Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Anno 1404 - poradnik do gry

Anno 1404 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział II - Pod znakiem Krzyża (cz.2) | Kampania Anno 1404 poradnik Anno 1404

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2019

Dostarczyć, przewieźć, dowieźć.

Zbierz i załaduj 15 ton ryb i 3 tony cydru na znajdujący się przy plaży mały statek handlowy i płyń w kierunku wyspy Tuckingham oznaczonej na mapie literką D . I tak jak w poprzedniej misji zostaniesz spytany, czy można przenieść określone towary do magazynu własności Guya Forcasa. Po zgodzeniu się na to, Forcas przekaże pod Twoją kontrolę drugi mały statek handlowy i zleci następne zadanie. Mianowicie, musisz dostarczyć od niego list do Marie d'Artois rządzącej obszarem E oraz przewieźć na wyspę D wytworzone u siebie 5 ton lnianej garderoby.

Jeśli chodzi o list, wystarczy podpłynąć do portu Marie d'Artois i zgodzić się na jego przekazanie. Po chwili przywódczyni wyspy poprosi Cię o odebranie i przetransportowanie do niej skrzyni najlepszej jakości broni z portu wyspy C . Podczas gdy nasz statek będzie pływał w tę i z powrotem zajmijmy się drugim questem. Aby wyprodukować 5 ton lnianej odzieży, najpierw budujemy 1 plantację konopi, a następnie - w jej zasięgu - chatę tkacza. Po chwili zostaniemy poproszeni o postawienie drugiej plantacji konopi w celu zoptymalizowania (przyspieszenia) produkcji. Czekamy, aż w magazynie pojawi się 5 ton potrzebnego towaru i ruszamy z nim na wyspę D . Grafika z numerem [#2] pokazuje prawidłowo prosperujące zaplecze gospodarcze naszej osady.

[#2] - Rozdział II - Pod znakiem Krzyża (cz.2) | Kampania Anno 1404 - Anno 1404 - poradnik do gry

[#2]

Kiedy nasz statek handlowy dostarczy skrzynię z bronią do Marie d'Artois, natychmiast z jej portu wypłynie duży statek handlowy, mający na celu transport broni do Guya Forcasa. Niestety, statek należący do Marie d'Artois rozbije się o rafę i zacznie płonąć. Będziesz musiał udzielić mu pomocy tj. podpłynąć do niego z załadowanymi 10 tonami drewna niezbędnymi do naprawy. Miejsce katastrofy oznaczyłem na mapie literą S . Po zaakceptowaniu pytania o możliwość wyładunku drewna w menu decyzyjnym duży okręt handlowy automatycznie, już bez żadnych niespodzianek, dopłynie do swojego celu. Rysunek [#3] pokazuje dokładne położenie nieszczęsnego statku.

[#3] - Rozdział II - Pod znakiem Krzyża (cz.2) | Kampania Anno 1404 - Anno 1404 - poradnik do gry

[#3]

Po dostarczeniu przez nas Forcasowi lnianych ubrań zleci on nam kolejne zadanie z rodzaju wyprodukuj - przywieź. Tym razem trzeba będą to 3 tony lin. Do produkcji liny potrzebny jest budynek o dość specyficznej nazwie warsztat powroźnika zasilany przez położoną w jego zasięgu plantację konopi. Posiadamy 2 plantacje konopi, więc problem jest wyłącznie z tym pierwszym. Aby móc skonstruować ów warsztat naszą wyspę musi zamieszkiwać minimum 240 mieszczan. Jeśli, tak jak na początku zaleciłem, budowałeś w międzyczasie nowe wiejskie domki nie powinno być z tym problemu. Jeśli zaś nie - musisz ich teraz wznieść ok. 8-10 i poczekać na społeczny awans chłopów. Następnie uzbierawszy 3 tony lin, załaduj je na jeden ze swoich statków i przetransportuj na wyspę D .

Brat Hilarius, czyli zasiedlanie nowej wyspy.

Ostatni quest jest bardzo praktyczny - uczy nas jak zasiedlić nową wyspę. Brat Hilarius znajduje się w klasztorze na wyspie F . Samo podpłynięcie statkiem jednak nic nie da. Musimy wybudować na plaży magazyn i połączyć go drogą z opactwem, a mianowicie z miejscem nad którym unosi się pomarańczowy znak w kształcie błyskawicy. Obrazek [#4] pokazuje już drogę prawidłowo połączoną. Aby wznieść magazyn należy posiadać na pokładzie swojego statku minimum 3 tony drewna oraz 2 tony narzędzi, podpłynąć blisko wysyp F i nacisnąć na "migającą" w prawym dolnym rogu opcję - wybuduj magazyn. Po jego konstrukcji Brat Hilarius automatycznie znajdzie się w naszym składzie. Przenosimy go jednym kliknięciem na pokład statku i bezpiecznie przewozimy do portu w Tuckingham.

[#4] - Rozdział II - Pod znakiem Krzyża (cz.2) | Kampania Anno 1404 - Anno 1404 - poradnik do gry

[#4]

Misje poboczne:

  1. Wyłowić z morza 5 rozbitków. Zadanie to dostaniesz, kiedy jeden z Twoich statków zbliży się do obszaru R . Opłyń wyspę i zbierz całą 5. Po wyłowieniu wszystkich przetransportuj ich do Guya Forcasa - D .
  2. Dostarczyć 10 ton ryb kamieniarzom na specjalną ucztę. Dostęp do tego questu uzyskasz dopiero odebrawszy skrzynię z bronią dla Marie d'Artois. Nagrodą za przywiezienie 10 ton ryb na wyspę C jest 10 ton narzędzi i 15 ton drewna.
  3. Zebrać rozproszonych po wyspie Sokoli Kamień 10 rycerzy i oddać ich Forcasowi. Po otrzymaniu tego zadania w okolicy naszego targowiska pojawi się 10 swobodnie poruszających się, otoczonych niebieską obwódką rycerzy. Kliknij na każdego z nich, a zostaną oni przeniesieni automatycznie do magazynu. Teraz wystarczy załadować ich już tylko na statek i dostarczyć do Tuckingham - D .
Kilku z 10 rycerzy, z których jednego widzimy aktualnie na targowisku. - Rozdział II - Pod znakiem Krzyża (cz.2) | Kampania Anno 1404 - Anno 1404 - poradnik do gry
Kilku z 10 rycerzy, z których jednego widzimy aktualnie na targowisku.