Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Crossroads Inn | PC

01.08.2018 14:50
Le\/i
👍
1
Le\/i
11
Legionista
9.5

Ciekawy koncept, zobaczymy jak będzie z wykonaniem. Czekam :)

16.01.2019 13:43
😍
2
1
odpowiedz
JakoTako
1
Junior

Powiem szczerze, genialny koncept gry, mam nadzieje że deweloperzy wykorzystają potencjał!!

31.03.2019 19:04
3
odpowiedz
Carno22
11
Legionista

Kupie jak wyjdzie na PS4 Pro oczywiście ze wsparciem na 4K

01.04.2019 03:08
MaQMaK
👍
4
odpowiedz
MaQMaK
7
Pretorianin

Czekam!

10.10.2019 11:11
5
odpowiedz
DarkViest
30
Pretorianin
10

Czekam! :)

23.10.2019 14:45
6
odpowiedz
Father Nathan
51
Centurion

Francuski tytuł tej gry brzmiałby Auberge du Carrefour. Taka ciekawostka.

23.10.2019 18:11
MaQMaK
7
odpowiedz
1 odpowiedź
MaQMaK
7
Pretorianin

I kiedy ta premiera niby, bo już jest po 18 i na Steamie nic się nie zmieniło...
Nawet nie ma napisane, za ile czasu zostanie odblokowana gra.
Tylko tyle, że premiera 23 października...

EDIT:

Aha, już przeczytałem na społeczności Steam, niby o 22 premiera naszego czasu, lul.

post wyedytowany przez MaQMaK 2019-10-23 18:15:55
23.10.2019 20:50
7.1
Niebieskiej żaby kły
31
Generał

Premiera już była, około 20:30.

24.10.2019 13:03
D.a.r.k.ELF
8
odpowiedz
2 odpowiedzi
D.a.r.k.ELF
23
Konsul

Na razie oceny na Steam mieszane.. ktoś gra już i może coś napisać czy warto?

24.10.2019 13:49
MaQMaK
8.1
MaQMaK
7
Pretorianin
5.5

Tak, sprawdziłem w nocy i moje odczucia również są mieszane...
Mam wrażenia jakbym grał w produkcję z wczesnego dostępu.
Poniżej umieszczę dłuższy wpis i podeślę gameplay.

24.10.2019 14:02
Piratka88
8.2
Piratka88
20
The Ultimate Queen

Ciężko mi jeszcze wystawić ocenę, za krótko gram. (Uważam że oceny powinno się wystawić po co najmniej 15h lub kiedy to możliwe całkowitym ukończeniu).Początek jest dosyć toporny, sterowanie dziwne i trochę trzeba powalczyć, ale po przejściu pierwszego rozdziału o weselu już jest dużo łatwiej i na razie baaardzo mi się podoba. Klimat jest, ciekawe tło fabularne, ciekawy system dialogów. W ogóle nie zgadzam się prawie wcale z recenzją, która jest już wystawiona na gry online. Ktoś chyba pomylił symulator prowadzenia karczmy z grą przygodową. A to przede wszystkim prowadzenie karczmy, wzbogacone o fajne tło fabularne. Zobaczymy jak dalej, bo może za kilka godzin znudzi? Jeszcze nie wiem. Grałam około sześciu godzin łącznie i na ten moment jest spoko, czuć toporność niskobudżetówki, ale mi się już dobrze gra.

post wyedytowany przez Piratka88 2019-10-24 14:07:45
24.10.2019 14:09
dannyboi
9
odpowiedz
dannyboi
33
Pretorianin

Weszli na giełde 9 dni temu, bo Crossroads Inn miał być Hitem.
Po co ci wydawcy sie spieszą?
Teraz będzie im trudniej przyciągnąć kupujących, bo oceny na Steamie ogólnie nie są pozytywne.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Crossroads-Inn-rozczarowal-inwestorow-Mocne-spadki-Klabatera-7761490.html

24.10.2019 14:50
MaQMaK
10
odpowiedz
MaQMaK
7
Pretorianin
Wideo

Pisałem swój post prawie godzinę i po dodaniu komentarza, ten się nie udostępnił, aha...

Da zainteresowanych zamieszam tutaj swój gamplay, na razie muszę schodzić z kompa, ale ponownie napiszę swoje wrażenia dzisiaj wieczorem.

https://www.youtube.com/watch?v=6yZGgkKcJJk

24.10.2019 15:12
11
odpowiedz
ribik
148
Generał

Może się skuszę, jak będą nagie barmanki.

24.10.2019 21:00
12
2
odpowiedz
Rachen
1
Junior

Gra jest bardzo ciekawa i ma świeży pomysł na siebie. Nie spotkałem się chyba nigdy z podobnym tytułem, być może Restaurant Empire, ale to trochę jakby porównywać szarlotkę do schabowego, i to i to jedzenie, ale nie do końca to samo. Początek jest toporny, źle przemyśleli samouczek, zaczynałem go chyba 2 razy, bo chciałem wyjść jak najlepiej. NPC (głównie nasi pracownicy) mają problemy ze ścieżkami (pathfinding). Potrafią stać przed ścianą, dopóki ich nie odblokujemy. Zacinają się w drzwiach, a niszczenie przedmiotów przez postaci niezależne nie pomaga w tej kwestii. Fakt, wystarczy przesunąć/sprzedać przedmiot, który przeszkadza danej postaci, następnie ponownie go postawić, ale tak nie powinno być. Wykonywanie poleceń też działa średnio, a myślę, że głównie problem jest z priorytetami, ponieważ NPC często je olewają. Psują się także przedmioty, np. łóżka nie były ścielone przez NPC, bo tak, sprzedałem jej, postawiłem nowe i już było ok. Gra moim zdaniem jest świetna, jak na betę. Mapa świata działa topornie. Brakuje "listy zakupów" - zakupy robimy na mapie świata, a magazyn podglądamy na widoku karczmy, więc albo fizyczny notes, albo dobra pamięć się przyda. Mimo wszystkich moich uwag gra ma ogromny potencjał, nawet na dalsze DLC, bo to jeden z niewielu symulatorów, docelowo mogłaby zmienić się w symulatora małej wioski/miasteczka. Najtrudniejsze pytanie - czy gra jest warta 71.99 zł? A bo ja wiem? Tak serio mówiąc, błędy nie uniemożliwiają rozgrywki, gra nie jest droga, wygląda ładnie jak na swój styl. Jeśli lubicie takie klimaty i jesteście w miarę tolerancyjni wobec błędów, to tak, warto. Jeśli nie, to poczekajcie, pewnie poprawią pathfinding i wtedy kupcie. Osobiście będę grał, chociaż chyba jednak ze Spotify, bo muzyka o ile fajna, to niewiele utworów jest w grze, szybko się nudzą.

post wyedytowany przez Rachen 2019-10-24 21:01:32
26.10.2019 13:00
13
1
odpowiedz
Shadi92
22
Legionista
5.5

Gra z dużym potencjałem, ale bugi sprawiają, że jest niegrywalna na ten moment. Nie wiem czy firma miała zespół testerski, ale wątpię. Za kilka miesięcy to może być naprawdę dobra produkcja, o ile twórcy skupią się na naprawie bugów, a nie dodawaniu kolejnych języków. Aktualnie gra poleciała do kosza, ale będę ją obserwować.
Największe problemy, które mnie uderzyły w początkowych godzinach gry:

- problemy z pathfindingiem,
- czasami nie można czegoś zbudować / usunąć, bo nie. Klikasz jak matoł żeby zbudować/usunąć pomieszczenie i nic się nie dzieje. Ten problem dotyczy głównie pięter. Budujesz pokój i nagle się okazuje, że możesz przesunąć się o jeden kwadrat do przodu i koniec. Nie wiadomo dlaczego.
- tooltipy na ikonach są tylko w jednym miejscu (np. te dotyczące rodzajów gości) z bardzo małym obszarem do najechania (musisz najechać precyzyjnie na dwa pixele, które odpowiadają za wyświetlenie informacji) albo nie ma ich w ogóle.
- zarządzanie pracownikami jest potwornie nieintuicyjne i niewygodne (trzeba wybierać każdego pracownika z listy, przechodzić do odpowiedniej zakładki i przydzielać mu zadania (twórcy powinni uczyć się od Two Point Hospital).
- wydaje mi się, że priorytety zadań leżą. Nieważne, że masz maks na sprzątanie i mycie naczyń, a pracowników ponad 20 (prawie 1 na gościa). I tak dostajesz komunikaty, że w karczmie jest brudno
- niewygodny handel. Rozumiem, że taki urok żeby szukać gdzie najtaniej, ale powinien być perk odblokowujący możliwość porównywania cen poszczególnych produktów na jednej liście. Przy odblokowaniu większej liczby miast handel robi się upierdliwy.
- mnóstwo niedoróbek technicznych (chcesz zaznaczyć szafkę, ale łapie ci lustro z piętra wyżej, które stoi akurat na tym samym kwadracie, nie możesz dokupić podłogi, bo po wybraniu odpowiedniej kwadrat z klepiskiem jest po prostu nieaktywny. Nieaktywny i już, w tyłek sobie wsadź tę podłogę)
- pojęcia nie mam, kto wybierał tematy do glosariusza. Tematów jest może z 15, opisanych bardzo zdawkowo, a mnóstwa rzeczy (np. zdobywanie nowych przedmiotów, krzykacze, leczenie pracowników, misje (!!!)) nie ma. Tych tematów nie ma także w samouczku. Mam na tablicy ogłoszeń awanturnika barda, którego szansa powodzenia w misji wynosi 0%. Wtf. Jakiej misji, skąd można ją wziąć? Co daje? I kto się będzie do niej nadawał?
- bardzo dziwnie działa lekarz. Mam 4 chorych pracowników, ale raz na milion lat dostaję komunikat "twój pracownik jest chory" i mogę wysłać go do lekarza do miasta obok. Tak. Tylko jednego pracownika z czterech.
- nie ma możliwości przesuwania mapy świata myszką (małe a upierdliwe)
- nie ma przycisku centrującego kamerę na karczmie (spróbujcie się nie wkurzyć, kiedy po raz kolejny wywala wam kamerę hen daleko na skraj mapy i musicie szukać, gdzie właściwie gracie)
- przyspieszony maksymalnie czas jest za wolny
- schody to tragedia. Musicie mieć teren wielkości pasa lotniczego na dole i u góry żeby NPC były w stanie z nich korzystać i nie utknąć. Swoją drogą - pracownicy nie potrafią przejść pod drewnianymi schodami. Jeżeli korytarz jest za wąski to umarł w butach.
- nie można edytować schodów (zmienić ich położenia). Świetny pomysł, zwłaszcza, że to relatywnie drogi element na początku gry. Drzwi też nie można edytować.
- w ogóle edytowanie czegokolwiek to droga przez mękę. Chcecie sobie przesunąć drzwi? Nie da się. Musicie je usunąć. Ale ale! Nie możecie kliknąć... no nie wiem... na drzwi, musicie trafić w cały moduł, który znajduje się gdzieś na ścianie. Z resztą to samo dotyczy stawiania drzwi.
- nie można edytować pomieszczeń, nie burząc ich. Superowo, zwłaszcza, że nie ma opcji postawienia samej ściany żeby np. podzielić przestrzeń.
- na początku kampanii w oknach dialogowych zostaje ostatni wyświetlony event ("dostajesz 22k guldenów" albo "relacje z XYZ wzrosły"). Na początku miałam niezły zonk, kiedy pojawiała się informacja o wpływie gotówki, a stan mojego konta nie powiększał się)
- sporo tekstu nie jest przetłumaczone na polski. Co ciekawe, anglojęzyczni ludzie na Steamie skarżą się w drugą stronę
- paleta tekstów gości jest mocno uboga

"Brakuje "listy zakupów" - zakupy robimy na mapie świata, a magazyn podglądamy na widoku karczmy, więc albo fizyczny notes, albo dobra pamięć się przyda."

Nie wiem, kiedy grałeś, ale obecnie na mapie świata po najechaniu na towar wyświetla się poniżej okna z towarami, ile posiadamy go w magazynie.

post wyedytowany przez Shadi92 2019-10-26 13:07:48
27.10.2019 19:33
14
odpowiedz
Baalek
11
Legionista
1.0

Ten uczuć kiedy kupujesz grę, zaczynasz kampanię i gra się kończy na samouczuku, bo nie możesz rozbudować pomieszczenia przez buga - brawo twórcy - przegrani na start!

29.10.2019 04:20
MaQMaK
15
odpowiedz
MaQMaK
7
Pretorianin
Wideo

Gra wymaga dopracowania!

Jest mega klimat, fabuła i cała otoczka zdecydowanie na plus, ale wiele kwestii jest niedopracowanych, a sam interfejs gry jak dla mnie strasznie toporny, nieczytelny i mało przejrzysty.

Jeśli nie szkoda Ci 80 zł to kupuj, ja będę śledził sytuację i poczekam na poprawki!

Dla chcących zobaczyć, jak wygląda gameplay, zapraszam:

https://www.youtube.com/watch?v=nAodDb4kwgc

30.10.2019 16:16
👍
16
odpowiedz
DarkViest
30
Pretorianin

Epicka gierka polecam :)
Pisze to zaczynając grę z najnowszym patchem jak dla mnie 8.5/10
Nawet dobry polski dubbing i nie wiem czemu ale klimat dzięki tej muzyce przypomina twierdze deluxe.

11.11.2019 16:37
manriusz
17
odpowiedz
manriusz
66
JestNasWielu

Mam mieszane uczucia. Temat i gameplay jest fajny ale bugi, bugi i jeszcze raz bugi. Na początku myślałem że to Early Access gra bo tłumaczenie (błędy) i brak polskich liter jest nagminne. Schody kosztują 1000 jednostek ale jeden błąd podczas stawiania i żegnaj kasko, brak zwrotu. Nie mam czasami pojęcia która misja skończona a która do zrobienia. Szkoda że devsi troszkę olewają swoją własną produkcję. Czekam jednak na poprawę. Z oceną się wstrzymam jeszcze. Gra powinna jeszcze zostać dopracowana przed debiutem rynkowym.

Gra Crossroads Inn | PC