Czarna Perła już była, ale co z Latającym Holendrem? Fan odtworzył legendarny statek Davy’ego Jonesa w wersji LEGO.
Kiedy mowa o najbardziej ikonicznych filmach Disneya, nie sposób nie przytoczyć Piratów z Karaibów – a już zwłaszcza oryginalnej trylogii, będącej dla wielu kinomanów pierwszą stycznością z filmami przygodowymi. Internauci do dziś wspominają ścieżkę dźwiękową, humor Jacka Sparrowa, a także epickie bitwy morskie, w tym oczywiście emocjonujący finał na Latającym Holendrze.
Pewien miłośnik klocków postanowił dać przeklętemu okrętowi szansę, nadając mu nowe życie w wersji LEGO. Zebranie dziesięciu tysięcy fanów było zaledwie formalnością.
Autorem projektu jest TrumanBricks, który postanowił połączyć pasję do budowania z ulubioną odsłoną trylogii Piratów z Karaibów – Na krańcu świata. Efektem jest zestaw przedstawiający finałową bitwę na przeklętym statku Davy’ego Jonesa, który w przeciwieństwie do Czarnej Perły nie doczekał się (jeszcze) oficjalnego modelu LEGO.

Fanowski zestaw składa się z 1602 elementów, w tym ośmiu mini-figurek przedstawiających najważniejsze postacie z filmu, dzięki którym będziemy mogli odtworzyć finałową bitwę. Nie mogło przy tym zabraknąć Jacka Sparrowa, Davy’ego Jonesa czy Willa Turnera i Elizabeth Swann. Sam okręt obfituje w nawiązania do serii – autor zadbał nawet o przemycenie dekoracji krakena oraz ukrytych organów kapitana!
Latający Holender trafił do konkursu LEGO Ideas 27 czerwca i nieco ponad miesiąc wystarczył, by dobił on do progu 10 tysięcy zebranych głosów wsparcia. To oznacza, że LEGO będzie musiało wziąć zestaw pod uwagę przy planowaniu kolejnych premier.

Będziecie czekać na okręt Davy’ego Jonesa? Jeśli akurat nie macie nic do budowania w tym czasie, warto zainteresować się innymi zestawami od LEGO – w tym zbliżającą się włoską riwierą bądź klockowym Game Boyem.
Więcej:Tak wyglądają najdroższe zestawy LEGO na świecie. Niektóre z nich są niepozorne, a kosztują majątek

Autor: Aleksandra Sokół
Do GRYOnline.pl trafiła latem 2023 roku i opowiada o grach oraz wydarzeniach z ich świata. Absolwentka filologii angielskiej, która potrafiła poświęcić całą pracę naukową postaci komandora Sheparda z serii Mass Effect. Ma doświadczenie w pracy przy tłumaczeniach audiowizualnych, a obecnie godzi pracę anglistki z pasją, jaką jest pisanie. Prywatnie książkara, matka dwóch kotów, a także zagorzała fanka Dragon Age'a i Cyberpunka 2077, która pół życia spędziła po fandomowej stronie Internetu.