Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Fez, jak dobrze, że jesteś! - pierwsze spojrzenie na rewelacyjną platformówkę

15.04.2012 07:55
yasiu
1
yasiu
187
Legend

Pisz spokojnie recenzję, mną się nie przejmuj :) Za szybko gry nie skończę, na pewno :)

15.04.2012 10:12
Kono.86
2
odpowiedz
Kono.86
27
Pretorianin

Bardzo dobrze, że o Fezie się pisze (i to jeszcze w ten - jakże dobry - sposób). Takim grom trzeba pomagać przebić się do świadomości ogółu.
BTW: Jakim sposobem Braid nie znalazł się na Twojej liście must have z XBLA? Toż to skandal ;P

15.04.2012 10:31
Arxel
3
odpowiedz
Arxel
171
Kostka Rubika

ehh.. Punkty mi na koncie zalegają od chyba 3 lat (o, jednak brakuje mi 10 punktów :D), ale przy zablokowanych portach na konsolę będę się musiał obejść smakiem.. :(
Ja to chcę na PC! Albo przynajmniej w jakiś sposób na moim dysku na konsoli..

hed ---> Ano na akademikach mam porty zablokowane, a żeby taszczyć gdzieś konsolę to zbyt leniwy jestem.. :D

15.04.2012 10:55
hedasw
4
odpowiedz
hedasw
106
Generał

tvgry.plRedakcja

Arxel - jakich zablokowanych portach? Jeśli to problem dostawcy internetu weź konsole pod pachę i ściągnij u kogoś.

A tekst fajny, chociaż ja pewnie napisałbym o trochę innych wrażeniach. Dla mnie poruszanie się postaci jest właśnie dość niedokładne i zbyt wodniste. No i porusza się bardzo wolno co przy przechodzeniu przez tą samą lokację któryś raz z kolei jest nużące. Poza tym, gra czasami działa koszmarnie - na szczęście spadki animacji są głównie przy przejściach (domyślam się, że to loading, ale przy grze zajmującej 300 MB to trochę dziwne).

Reszta jest fenomenalna. Genialna płynna konstrukcja świata, wrażenie wchodzenia coraz głębiej w strukturę rzeczywistości, no i nieustannie powracające uczucie "kurde, to jest całkiem błyskotliwe".

15.04.2012 14:51
Mruqe
5
odpowiedz
Mruqe
7
Geekus Biggus

@Yasiu: trzymam kciuki za to, by trafił Ci się jakiś wolny, spokojny wieczór, który będziesz mógł spędzić z tą fenomenalną grą :-) Dzięki!

@Kono: Z Braidem sprawa jest prosta. Gdy wyszedł na XBLA nie miałem jeszcze konsoli. Potem pojawił się też na PC. Nie ma chciałem wydawać 1200 punktów na grę, którą dało się zdobyć za ułamek tej ceny (ja swoją kopię na Steam-ie nabyłem w ramach któregoś Humble Indie Bundle). Z perspektywy czasu stwierdzam, że był to błąd, bo na PC gra nie była w stanie mnie wciągnąć i wreszcie jej nie skończyłem. Będę polował na nią w jakiejś promocji na XBLA. Ale w efekcie - nie zmieściła mi się w zestawieniu ;-)

@Hed: Hmmm... ciekawe. Moje wrażenie jest dokładnie przeciwne. Czuję, że mam pełną i precyzyjną kontrolę nad ruchami Gomeza. Wolne tempo poruszania postaci mi odpowiada, bo Fez dzięki temu staje się bardziej grą logiczną niż zręcznościową. Zresztą - kiedy lokacje są tak śliczne, to spacerowy krok tylko sprzyja zwiedzaniu ;-) Przycięć osobiście nie zauważyłem (może to kwestia młodej, jurnej konsoli ;-)), ale nie jesteś pierwszą osobą, która zgłasza ten problem.

15.04.2012 21:56
wojto96
👍
6
odpowiedz
wojto96
119
I am no one

Dzisiaj zakupiłem grę i po prostu WOW. Gra mnie wciągał niesamowicie, już dawno nie grałem w tak dobrą platformówkę. Gra naprawdę warta polecenia dla każdego nawet dla ludzi którzy nie przepadają za platformówkami.

17.04.2012 16:26
Harry M
7
odpowiedz
Harry M
138
Master czaszka

Cudo!! Ciekawe czy dadzą na iPady czy cos

18.04.2012 09:31
K_Skuza
8
odpowiedz
K_Skuza
10
Pretorianin

Oglądałem gameplay'e i czytałem recenzje - chyba się zakochałem, dla mnie boskie! :D Ściągnąłem też demo i... tu największy zawód. Bo ja wiem, może trzy małe poziomy/plansze zawiera trial i niczego poza "dojdź tam", "przenieś skrzynię" od gracza nie wymaga. ;C Ale założę się, że jak się wykosztuję (całe 800msp, taniocha!) to wsiąknę na xx godzin, bo będę chciał jak najwięcej odkryć, odblokować, zwiedzić, rozwiązać, etc. :)

gameplay.pl Fez, jak dobrze, że jesteś! - pierwsze spojrzenie na rewelacyjną platformówkę