Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Uncharted: Drake's Fortune - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Uncharted: Drake's Fortune - poradnik do gry

Uncharted: Drake's Fortune - poradnik do gry

Znajdźki, trofea i solucja. Poradnik do gry „Uncharted: Drake's Fortune” zawiera dokładny ilustrowany opis przejścia całej przygody podzielonej na kilkanaście rozdziałów, pełna listę ukrytych skarbów oraz trofeów do zdobycia podczas całej eskapady.

Niniejszy poradnik do gry Uncharted: Drake's Fortune można potraktować jako kompletny przewodnik podróżnika, dzięki któremu Nathan Drake pomyśle dotrze do finału swojej epickiej przygody, a w jego kieszeniach znajdą się wszystkie skarby skrzętnie poukrywane w badanych ruinach i grobowcach. Nasz poradnik składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza część to szczegółowy opis przejścia gry. Dokładnie informujemy jak zaliczyć wszystkie 22 rozdziały kampanii - dowiesz się między innymi jak pokonywać przeciwników, jak zaliczać sekwencje wspinaczkowe i jakimi założeniami cechują się rozwiązywane w trakcie gry różnorakie zagadki. W naszej solucji nie zabrakło też oczywiście opisu walki z finałowym bossem gry.

Drugą dużą częścią poradnika jest rozdział w całości poświęcony skarbom. Pokazujemy lokalizacje wszystkich 61 sekretów / znajdziek, których gromadzenie pozwala na odblokowywanie powiązanych z nimi trofeów. Całość uzupełniają dodatkowe pojedyncze strony - poradnik trofeowy, strona o sterowaniu oraz strona z informacją o ilości czasu potrzebnego na ukończenie Uncharted 1.

Uncharted: Fortuna Drake'a to pierwsza część serii przygodowych gier akcji. Gra ta pierwotnie ukazała się w 2007 roku na PlayStation 3, ale w 2016 roku doczekała się również rozbudowanego remastera na PS4 (Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a). W trakcie gry śledzimy zmagania poszukiwacza przygód Nathana Drake'a oraz jego przyjaciół - kolegi-mentora Sully'ego oraz zaprzyjaźnionej reporterki telewizyjnej Eleny. Motywem przewodnim opisywanej gry jest chęć odnalezienia mitycznego miasta El Dorado. Bohaterowie w trakcie kampanii odwiedzają mnóstwo ciekawych lokacji - sekretne obszary w dżungli, zapomniane ruiny, wraki czy katakumby. W zlokalizowaniu El Dorado Nate'owi przeszkadzają licznie pojawiający się przeciwnicy. Staczanie intensywnych walk z nimi jest integralną częścią gry.

Pierwsza część Uncharted jest jedną z gier wchodzących w skład zestawu Uncharted Kolekcja Nathana Drake'a.

Szymon "Hed" Liebert & Jacek "Stranger" Hałas

Wszystkie rozdziały gry Uncharted: Drake's Fortune

Poniższe zestawienie prezentuje listę wszystkich misji gry Uncharted: Fortuna Drake'a. Do zaliczenia są w sumie 22 rozdziały. Niektóre dłuższe etapy zostały w naszym opisie przejścia podzielone na dwie mniejsze części.

 1. Rozdział 1 - Ambushed
 2. Rozdział 2 - The Search for El Dorado
 3. Rozdział 3 - A Surprising Find
 4. Rozdział 4 - Plane-wrecked
 5. Rozdział 5 - The Fortress
 6. Rozdział 6 - Unlocking the Past
 7. Rozdział 7 - Out of the Frying Pan
 8. Rozdział 8 - The Drowned City
 9. Rozdział 9 - To the Tower
 10. Rozdział 10 - The Customs House
 11. Rozdział 11 - Trapped
 12. Rozdział 12 - Heading Upriver
 13. Rozdział 13 - Sanctuary
 14. Rozdział 14 - Going Underground
 15. Rozdział 15 - On the Trail of the Treasure
 16. Rozdział 16 - The Treasure Vault
 17. Rozdział 17 - The Heart of the Vault
 18. Rozdział 18 - The Bunker
 19. Rozdział 19 - Unwelcome Guests
 20. Rozdział 20 - Race to the Rescue
 21. Rozdział 21 - Gold and Bones
 22. Rozdział 22 - Showdown - w rozdziale tym trzeba pokonać finałowego bossa gry, którym jest Navarro

Wszystkie sekrety gry Uncharted: Drake's Fortune

Sekretami w grze Uncharted: Fortuna Drake'a są skarby. Na odnalezienie czeka 60 "zwykłych" skarbów oraz jeden osobliwy artefakt (Strange Relic). Poniżej znajdziesz listę wszystkich znajdziek gry Uncharted 1. Istotną informacją jest to, że nie wszystkie rozdziały kampanii mają jakieś sekrety do odkrycia. W niektórych etapach nie odnajduje się żadnych sekretów.

 1. Rozdział 1 nie ma żadnych sekretów.
 2. W rozdziale 2 do odnalezienia jest 6 skarbów.
 3. W rozdziale 3 do odnalezienia są 2 skarby.
 4. W rozdziale 4 do odnalezienia jest aż 10 skarbów.
 5. W rozdziale 5 do odnalezienia są 4 skarby. Jeden z nich to osobliwy artefakt (Strange Relic).
 6. W rozdziale 6 do odnalezienia są 4 skarby.
 7. Rozdział 7 nie ma żadnych sekretów.
 8. W rozdziale 8 do odnalezienia są 2 skarby.
 9. W rozdziale 9 do odnalezienia jest 1 skarb.
 10. W rozdziale 10 do odnalezienia są 2 skarby.
 11. W rozdziale 11 do odnalezienia są 3 skarby.
 12. Rozdział 12 nie ma żadnych sekretów.
 13. W rozdziale 13 do odnalezienia jest 7 skarbów.
 14. W rozdziale 14 do odnalezienia jest 6 skarbów.
 15. W rozdziale 15 do odnalezienia jest 6 skarbów
 16. W rozdziale 16 do odnalezienia są 3 skarby.
 17. Rozdział 17 nie ma żadnych sekretów.
 18. W rozdziale 18 do odnalezienia jest 1 skarb.
 19. W rozdziale 19 do odnalezienia jest 1 skarb.
 20. W rozdziale 20 do odnalezienia jest 1 skarb.
 21. W rozdziale 21 do odnalezienia są 2 skarby.
 22. Rozdział 22 nie ma żadnych sekretów.

Czy Uncharted: Drake's Fortune ma trudne platynowe trofeum?

Nie, zdobycie platynowego trofeum w Uncharted 1 nie jest bardzo trudne. Najpoważniejszą przeszkodą na drodze do odblokowania "platyny" jest konieczność ukończenia gry na miażdżącym poziomie trudności. W Uncharted: Fortuna Drake'a stacza się mnóstwo walk i wielokrotne powtarzanie trudniejszych bitew może być męczące.

Warto zaznaczyć, że w przypadku wersji na PS4 nie musisz zajmować się wszystkimi trofeami po to żeby zdobyć platynę. Trofea kolekcji rozszerzonej są nieobowiązkowe. To doskonała wiadomość, gdyż zdobycie m.in. trofeum Odkryte! - brutalny może okazać się bardzo trudne. Komplet informacji o odblokowywaniu osiągnięć w Uncharted: Drake's Fortune znajdziesz w naszym poradniku trofeowym.

Czy Uncharted: Drake's Fortune jest długą grą?

Nie, gra nie jest szczególnie długa - główny wątek fabularny można skończyć w mniej niż 10 godzin. Ilość czasu spędzonego z grą wydłuży się jeśli zapragniesz znaleźć wszystkie sekrety oraz zdobyć platynowe trofeum. W takiej sytuacji licz się z tym, że zaliczenie 100% gry zajmie ci do 20 godzin. Więcej informacji o długości gry i oferowanych przez nią atrakcjach znajdziesz na osobnej stronie Ile czasu zajmuje przejście gry Uncharted: Fortuna Drake'a?.

Jak załączyć tryb fotograficzny?

Tryb fotograficzny (Photo Mode) jest dostępny wyłącznie w remasterze Uncharted 1 na PS4 - Uncharted: Drakes Fortune - poradnik do gry

Tryb fotograficzny (Photo Mode) jest dostępny wyłącznie w remasterze Uncharted 1 na PS4. Jest on ponadto początkowo wyłączony i musisz go uaktywnić z menu opcji. W zakładce Game zaznacz pozycję Photo Mode Enable.

Od tego momentu możesz wciskać dolny kierunek na krzyżaku pada żeby ząłaczać tryb fotograficzny - Uncharted: Drakes Fortune - poradnik do gry

Od tego momentu możesz wciskać dolny kierunek na krzyżaku pada żeby ząłaczać tryb fotograficzny. Nie będzie on dostępny w każdym momencie rozgrywki. Gra może tymczasowo zablokować ten tryb np. na czas wyświetlania scenki przerywnikowej.

Przed wykonaniem zdjęcia możesz oczywiście poruszać kamerą, zmieniać ostrość, nakładać różnorakie filtry oraz schować interfejs użytkownika żeby nie został uwieczniony na zdjęciu (po wciśnięciu przycisku SHARE).

Jak uaktywnić kody (cheaty)?

Kody stają się dostępne po tym jak po raz pierwszy ukończysz grę (na dowolnym poziomie trudności) - Uncharted: Drakes Fortune - poradnik do gry

Kody stają się dostępne po tym jak po raz pierwszy ukończysz grę (na dowolnym poziomie trudności). Z poziomu menu pauzy wybieraj kolejno pozycje Bonuses, Rewards i Tweaks.

Kody możesz do woli włączać i wyłączać - Uncharted: Drakes Fortune - poradnik do gry

Kody możesz do woli włączać i wyłączać. Dostępne cheaty to

 1. Mirror World - Odbicie lustrzane.
 2. Fast Motion - Szybsze przemieszczanie się.
 3. Flip World - Obrócony świat.
 4. Slow Motion - Załączenie spowolnienia czasu.
 5. Super Slow Motion - Załączenie silniejszego spowolnienia czasu.
 6. Infinite Ammo - Nieskończona ilość amunicji do wszystkich broni.
 7. One-Shot Kills - Pojedyncze trafienie zabija każdego przeciwnika.

Uwaga - Korzystanie z kodów nie blokuje szansy odblokowywania trofeów. Może to wręcz ułatwić ich zdobywanie.

Jak wybrać inną skórkę dla bohatera?

W miarę przechodzenia kampanii odblokowywane są nowe skórki dla grywalnej postaci - Uncharted: Drakes Fortune - poradnik do gry

W miarę przechodzenia kampanii odblokowywane są nowe skórki dla grywalnej postaci. Mogą to być zmodyfikowane skórki Drake'a lub skórki innych bohaterów. Możesz je wybierać z poziomu menu opcji - otwórz kolejno menu Bonuses, Rewards i Skins.

Załączenie danej skórki nie wpływa na rozgrywkę, nawet jeśli drastycznie różni się ona wyglądem od domyślnej skórki Nate'a.

Czy Uncharted: Drake's Fortune wymaga posiadania PS+?

Nie, abonament PlayStation Plus nie jest wymagany do ukończenia całej zawartości gry Uncharted: Fortuna Drake'a. Wynika to z tego, że gra nie posiada żadnych trybów multiplayer. Do ukończenia jest wyłącznie zawartość dla pojedynczego gracza.

Czy remaster Uncharted 1 na PS4 oferuje nową zawartość?

Poza drobnymi wyjątkami - nie. Przebieg kampanii jest identyczny dla wersji na PS3 i PS4. Do ukończenia jest taka sama liczba rozdziałów i w wersji na PlayStation 4 nie różnią się one żadnymi nowymi lokacjami czy scenami.

Remaster na PS4 oferuje rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, poprawione tekstury i modele postacie oraz lepszy system oświetlenia. Nowościami są tryb fotograficzny oraz kilka trofeów, które nie były dostępne na PS3.

Czy mogę oddzielnie zakupić remaster Uncharted 1?

Tak, grę Uncharted: Fortuna Drake'a Remastered możesz zakupić oddzielnie, przy czym dotyczy to wyłącznie wersji cyfrowej. Nie musisz nabywać całego zestawu Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a. Jest to ciekawsze rozwiązanie jeśli ukończyłeś pozostałe dwie części i nie potrzebujesz ich kolejnych kopii.

Ile miejsca na dysku zajmuje Uncharted: Drake's Fortune?

Ilość miejsca na hdd zalezy od posiadanej wersji gry Uncharted 1:

 1. Uncharted: Fortuna Drake'a na PS3 powinien zająć na dysku konsoli około 20 GB.
 2. Uncharted: Fortuna Drake'a Remastered na PS4 powinien zająć na dysku konsoli około 11 GB.
 3. Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a na PS4 zajmuje na dysku konsoli około 46 GB.

Informacje o Uncharted: Drake's Fortune - poradnik do gry

Autor : Szymon Hed Liebert

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 37, ilustracje: 458 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Uncharted: Drake's Fortune - poradnik do gry