Data wydania: 27 marca 2025
Gra RPG akcji TPP z brutalnym systemem walki rodem ze slashera, osadzona w uniwersum Dungeon & Fighter. W The First Berserker: Khazan wcielamy się w tytułowego protagonistę mszczącego się na osobach, które pozbawiły go należnej mu chwały i doprowadziły do jego upadku.
Gracze
OpenCritic
The First Berserker: Khazan to gra RPG akcji, wzbogacona o system walki, którego nie powstydziłby się rasowy slasher. Tytuł stanowi owoc współpracy studia Neople oraz firmy Nexon.
The First Berserker: Khazan zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum wykreowanego na potrzeby marki Dungeon & Fighter. Głównym bohaterem gry jest tytułowy Khazan, czyli były generał, który uratował Imperium Pell Los przed upadkiem. Zamiast wiecznej chwały, na protagonistę czekało jednak fałszywe oskarżenie o zdradę stanu, tortury oraz wygnanie poza granice ojczyzny. Napędzany żądzą zemsty bohater postanawia ukarać tych, którzy zaaranżowali jego upadek.
W The First Berserker: Khazan akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Przygoda wiedzie nas przez różnorodne, posępne lokacje – od skalistego pustkowia, przez ośnieżone, górskie doliny, skończywszy na ponurych wnętrzach. Przemierzając je, eliminujemy zastępy przeciwników; oprócz szeregowych wrogów, na naszej drodze stają znacznie potężniejsi od nich bossowie.
Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie musimy być w ciągłym ruchu, robiąc szybkie uniki, wyprowadzając zabójcze kontry, a także łącząc ataki w widowiskowe kombinacje i wykonując brutalne finishery. Na polu walki robimy użytek przede wszystkim z broni białej oraz rozmaitych umiejętności bojowych. W miarę postępów zdobywamy coraz lepsze wyposażenie (od narzędzi mordu, po zbroje), a także rozwijamy protagonistę, dzięki czemu z czasem możemy stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.
Autor opisu gry: Krystian Pieniążek
Platformy:
PC Windows
PlayStation 5
Xbox Series X/S
Gry podobne:
3 marca 2025
Marzec pełen jest interesujących tytułów - co ciekawe, aż trzy z nich zabiorą nas do Japonii, a dwa sprawią, że licznik Geigera będzie piszczał. Poza nimi pojawi się realna konkurencja dla serii The Sims.
W podziękowaniu za ciepłe przyjęcie twórcy The First Berserker: Khazan przygotowali dla graczy darmowe DLC. Już wkrótce będzie można zagrać kobiecą postacią.
gry
Marcin Bukowski
19 czerwca 2025 17:30
Najnowszy soulslike od koreańskiego studia Neople Games zalicza bardzo obiecujący debiut. The First Berserker: Khazan może ponoć pochwalić się świetnym systemem walki, gęstym klimatem powiązanym z fabularną zemstą oraz bardzo unikalnym stylem graficznym.
gry
Michał Harat
27 marca 2025 20:47
Khazan to intrygująca propozycja dla miłośników soulslike’ów i animcowego klimatu. Pewne elementy składa bez polotu, ale jeśli szukacie przyzwoitego gameplayu – w zupełności Wam wystarczy. Niestety póki co mam obawy, czy jest tam potencjał na coś więcej.
opinie
Hubert Sosnowski
21 stycznia 2025 16:56
RPG akcji The First Berserker: Khazan otrzymało wersję demo. Możemy je sprawdzić je na około dwa miesiące przed premierą gry.
gry
Michał Harat
16 stycznia 2025 16:38
Na otwarcie gamescomu 2024 dostaliśmy nowy gameplay trailer The First Berserker: Khazan. Potwierdza on, że czeka nas mroczna i bardzo brutalne RPG akcji.
gry
Marcin Bukowski
20 sierpnia 2024 22:15
Podczas dzisiejszego pokazu Xboxa zobaczyliśmy w akcji soulslike'a The First Berserker: Khazan, którego opowieść toczy się w uniwersum Dungeon and Fighters.
gry
Marcin Przała
6 marca 2024 20:25
Firma Nexon i studio Neople zaprezentowały widowiskowy, krwawy trailer gry The First Berserker: Khazan, czyli RPG-a akcji osadzonego w uniwersum DNF. Zwiastun pozwala nam spojrzeć na gameplay oraz ujawnia platformy, na które trafi ta produkcja.
gry
Krystian Pieniążek
8 grudnia 2023 03:46
Popularne pliki do pobrania do gry The First Berserker: Khazan.
trainer The First Berserker: Khazan - Trainer v1.0-v20240404+ Plus 46 - 9 kwietnia 2025
trainer The First Berserker: Khazan - Trainer v.1.0 Plus 46 - 6 kwietnia 2025
trainer The First Berserker: Khazan - Trainer v1.0-v20250528+ Plus 46 - 27 czerwca 2025
trainer The First Berserker: Khazan - Trainer v1.0-v20240422+ Plus 46 (23042025) - 4 maja 2025
trainer The First Berserker: Khazan - Trainer v.v1.0-v20250801+ Plus 46 - 6 września 2025
Wymagania sprzętowe gry The First Berserker: Khazan:
PC / Windows
Minimalne wymagania sprzętowe:
(1080p, 30 fps) Intel Core i3-6300 / AMD Ryzen 3 1200, 12 GB RAM, karta graficzna 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580, 70 GB SSD, Windows 10 64-bit.
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
(1080p, 60 fps) Intel Core i7-6700K / AMD Ryzen 5 3600, 16 GB RAM, karta graficzna 8 GB GeForce RTX 2070 / Radeon RX 5700 XT, 70 GB SSD, Windows 11 64-bit.
Średnie Oceny:
Średnia z 44 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
Ocena OpenCritic
83% rekomendacji (90)
PC Gamer
Gamers Heroes
Casey Scheld
Entertainium
Callum Rakestraw
Cloud Dosage
Jon Scarr
TheSixthAxis
Jason Coles
hawa007 Chorąży
Dzisiaj pokonalem ostatniego bossa, jezeli masz odpowiedni build i gear + dodatkowe itemki do leczenia to gra wcale nie jest taka trudna.
Shadoukira Generał
Zagrałem sobie w demo, bo gierka wyglądała ciekawie, ale jednocześnie nie jestem fanem gier ala Dark Souls i muszę powiedzieć, że ku mojemu zdziwieniu gra jest naprawdę bardzo dobra.
Przejście Dema, które kończy się po drugim Bossie zajęło mi prawie 3 godziny i bawiłem się naprawdę dobrze. Nie wiem jak długa jest ta gra i czy miałbym w sobie tyle zapału, aby ją ukończyć, ale na pewną ją kupię jak będzie na jakieś promocji, bo mimo wszystko nie mam ochoty płacić aż 260 zł.
Ogólnie polecam sprawdzić sobie tę gierkę, bo według mnie warto. Na tę chwilę oceniłbym na 8/10.
karvimaga Generał
w internecie na forum graj po polsku ktoś udostępnił maszynowe spolszczenie, przetestowałem i jestem bardzo zadowolony :)
user9737194653 Junior
Bardzo dobra gra, tylko nioh dalej na 1 miejscu.
majkol3d Legionista
Dziwi mnie mała popularność tej gry. Grafika nie jest "realistyczna" ale jest ładna i od strony technicznej bardzo dobra. Można powiedzieć, że jest to troszkę uproszczone Nioh 2 w bardziej europejskich klimatach, ale okiem azjatyckich twórców. Największym plusem jest responsywna i dynamiczna walka oparta na blokach, unikach oraz kombinacjach ataków. Minusem są płaskie i "szarobure" lokacje oraz recykling tych miejsc. Niby nikt mnie nie zmuszał do robienia misji pobocznych (no może brak rekomendowanego poziomu postaci), ale większość z nich była nudna. Przesadna jest też duża ilość efektów statusu. Bossy w większości były bardzo fajne nie licząc magów ;) Nie nazwałbym tej gry pełnoprawnym soulslike'iem, ale w tym co robi jest solidna.