Ja po Gothic Remake poszedłem w Kroniki Myrtany i to był kapitalny wybór :D W obu tytułach spędziłem po 45h. Ogólnie szukałbym w Gothiclike czyli oryginalne Gothic'ki, Riseny, Elex. Można też bardziej filmowo iść i zapodać sobie Wiedźmina. Z nowości, które są RPGami jak Gothic to może Tainted Grail: The Fall of Avalon.