Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 24 kwietnia 2013, 12:20

Dead Island Riptide (zdobywanie doświadczenia; odnawianie zapasów; fortyfikacja obozowisk) PC, X360, PS3

Wstęp

W Dead Island Riptide przenosimy się na tropikalną wyspę Palanai, która podobnie jak Banoi z pierwszej części serii została opanowana przez hordy nieumarłych. Jako że przeżycie w tym bardzo niebezpiecznym miejscu może okazać się sporym wyzwaniem zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

Triki do gry

ŁATWE ZDOBYWANIE DOŚWIADCZENIA

Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie dużej ilości punktów doświadczenia (i przy okazji również dodatkowej gotówki) jest podejmowanie się niekończących się wydarzeń, czyli opcjonalnych zadań związanych z dostarczaniem ocalałym poszukiwanych przez nich surowców. Kilka wydarzeń możesz odblokować już w pierwszym obozie Paradise i ich główną zaletą jest to, że poszukiwane przez sojuszników przedmioty zazwyczaj nie są trudne do zlokalizowania (może to być np. powszechnie występujący w świecie gry złom elektroniczny). Oprócz tego w trakcie przemierzania dostępnych lokacji warto jest rozglądać się za okazjami do odblokowywania bardziej złożonych dodatkowych misji, gdyż one również są bardzo dobrze nagradzane (także unikalnymi przedmiotami i dużą ilością gotówki).

SZYBKIE ODNAWIANIE ZAPASÓW

Ciekawą taktyką na bezproblemowe odnawianie najczęściej wykorzystywanych zapasów (np. apteczek, koktajli Mołotowa czy amunicja) jest ponowne odwiedzanie miejsc, w których zawsze one występują, gdyż tego typu przedmioty po pewnym czasie "odradzają się". Proces ten możesz też przyśpieszyć, np. dzięki użyciu opcji szybkiej podróży czy chwilowemu przeniesieniu się do odrębnie ładowanej przez grę lokacji.

FORTYFIKACJA OBOZOWISK

W trakcie rozgrywania głównej kampanii w dość regularnych odstępach czasu bierze się udział w misjach o charakterze defensywnym, w których ocaleli muszą obronić się przed nadciągającą Hordą. Ważną informacją jest to, że możesz przygotować się do każdej tego typu misji i tym samym zwiększyć szanse pomyślnej obrony. Wskazane jest przede wszystkim ustawienie ogrodzeń wokół całego obozu (możesz je dodatkowo podłączyć do prądu dzięki zaliczeniu pobocznej misji Elektryfikacja). Dobrze jest również rozstawić pola minowe wokół ochranianego obozowiska, tak by nadbiegające zombiaki ginęły w wyniku eksplozji min.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 24 kwietnia 2013