Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 3 października 2012, 18:04

Black Mesa (odblokowanie trybu dewelopera) PC

Wstęp

Black Mesa to bezpłatna produkcja będąca odświeżoną wersją pierwszego Half-Life’a. Oprócz porcji standardowych kodów przygotowaliśmy również dla Was trik związany z uaktywnieniem specjalnego trybu dewelopera, dającego możliwość modyfikacji zawartości gry w szerszym stopniu. Z uwagi na problematyczne odblokowanie trybu dewelopera i jego skomplikowaną strukturę poniższy trik jest adresowany głównie dla doświadczonych graczy.

Triki do gry

ODBLOKOWANIE TRYBU DEWELOPERA

Zacznij od utworzenia z pomocą Notatnika pliku o nazwie config.cfg. Zapisz ten plik w katalogu \BMS\cfg w miejscu, w którym na twardym dysku zainstalowana została gra. Domyślna lokalizacja tego katalogu (dla wersji pobranej z usługi Steam) to:

C:\Program Files\Steam\SteamApps\sourcemods\BMS\cfg

Utwórz teraz skrót do głównego pliku wykonywalnego gry, umieść go na pulpicie, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. Przejdź do zakładki Skrót i przystąp do edycji pola Element docelowy, dopisując na samym końcu ścieżki parametr –dev.

Możesz już uruchomić grę. W dowolnym momencie rozgrywki skorzystaj z kombinacji LEWY SHIFT+F1, co powinno doprowadzić do uaktywnienie trybu dewelopera.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 3 października 2012