza pod Waterloo.

PC

Battleground 7: Bull Run
Battleground 7: Bull Run

Strategiczne 15 maja 1997

Siódma odsłona popularnej serii, w której twórcy już po raz czwarty skupiają się na amerykańskiej wojnie secesyjnej. Tym razem odtwarzamy przebieg dwóch mniej znanych bitew, jakie rozegrały się w 1861 i 1862 roku w okolicach Manassas i zyskały potoczną nazwę dwóch „rajdów byka”.

PC

Battleground 6: Napoleon in Russia
Battleground 6: Napoleon in Russia

Strategiczne 11 maja 1997

Szósta część popularnej serii strategicznej firmy Talonsoft. Gra przenosi nas do 7 września 1812 roku, w okolice rosyjskiej wsi Borodino, gdzie odbyła się jedna z najkrwawszych bitew w historii ludzkości.

PC

Battleground 5: Antietam
Battleground 5: Antietam

Strategiczne 31 grudnia 1996

W kolejnej części swej flagowej serii, twórcy z TalonSoft pozostają przy tematyce wojny secesyjnej. W tej odsłonie możemy odtworzyć wydarzenia, jakie rozegrały się we wrześniu 1862 roku nad rzeką Antietam. Był to najbardziej krwawy dzień w historii Stanów Zjednoczonych.

PC

Battleground 4: Shiloh
Battleground 4: Shiloh

Strategiczne 15 września 1996

Czwarta część serii Battleground zabiera graczy ponownie w realia amerykańskiej wojny secesyjnej. Tym razem możemy wziąć udział w innej, ważnej dla przebiegu wojny potyczce, jaka rozegrała się w kwietniu 1862 roku pod miastem Shiloh w stanie Tennessee.

PC

Battleground 3: Waterloo
Battleground 3: Waterloo

Strategiczne 13 czerwca 1996

Trzecia odsłona cyklu Battleground to wierne odtworzenie wydarzeń, jakie rozegrały się podczas ostatniej bitwy Wojny Napoleońskiej pod Waterloo. Armia Bonapartego starła się z sprzymierzonymi siłami księcia Wellingtona i marszałka Blüchera, ponosząc sromotną klęskę.

PC

Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe
Battleground 1: Bulge - Ardennes Deluxe

Strategiczne 1 stycznia 1996

Odświeżona i mocno podrasowana wersja popularnej strategii turowej firmy TalonSoft z 1995 roku. Grę wzbogacono o dwie zupełnie nowe mapy i 14 dodatkowych scenariuszy. Szereg usprawnień wprowadzono także do silnika Battleview, dzięki czemu produkcja nie tylko wygląda lepiej, ale i cechuje się znacznie wyższą grywalnością.

PC

Battleground 2: Gettysburg
Battleground 2: Gettysburg

Strategiczne 31 grudnia 1995

Kontynuacja wojennej strategii turowej, stworzonej przez Johna Tillera i studio TalonSoft. W tej odsłonie autorzy sięgają do historii Stanów Zjednoczonych, zabierając graczy do roku 1863, w którym rozegrała się jedna z najkrwawszych i najważniejszych bitew amerykańskiej wojny secesyjnej.

PC

Battleground: Ardennes
Battleground: Ardennes

Strategiczne 1 stycznia 1995

Turowa strategia wojenna, przenosząca graczy w realia jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. Twórcy z Talonsoft koncentrują się na wąskim fragmencie historii, pozwalając graczom wziąć udział w walkach, jakie rozegrały się na przełomie 1944 i 1945 roku w lasach ardeńskich na pograniczu Francji, Belgii i Luksemburga.

PC