Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria LocoRoco - seria gier

LocoRoco 2 Remastered
LocoRoco 2 Remastered

Zręcznościowe 9 grudnia 2017

Odświeżona wersja LocoRoco 2, kolorowej gry zręcznościowej wydanej pierwotnie na konsolę przenośną PlayStation Portable. Podobnie jak to było w przypadku reedycji pierwszej części, LocoRoco 2 Remastered to przede wszystkim odnowiona grafika oraz system sterowania przystosowany do żyroskopowego kontrolera DualSchock 4. W LocoRoco 2 Remastered wcielamy się w wesołą, żółtą kulkę, która przemierza kolorowe lokacje i karmi się owocami, zwiększając swoje rozmiary. Aby popchnąć ją do przodu, gracz musi przekręcić kontrolerem w sposób symulujący grawitację. W dowolnym momencie można rozdzielić kulę na kilka mniejszych stworków, którym łatwiej przecisnąć się przez ciasne przejścia. Wykorzystując tę mechanikę oraz opcję skakania, musimy przemierzać różnorodne lokacje, odkrywać sekretne miejsca oraz omijać przeszkody. LocoRoco 2 Remastered oferuje rozdzielczość dostosowaną do ekranów telewizorów, ale poza tym oprawa wizualna pozostała niezmieniona – nadal mamy do czynienia z bardzo prostą, kolorową grafiką 2D.

PS4

LocoRoco Remastered
LocoRoco Remastered

Zręcznościowe 9 maja 2017

Zremasterowana wersja logiczno-zręcznościowej platformówki 2D, która ukazała się pierwotnie w 2006 roku na handheldach PlayStation Portable. Zadaniem gracza jest tu potrząsanie fragmentami wirtualnego świata, aby w ten sposób przetaczać w wybrane miejsca sympatycznych, kulistych bohaterów. Niezbędna jest jednak przy tym spora doza ostrożności, pozwalająca na unikanie przygotowanych przez twórców pułapek i pomyślne zaliczanie kolejnych, zróżnicowanych etapów. W ich pokonywaniu pomagają też specyficzne właściwości naszych protagonistów, które dzięki karmieniu mogą przybierać znacznie większe rozmiary, a w razie potrzeby rozdzielać się na mniejsze, poruszające się niezależnie obiekty. W porównaniu do pierwowzoru, główną atrakcją LocoRoco Remastered jest ulepszona oprawa wizualna oraz system sterowania, wykorzystujący wbudowany czujnik ruchu gamepada DualShock 4.

PS4

LocoRoco Midnight Carnival
LocoRoco Midnight Carnival

Zręcznościowe 29 października 2009

Poboczna odsłona znanej serii dwuwymiarowych platformówek, która charakteryzuje się znacznie wyższym poziomem trudności niż główne gry cyklu. Ponownie nie kontrolujemy bezpośrednio bohatera, ale obracamy całą planszę, w ten sposób skacząc, przemieszczając się i wykonując inne akrobacje. Nowością jest tryb, w którym ścigamy się z własnym cieniem.

PSP

LocoRoco 2
LocoRoco 2

Zręcznościowe 21 listopada 2008

LocoRoco 2 to kontynuacja wydanej w 2006 roku zabawnej zręcznościówki 2D, za której powstanie odpowiada japoński oddział deweloperski firmy Sony Computer Entertainment. Podobnie jak w pierwowzorze, gracz kieruje poczynaniami sympatycznych, żelowych stworków. Tym razem muszą one uratować swoją planetę przed kosmitami.

PSP

LocoRoco Cocoreccho!
LocoRoco Cocoreccho!

Zręcznościowe 21 września 2007

LocoRoco Cocoreccho! jest kontynuacją przeboju znanego z mobilnej konsoli firmy Sony, w której sterujemy kolorowymi kulkami. W stacjonarnej wersji gry zrezygnowano z kontroli terenu za pomocą kontrolera.

PS3

LocoRoco
LocoRoco

Zręcznościowe 23 czerwca 2006

LocoRoco to zręcznościówka, dostępna wyłącznie dla posiadaczy kieszonkowej konsoli PSP i stanowiąca swoistą odpowiedź firmy Sony Computer Entertainment na produkt pt. Me and My Katamari ze stajni Namco.

PSP