Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Eleventh Hour Games

Firma producent wydawca

Niezależne studio deweloperskie tworzone przez pracujących zdalnie deweloperów z różnych zakątków świata. Debiutanckim projektem Eleventh Hour Games jest hack’n’slash pod tytułem Last Epoch.

Historia

Dzieje studia Eleventh Hour Games rozpoczynają się w 2017 roku. Ten niezależny zespół deweloperski od początku działalności pracował zdalnie, zrzeszając deweloperów z różnych zakątków świata.

Na pierwsze wieści o debiutanckiej produkcji tej ekipy nie trzeba było czekać zbyt długo, bowiem już w 2018 roku poznaliśmy Last Epoch – hack’n’slasha będącego swoistym listem miłosnym do tuzów gatunku, na czele z kultowym Diablo II. W kwietniu autorzy wystartowali z kampanią crowdfundingową w serwisie Kickstarter, która odniosła sukces; twórcom udało się zebrać ponad 255 tysięcy dolarów.

W tym samym miesiącu pierwsi gracze mogli sprawdzić wersję demonstracyjną omawianej produkcji, zaś rok później, w kwietniu 2019 roku, gra Last Epoch trafiła do Wczesnego dostępu na platformie Steam. Tytuł cieszył się dużą popularnością i został bardzo ciepło przyjęty przez graczy, o czym świadczyły „bardzo pozytywne” recenzje.

W kolejnych latach Eleventh Hour Games nie tylko pracowało nad rozwojem swojego dzieła, lecz również samo rosło w siłę, z czasem zatrudniając kolejnych twórców. Choć premiera pełnej wersji debiutanckiej produkcji studia pozostawała odległym tematem, fani nie narzekali, bowiem Last Epoch prężnie się rozwijało, regularnie otrzymując kolejne aktualizacje.


Eleventh Hour Games: wyprodukowane gry

Last Epoch

Last Epoch

Wyprodukowane i wydane gry