Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry

Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szkoła jazdy | Ciężarówka poradnik Hard Truck: Apocalypse

Szkoła jazdy

1 - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry
Jeżdżenie ciężarówką na pewno opanujesz szybko - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry

Jeżdżenie ciężarówką na pewno opanujesz szybko. Aby ruszyć, wciskasz po prostu gaz (klawisz W ), a żeby zahamować - pedał hamulca (klawisz S ). Skręcasz oczywiście kierownicą (klawisze A, D ). I co, poczułeś się jak przedszkolak? Przejdźmy zatem do trudniejszych rzeczy. Gdy jedną ręką prowadzisz pojazd (klawiatura ), drugą należy kierować działami zamontowanymi na aucie (myszka - rozglądanie się i celowanie bronią). Żeby wystrzelić z broni, wciskasz spust (lewy klawisz myszy ). Gdy już podrasujesz wóz, będziesz mógł podczepić do niego więcej pukawek. Używasz ich także przez specjalne przyciski spustów (prawy i środkowy klawisz myszy , 1 i 2 z klawiatury), które jednak trzeba uprzednio przypisać desce rozdzielczej (klawisz V ). [1] Tu możesz wybrać, którą broń czym aktywujesz. [2] Można też, za pomocą spustu centralnego, strzelać wszystkim naraz (spacja ).

2 - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry
Snując się po okolicy, warto spojrzeć od czasu do czasu na mapę (klawisz M ) [1] oraz radar - na obu wskazywane są rozmaite cele - na żółto misji głównych, na fioletowo pobocznych - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry

Snując się po okolicy, warto spojrzeć od czasu do czasu na mapę (klawisz M ) [1] oraz radar - na obu wskazywane są rozmaite cele - na żółto misji głównych, na fioletowo pobocznych. Każdy szanujący się kierowca powinien także prowadzić dziennik (klawisz J ) oraz zapisywać zadania, które ma do zrobienia (klawisz Q ). Musisz także znać swoje zasoby i zaglądać na pakę (klawisz I ). [2] W obsłudze samochodu ważne są jeszcze dwa elementy: światła (klawisz L ) oraz klakson (klawisz H ). Sygnał dźwiękowy daje znak ludziom za bramami, żeby je otwierali (wpuszczanie do miast, stacji paliw).

3 - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry
Jeżdżąc, warto wiedzieć o następujących sprawach - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry

Jeżdżąc, warto wiedzieć o następujących sprawach. Jedna - trzeba pamiętać o paliwie. Jeśli się skończy, samochód porusza się z "oszałamiającą" prędkością - 10 KM/h. Druga - trzeba wiedzieć gdzie wolno, a gdzie nie wolno wjechać. Nie wolno wjeżdżać do wody (pewna śmierć). [1] Odradzam także pchanie się w różne śmieci, wraki aut, murki, lampy, beczki - samochód często się blokuje i może się tak zdarzyć, że nie uda się go wypchnąć (klawisz O - wyciąga samochód z dziury, jeśli się zablokujesz). Wolno wjeżdżać na góry - furgon może pokonać te największe, oprócz, niektórych - niestety są na nich jakieś niewidzialne ściany (góry nie do sforsowania są wyraźnie widoczne na mapie). Część tras można jednak skrócić, jadąc na przełaj, przez górskie szczyty. [2]

4 - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry
Będąc z mieście, masz do dyspozycji lokalne

Będąc z mieście, masz do dyspozycji lokalne "atrakcje". Możesz więc udać się do baru (klawisz B ) lub specjalnego miejsca - muzeum, ratusz itd. (klawisz N ). Warto zaglądać do sklepu (klawisz I ), w którym można handlować (o czym za chwilę). [1] Najważniejszy dla kierowcy jest naturalnie warsztat (klawisz V ). Tutaj możesz kupić nową kabinę [2a], nową naczepę [2b] lub całą ciężarówkę [2c]. Możesz też przemalować wóz [2d], zatankować [2e] oraz naprawić uszkodzenia [2f].

5 - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry
Kiedy kupować nową ciężarówkę - Szkoła jazdy - Ciężarówka - Hard Truck: Apocalypse - poradnik do gry

Kiedy kupować nową ciężarówkę? [1] Oczywiście, kiedy tylko masz na to fundusze. Nie opłaca się kupować kabin czy naczep, które są tylko odrobinę lepsze od posiadanych. Można to sprawdzić, pytając sprzedawcę o konkretne modele i porównując statystyki (wybierając kabinę/naczepę do kupienia, po prawej widzisz nową naczepę, po lewej wyświetlają się statystki Twego wozu z porównaniem w nawiasach - minus oznacza, że nowy potencjalny element jest gorszy, plus - że lepszy). [2] Można pokusić się o mniejsze zmiany (samą kabinę - większą szybkość itd.), lecz później warto przestawić się na lepsze ciężarówki - szczególnie modele Ural, a jeszcze później Rozjemca. Poszczególne typy różnią się także stanem - rdzawy Lord jest oczywiście gorszy od Świetnego.