Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 11 marca 2011, 12:50

Dragon Age II (zarządzanie inwentarzem; eksploracja lokacji; towarzysze) PC, X360, PS3

Triki do gry

ZARZĄDZANIE INWENTARZEM

Inwentarz drużyny początkowo dysponuje 50 slotami, ale wzorem poprzedniej odsłony serii możliwe jest zwiększanie jego pojemności dzięki kupowanym od handlarzy plecakom. Dodatkowo warto korzystać ze schowka w aktualnej siedzibie głównego bohatera, którą w początkowej fazie gry jest dom Gamlena w Dolnym Mieście. W schowku najlepiej jest składować unikalne przedmioty, które mogą przydać się po przyłączeniu nowych towarzyszy lub w momencie podmiany danego członka drużyny na kogoś innego.

Dobrym pomysłem jest zwalnianie miejsc w inwentarzu przed każdą dużą wyprawą, dzięki czemu nie doprowadzi się do sytuacji, w której zabraknie miejsc na nowo odnajdywane przedmioty. W pierwszej kolejności najlepiej jest sprzedawać mało wartościowe i zupełnie nieprzydatne obiekty z kategorii śmieci.

EKSPLORACJA LOKACJI

Główne lokacje w Kirkwall warto badać dwukrotnie, a mianowicie za dnia i w nocy. Przemawia za tym to, że w obu przypadkach możliwe jest odnajdywanie innych sekretów w postaci beczek czy kufrów. Należy się jednocześnie pilnować, bo nocną porą można wpaść na bandytów, z którymi powiązane są drobne poboczne questy. Zdecydowanie warto się też rozglądać podczas eksploracji tych lokacji, których wcześniej nie było widocznych na mapie świata. Istnieje bowiem duża szansa, że po ich opuszczeniu nie będzie możliwy powrót do nich celem zebrania pominiętych wcześniej skarbów.

TOWARZYSZE

Z niemal każdą z przyłączonych do drużyny osób można romansować, nawet jeżeli jest ona tej samej płci, co główny bohater. Opcje dialogowe związane z romansowaniem oznaczone są ikonami serduszek, pojawiając się w trakcie wybranych rozmów. Warto ponadto wykonywać questy po myśli poszczególnych członków drużyny oraz zaliczać drobne zadania związane z odnajdywaniem i przekazywaniem przeznaczonych dla nich prezentów.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 11 marca 2011