Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War poradnik Call of Duty: World at War

Miotacz i korkociąg

Amerykańskie wojsko rozpoczęło inwazję na wyspę Okinawa. Tobie też przypadnie udział w tej operacji - razem ze swoimi towarzyszami zaatakujesz twierdzę na przełęczy Wana. Zadanie nie będzie łatwe. Japończycy są bardzo zdeterminowani i rzucą do walki wszystkich żołnierzy.

Próba dostania się do twierdzy, która położona jest na pobliskim wzgórzu, będzie prawdziwą drogą przez mękę. Fatalna pogoda i wysoka trawa utrudnia wypatrzenie Japończyków, którzy czekają na Amerykanów w zakamuflowanych dołach. Jeśli chcesz dotrzeć na górę w jednym kawałku, musisz mieć oczy dookoła głowy i błyskawicznie reagować na każde zagrożenie.

Zaatakuj przełęcz Wana.

Dołącz do towarzyszy i schroń się za skałami (#179). Póki co jesteś bezpieczny, ale gdy tylko ruszysz się do przodu, wpadniesz w zasadzkę zastawioną przez Japończyków. W walce z wrogiem pomoże Ci miotacz ognia, który nie tylko szybko załatwia przeciwników, ale również zamienia w popiół podpaloną trawę (#180). Likwidacja roślinności jest w tej misji równie istotna co zabijanie przeciwników. W gęstej trawie trudno dojrzeć oponentów, dlatego używaj miotacza bardzo często.

1 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Na początku misji doskonale sprawdza się wypróbowana wcześniej taktyka, polegająca na chowaniu się za osłonami, zabijaniu najbliżej znajdujących się przeciwników i szybkim zajmowaniu kolejnych przyczółków - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Na początku misji doskonale sprawdza się wypróbowana wcześniej taktyka, polegająca na chowaniu się za osłonami, zabijaniu najbliżej znajdujących się przeciwników i szybkim zajmowaniu kolejnych przyczółków. Staraj się mieć za sobą swoich towarzyszy, a możesz być pewny, że żaden przeciwnik nie zaatakuje Cię w plecy.

2 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Gdy znajdziesz się w pobliżu szczytu, będziesz musiał uporać się z żołnierzem obsługującym kaem, który zlokalizowany jest w małym bunkrze (#181) - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Gdy znajdziesz się w pobliżu szczytu, będziesz musiał uporać się z żołnierzem obsługującym kaem, który zlokalizowany jest w małym bunkrze (#181). Wypluwane z karabinu kule zamienią Cię w krwawą papkę zanim przebiegniesz 50 metrów, dlatego wyeliminuj zagrożenie sposobem. Najpierw poślij kilkanaście pocisków w kierunku bunkra, zabijając przy okazji strzelca, a potem korzystając z chwili spokoju, pędź do góry. Załatw pozostałych wrogów i powtórz operację z kaemem, a po kilku tego typu akcjach dostaniesz się na szczyt.

Wejdź do jaskini jednym z dwóch wejść (#182) i zabij przebywających obok wodospadu (#183) żołnierzy. Idź przed siebie, a po chwili otrzymasz nowy rozkaz. Dowódca chce abyś wyeliminował trzy działa 200 mm za pomocą ładunków wybuchowych.

3 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Na rozstaju dróg skręć w prawo i zbliż się do pierwszego bunkra (#184) - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Wyeliminuj działa 200 mm.

Na rozstaju dróg skręć w prawo i zbliż się do pierwszego bunkra (#184). Zabij znajdujących się nieopodal żołnierzy, a następnie wrzuć do betonowej konstrukcji jeden z ładunków wybuchowych. Oddal się na bezpieczną odległość i dokonaj detonacji. Przebywający w środku żołnierze, podobnie jak działo, przejdą do historii.

Idź przed siebie, wyeliminuj nadbiegających wrogów i kilkanaście metrów później skręć w prawo. Załatw żołnierzy chroniących bunkier (#185), a następnie wrzuć przez okno do budynku kolejny pakunek. Czym prędzej zdetonuj ładunek wybuchowy i ruszaj w dalszą drogę.

4 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Uwaga - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Uwaga! Jeśli z jakichś względów skończyły Ci się fajerwerki, możesz pozyskać nowe materiały wybuchowe, zabierając je ze zrzutów spadochronowych. Nieograniczona ilość ładunków leży koło drugiego (#186) i trzeciego bunkra.

Ostatni bunkier znajduje się na południowym-wschodzie. Aby się do niego dostać, musisz przejść przez drewniany most (#187). Uważając by nie stać się łatwym łupem dla japońskich żołnierzy, przekrocz rzeczkę i zbliż się do budynku (#188). Zabij chroniących bunkier wrogów i wrzuć do środka trzeci i ostatni ładunek wybuchowy. Gdy odpalisz go z bezpiecznej odległości, zadanie zostanie wykonane.

5 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Dołącz do sierżanta Roebucka - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Spotkaj się z sierżantem.

Dołącz do sierżanta Roebucka. Poczekaj aż Twój dowódca wyważy drewniane drzwi (#189) i przejdź do kolejnej części przełęczy. Amerykanie ruszą w kierunku bunkra, ale szybko okaże się, że frontalny atak nie ma najmniejszego sensu. Japończycy zniszczą czołg i rozwalą większość z nacierających żołnierzy.

6 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Zamiast pchać się do góry po pewną śmierć, spróbuj obejść wzgórze od lewej strony (#190) - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Odszukaj wejście do bunkra.

Zamiast pchać się do góry po pewną śmierć, spróbuj obejść wzgórze od lewej strony (#190). Idź cały czas naprzód, zabijając spotykanych żołnierzy japońskich. Po krótkiej wędrówce Twoim oczom ukaże się upragnione wejście do bunkra (#191).

7 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Rozwal wszystkich żołnierzy na powierzchni i wejdź do tunelu (#192) - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Zabezpiecz bunkier.

Rozwal wszystkich żołnierzy na powierzchni i wejdź do tunelu (#192). Idź powoli przed siebie, likwidując przeciwników. Na końcu trasy znajdziesz drabinę prowadzącą na kolejny poziom. Poczekaj aż skorzystają z niej Twoi kompani, a następnie użyj jej Ty (#193).

8 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Gdy znajdziesz się na górze, wykorzystaj którąś z osłon i rozwal atakujących żołnierzy - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Gdy znajdziesz się na górze, wykorzystaj którąś z osłon i rozwal atakujących żołnierzy. Następnie metr po metrze sprawdź całe piętro i zabij każdego Japończyka, który nawinie Ci się pod lufę. Teraz musisz udać się na następny poziom, ale zanim skorzystasz z drabiny (#194), wrzuć przez otwór granaty lub ładunki wybuchowe. Zabijesz w ten sposób przeciwników, którzy próbowali zastawić na Ciebie pułapkę. Wyjdź na górę.

9 - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry
Na tym piętrze znajduje się najwięcej przeciwników - Miotacz i korkociąg | Kampania Call of Duty World at War - Call of Duty: World at War - poradnik do gry

Na tym piętrze znajduje się najwięcej przeciwników. Poczekaj aż Twoi kompani zajmą pozycję i pomóż im w eksterminacji najbliższych wrogów. Potem odłącz się od zespołu i zacznij czyścić bunkier rozpoczynając od prawej strony. Twoja samotna eskapada przyniesie wymierne korzyści i po chwili piętro będzie wolne od japońskich żołnierzy.

Czas zająć się wrogami obsługującymi moździerze, którzy ulokowali się na dachu bunkra. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z drabiny aby wyjść na górę, ponieważ Japończycy zabiją Cię w chwili, gdy wystawisz głowę. Skorzystaj natomiast ze ścieżki, przy której ustawili się Twoi towarzysze (#195). Wychodząc ostrożnie na dach (#196), zabij wszystkich kryjących się tu przeciwników. W ten oto sposób wyeliminujesz całą załogę bunkra i zaliczysz ostatnie zadanie przed finałowym atakiem na zamek Shuri.