Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anno 1404 - poradnik do gry

Anno 1404 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział VII - Człowiek w masce (cz.2) | Kampania Anno 1404 poradnik Anno 1404

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2019

Czarna perła i fiolka z czterosokiem

Czarna perła znajduje się na Twojej macierzystej wyspie w miejscu [#6] (pomiędzy szkieletami słoni). Aby wejść w jej posiadanie, konieczne jest użycie oddziału saperów. Należy umieścić ów oddział przed skałą blokującą bezpośrednie dojście do perły - następnie włączyć tryb ataku i zaznaczyć pożądany przedmiot.

[#6] - Rozdział VII - Człowiek w masce (cz.2) | Kampania Anno 1404 - Anno 1404 - poradnik do gry

[#6]

Potrzebną fiolkę z czterosokiem sporządzi alchemik Izmir. Będziesz musiał mu jednak przynieść (lub raczej po prostu umieścić w magazynie) 1 rudę żelaza, 1 rudę złota i 1 sztabę srebra. Żelazo i złoto zdobędziesz bezproblemowo. Można je kupić u wezyra - B . Trochę trudniej sprawa ma się ze sztabą srebra. Dostaniesz ją w formie nagrody wypełniając inne, priorytetowe zadanie - przekazać 1 grupę ochotników do walki Philipie'owi Lamourowi. Ochotnicy zostaną automatycznie przeniesieni na okręt, który pojawi się przy brzegu po tym jak na Twojej wyspie A osiedli się 300 nomadów i 500 arabskich osadników. Zajmij się więc od razu do rozbudowy osiedli. Buduj kolejne namioty dla nomadów - koniecznie w zasięgu meczetu. Kontroluj ilość posiadanego drewna, narzędzi i mozaiki. Bez tych surowców awans społeczny nomadów będzie niemożliwy. Może się zdarzyć, że napotkasz problem uniemożliwiający wykonanie tego zadania spowodowany zmniejszaniem się liczby nomadów i znacznym przekroczeniu wymaganej liczby arabskich osadników. Aby uzdrowić sytuację i osiągnąć żądaną liczbę nomadów pozbądź się ze swojego magazynu jednego z surowców potrzebnych do awansu nomadów np. mozaiki. Teraz dobuduj kolejne namioty dla nomadów i spokojnie poczekaj na zasiedlenie swojej wyspy przez odpowiednią liczbę arabskich osadników i nomadów. Po zgromadzeniu wymaganych składników dodaj je wszystkie do magazynu na wyspie A . Izmir sam się po nie zgłosi, a chwilę potem przekaże Ci fiolkę z czterosokiem. Grafika [#7] przedstawia przykładowe rozmieszczenie wszystkich domostw i meczetu.

[#7] - Rozdział VII - Człowiek w masce (cz.2) | Kampania Anno 1404 - Anno 1404 - poradnik do gry

[#7]

Eliksir życia

Załaduj czarną perłę i fiolkę z czterosokiem na statek i ruszaj dostarczyć wspomniane przedmioty Hekacie - C . Otrzymawszy eliksir życia płyń czym prędzej do Cesarza. Po jego dostarczeniu do magazynu D poziom 7 zostanie ukończony.

Misje poboczne

  1. Dostarczyć 20 ton daktyli i 20 ton mleka do magazynu Philipe Lamoura. Zadanie z początkowej fazy gry - pojawia się po kliknięciu na magazyn Lamoura. Nagroda: ok. 1750 sztuk złota, 20 ton lin.
  2. Zbudować 1 plantację i 1 palarnię kawy. Otrzymasz możliwość wykonania tego polecenia po awansie społecznych nomadów na arabskich osadników. Zbuduj od razu 3-4 plantacje kawy i 2 palarnie. Przydadzą się one do innych zadań i przyspieszą wytwarzanie kawy. Wspomniane budynki zbuduj, po skolonizowaniu, wyspy małp - G . Wyłącznie na niej można uprawiać tę szlachetną roślinę.
  3. Dostarczyć 20 ton kawy i 20 ton dywanów do magazynu Philipe Lamoura. Aktywacja zadania nastąpi po rozpoczęciu produkcji kawy. Nagroda ok. 1260 sztuk złota, 20 ton prostych mechanizmów.
  4. Posiadać ponad 1700 arabskich osadników, najwyższą rangę zaufania u Al Zahira, 240 ton narzędzi, 240 ton lin, 90 ton mechanizmów prostych i 4500 sztuk złota. Ostatnie zadanie dla Lamoura. Spełniając przedstawione wymagania, zbudujemy 3 duże orientalne okręty wojenne. Tak wielką liczbę arabskich osadników osiągniesz poprzez zbudowanie i doprowadzenie do awansu społecznego 85-95 mieszkańców chat dla nomadów. Niestety, liczba ta mogłaby być mniejsza, gdyby na mapie znajdowały się perły. W trakcie wykonywania tego wymagania użyj liczydła, które na 5 minut przyspieszy awans nomadów na arabskich osadników. Najwyższą rangę zaufania otrzymasz, kupując za wszystkie posiadane punkty sławy podarunki dla Al Zahira. Z narzędziami i linami nie ma problemu. Musisz tylko odczekać, aż minie stosunkowo sporo czasu na wyprodukowanie takiej ilości. Mechanizmy kupuj u Lamoura.
  5. Dostarczyć 20 ton kwarcu wiedźmie Hekacie. Nic prostszego. Albo sami zaopatrujemy sie w kwarc - znajduje się on choćby na naszej głównej wyspie, albo kupujemy u Al Zahira. Nagroda: ok. 1170 sztuk złota.
  6. Dostarczyć 10 ton rud żelaza i 10 ton rud złota alchemikowi Izmirowi. Oba surowce kupisz w magazynie cesarza. Należy to zadanie zrobić jak najszybciej ponieważ po pewnym czasie możliwość jego wykonania wygasa. Otrzymujemy je po sporządzeniu mapy twierdzy asasynów - E . Nagroda: ok. 1700 sztuk złota, przedmiot liczydło, dzięki któremu możemy szybciej osiągnąć większą liczbę arabskich osadników.
  7. Dostarczyć 20 ton mozaiki i 20 ton gliny na wyspę asasynów. Zadanie otrzymasz po wyzwoleniu Lorda Northburgha. Wystarczy kliknąć na twierdzę asasynów. Wszystkie określone towary jesteś w stanie wytworzyć na własnej wyspie. Dostarcz je do swojego magazynu na wyspie G , a Al Rashid zapyta się czy może je sobie zabrać. Nagroda: 1740 sztuk złota
  8. Dostarczyć 20 ton kawy i 20 ton mleka na wyspę asasynów. Drugie polecenie od Al Rashida dostaniemy po wykonaniu pierwszego i zaznaczeniu twierdzy asasynów. Nagroda: ok. 1270 sztuk złota.