Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

Celem gry jest pomszczenie śmierci ojca, a co za tym idzie przeciwstawienie się najpotężniejszym gangsterom w stanie Temperance - Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

Uwagi ogólne

Celem gry jest pomszczenie śmierci ojca, a co za tym idzie przeciwstawienie się najpotężniejszym gangsterom w stanie Temperance. Aby tego dokonać konieczne będzie bardzo precyzyjne planowanie i dokładne przeprowadzenie wszelkich akcji. Sprawa naprawdę nie jest prosta, bo oprócz gangów na naszej drodze staną stróże prawa, wymiar sprawiedliwości, czasami armia, a przede wszystkim walka o pozyskiwanie jak największych zapasów gotówki, bez których nawet nie ma, co marzyć o pomyślnym zakończeniu gry.

Pośpiech jest jak najmniej wskazany. Kiedy zaczyna nam dobrze iść zwykle robimy się nieostrożni i lekkomyślni. Atakujemy bez końca nie bacząc na koszty i konsekwencje. Zalecam głęboką rozwagę i raczej chłodne planowanie i kalkulacje niż efektowne, ale często ryzykowne ataki.

Kiedy decydujecie się na wynajęcie na usługi rodziny jakiegoś gangstera, bądź specjalisty, pamiętajcie, że poziom ich umiejętności zawsze idzie w parze ze stawką jaką pobierają co godzinę za swą pracę. Jednak opłaca się zatrudniać najlepszych i iść raczej w kierunku jakości niż ilości wynajętych ludzi.

Bardzo kosztowni, ale jednocześnie skuteczni są zamachowcy, których można wynająć w celu likwidacji konkurencji, bądź urzędników. Wynajmując tych ludzi zwracajcie uwagę na opis ich skuteczności, który zawsze podany jest obok zdjęcia. Im jest on wyższy tym większe prawdopodobieństwo pomyślnego wykonania zlecenia. Pamiętajcie, że płacicie przed wykonaniem roboty, więc wydajecie pieniądze bez względu na rezultat. No, ale cóż tu dużo mówić, ci fachowcy są z reguły bardzo skuteczni i warto ich wykorzystywać zwłaszcza w misjach gdzie mamy przeciwko sobie kilku przeciwników. Zabicie jednego z nich pozwala na szybkie przejęcie jego terytorium i odrobienie wydatku poniesionego na wynajęcie zamachowca, a także dorobienie paru groszy.

Podczas przejmowania budynków zdobywamy także teren, na jakim się one znajdują. Jednak, aby był on w pełni naszą własnością, budynek musi funkcjonować i być sprawny technicznie. W Gangsters 2 znakomicie sprawdza się stara zasada, że od przybytku głowa nie boli, bo im większe terytorium jest naszą własnością, tym więcej możemy zarobić. Trzeba jednak zwracać uwagę, aby w pierwszej kolejności przejmować te obszary gdzie znajdują się miejsca mogące przynieść nam jakieś dochody i pozwalające wynajmować ludzi, kupować broń i samochody. Tutaj jednak pojawia się kolejna przeszkoda, bo zdobywany teren nie może zostać zbyt długo bez "opieki", bo szybko położy na nim łapę, któryś z konkurentów. Tak, więc przejmując nowe budynki, należy jak najprędzej zapewnić im ochronę w postaci gangsterów stojących przed drzwiami, a najlepiej jest, kiedy stać nas na to, aby wynająć zbirów, którzy będą patrolować teren do nich przyległy.

Trudnym tematem są przywódcy gangów. Są to ludzie, których na ogół bardzo trudno zabić, gdyż jako wartościowi członkowie gangu są dobrze chronieni i zazwyczaj mają liczną obstawę. Jednak mimo tych trudności warto się pokusić o zabicie takiego delikwenta, gdyż to podkopie prestiż konkurencji i sprawi, że w mieście będą o nas mówić z szacunkiem. Poza tym ludzie stanowiący ochronę przywódcy gangu rozpadną się na mniejsze grupki, które będzie łatwo wyeliminować i nie będą nam więcej przeszkadzać.

Nieuniknionym elementem gry jest walka z bronią w ręku, bo w świecie, w którym przyszło nam żyć najlepszymi argumentami w dyskusji zawsze są karabin z pełnym magazynkiem i szybki samochód. Tutaj nie ma czasu na kompromisy. Strzelanina trwa do momentu aż jedna ze stron zostanie wybita do ostatniego człowieka, bądź uda się jej w jakiś sposób uciec. Oczywiście jest kilka czynników, których przestrzeganie na pewno sprawi, że nasze szanse niewspółmiernie wzrosną. Nasi ludzie zawsze będą w przewadze, gdy w ich rękach znajdą się karabiny i obrzyny, gdyż są one najskuteczniejsze do prowadzenie walki zarówno pieszej, jak i strzelania z pędzących samochodów. Kolejny czynnik podnoszący skuteczność to poziom umiejętności. Wiadomo, im jest on wyższy tym większe obrażenia zadamy naszym przeciwnikom. Zawsze jest lepiej, gdy siedzimy w samochodzie, niż spacerujemy na piechotkę. Nawet najlżejsze pojazdy zapewniają pewną ochronę swym pasażerom, choć nie ma, co ukrywać, że najlepiej jest sprawić swym gangsterom samochody opancerzone, bo dopiero wtedy staniemy się prawdziwymi panami ulicznych strzelanin. No i nie zapominajcie, że nasi przywódcy są zawsze twardsi od innych postaci i nawet w sytuacji kryzysowej jest szansa, że przeżyją i dadzą radę zwiać z miejsca walki.

Jeśli uda się położyć trupem wszystkich przeciwników, a byli oni tak mili i przyjechali na to spotkanie samochodami, możemy je od tej chwili uważać za swoją własność.

Kiedy toczycie walkę z przeciwnikami, uderzajcie w ich newralgiczne punkty. Najlepszymi celami są gorzelnie, browary, kasyna, nielegalne bary i inne tego typu miejsca. Jest tak, dlatego że właśnie dzięki ich posiadaniu przeciwnik zarabia pieniądze. Pozbawienie go na jakiś czas dochodów, przyczyni się do poważnego osłabienia i sprawi, że będzie łatwiejszy do pokonania.

W czasie wędrówek po mieście zaglądajcie do rozmaitych budynków. Często zdarza się, że znajdziecie w nich jakiegoś ważnego gangstera, jedną z kluczowych postaci, bądź nawet samego bossa. Dorwanie ich gdzieś na mieście i co najważniejsze wyeliminowanie, ułatwi Wam znacznie drogę do zwycięstwa.

Informacje o Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

Autor : Krzysztof Hitman Żołyński

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 11, ilustracje: 15 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Gangsters 2: Vendetta - poradnik do gry

Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5266Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5265Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5264Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5263Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5262Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5261Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5260Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5259Gangsters 2: Vendetta - screen - 2001-06-07 - 5258