Xbox na kablu component naprawde wygląda tak źle
czy widać pixele czy raczej jak przy zwykłym oglądaniu filmu na component ?
tak jak na PC bez hd czy tak jak na PS2 na PS2 jest tragicznie
Ja nie widze roznicy za bardzo miedz compontem a hdmi, poza tym, ze nie componencie nie moge wlaczyc 1080p , tylko max 1080i ,a na hdmi moglem 1080p. Teraz jade na componencie , bo mi gniazko hdmi padlo w xboxie. Gry wygladaja tak samo.
Jedyna różnica jaką widziałem, to że component ma trochę większe tendencje do psucia się a HDMI jest po prostu mniejsze i wygodniejsze. Obserwacje poczynione na 22 calach, HD ready
Mam nadzieję, ze rozumiesz różnicę między:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Composite_video
a
http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video
Ogólnie ten pierwszy (composite) daje bardzo paskudny obraz, a ten drugi (RCA compononent) prawie nie ustępuje HDMI.
Oczywiście najlepiej podłączyć HDMI, ale jak masz starszą wersję konsoli, która nie ma tego złącza, to RCA component będzie praktycznie tak samo dobry.
Czy widać pixele? Nie. Spokojnie możesz połączyć xboxa przez component ale kabel HDMI warto kupić.
jak ja podłączyłem tymi czinczami co dodają do xboxa 4gb to myślałem że się porzygam taki obraz był.Ciemny i rozdziałki nie mogłem zmienić.Więc teraz gram na monitorze i mam piękną jakość.