Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Symulacje Xbox

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje na platformę Microsoft Xbox ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

XBOX
Symulacje
Tematyki
Czas
The Sims 2
The Sims 2

Symulacje 24 października 2005

The Sims 2 jest drugą odsłoną niezwykle popularnej serii symulacyjnej, pozwalającej graczom kierować życiem wirtualnych postaci - od chwili narodzin aż do śmierci. Przygotowana przez studio Maxis konsolowa wersja gry wyróżnia się rozszerzonym trybem kreacji bohaterów, a także opcją gotowania posiłków dla tytułowych Simów.

The Sims
The Sims

Symulacje 14 stycznia 2003

The Sims to pierwsza odsłona niezwykle popularnego cyklu symulacji życia. Gra wyprodukowana została przez studio Maxis. Gracze przejmują kontrolę nad życiem wirtualnych postaci, starając się zaspakajać ich podstawowe potrzeby i kierować rozwojem. Twórcy zadbali także o narzędzia architektoniczne, pozwalające kształtować otoczenie Simów.

Panzer Elite Action: Fields of Glory
Panzer Elite Action: Fields of Glory

Symulacje 2 czerwca 2006

Panzer Elite Action to gra akcji z fabułą osadzoną w realiach II wojny światowej. Podobnie jak w poprzedniej produkcji spod znaku Panzer Elite, gracz ma możliwość wcielenia się w postać dowódcy czołgu.

Star Trek: Shattered Universe
Star Trek: Shattered Universe

Symulacje 13 stycznia 2004

Kosmiczny symulator, osadzony w tytułowym uniwersum. Wcielamy się w postać członki okrętu USS Excelsior i przystępujemy do kilkunastu zróżnicowanych misji. Akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji rzeczywistości.

Secret Weapons Over Normandy
Secret Weapons Over Normandy

Symulacje 18 listopada 2003

Secret Weapons Over Normandy to jeden z nielicznych przedstawicieli prawdziwych symulacji lotniczych wydanych na konsole. Grę wyprodukowało i wydało studio Lucasarts.

Wings of War
Wings of War

Symulacje 30 lipca 2004

Wings of War to gra studia Silver Wish Games, umożliwiająca wcielenie się w postać pilota z okresu I Wojny Światowej. W odróżnieniu od realistycznych symulatorów lotu, tutaj styl rozgrywki bardziej przypomina typową zręcznościówkę.

The Sims: Bustin' Out
The Sims: Bustin' Out

Symulacje 16 grudnia 2003

Druga odsłona popularnej symulacji życia, która trafiła na konsole. Tworzymy własnego Sima i staramy się zaspokoić jego wszystkie potrzeby. Zaczynamy przygodę jako nastolatek mieszkający w domu matki i próbujemy wspiąć się na kolejne szczeble kariery zwiększając standard życia.