Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ojciec chrzestny - poradnik do gry

Ojciec chrzestny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ojciec chrzestny - poradnik do gry

Zostań królem mafii! Poradnik do gry The Godfather zawiera przede wszystkim kompletny opis przejścia wątku głównego. Pomimo że gra do najtrudniejszych raczej nie należy, może się on miejscami przydać. Ponadto znajdujemy tu spis wszystkich zamachów na zlecenie.

The Godfather to komputerowa adaptacja słynnego Ojca Chrzestnego - Ojciec chrzestny - poradnik do gry

The Godfather to komputerowa adaptacja słynnego Ojca Chrzestnego. Zaczynamy od zera i w trakcie obejmującej kilkanaście efektownych misji rozgrywki przechodzimy po kolejnych szczeblach mafijnej hierarchii.

Poniższy poradnik zawiera przede wszystkim kompletny opis przejścia wątku głównego. Pomimo że gra do najtrudniejszych raczej nie należy, może się on miejscami przydać. Ponadto znajdujemy tu spis wszystkich zamachów na zlecenie (dowiadujemy się, kto płaci, ile płaci, za co płaci itd.). Przed rozpoczęciem zabawy warto zajrzeć również do działu z poradami (na temat strzelania, bicia się, zastraszania etc.).

Zapraszam,

Artur "Roland" Dąbrowski

Garść porad

Strzelaniny w Ojcu Chrzestnym są doprawdy łatwe. Komputer automatycznie namierza przeciwnika, gdy przyciśniemy prawy guzik myszy (tryb celowania). Możemy mu pomóc w wyborze, nakierowując widok w stronę wybranego delikwenta. Podczas namierzania przeciwnika pojawia się celownik - białe kółko - którym możemy poruszać za pomocą myszki. Aby oddać strzał, przyciskamy lewy przycisk myszy. Broń przeładowujemy klawiszem [R], a chowamy - [H]. Jeśli chcemy szybko eliminować oponentów, mierzymy w ich głowy. Wystarczy jeden precyzyjny strzał w tę część ciała, aby wysłać wroga na tamten świat. Cel da się także obezwładnić, strzelając w kolano, albo odstrzelić mu broń, trafiając w dłoń. Jeśli idzie o strzelaniny - warto oszczędzać amunicję. Przed każdą większą akcją zabieramy broń albo z jednego z posiadanych mieszkań, albo z posiadłości Corleone, aby mieć pewność, że nie zabraknie nam śrutu podczas rozróby.

Bijatyki również do trudnych nie należą. Przytrzymujemy prawy guzik myszy, aby ustawić bohatera w pozycję bojową, po czym uderzamy w wybrany sposób. Podstawowe uderzenia wyprowadzamy guzikami [Q] - lewy sierpowy, [E] - prawy sierpowy, oraz [W]. Przeciwników możemy chwytać za ubranie i tym samym nie pozwalać im uderzać nas - robimy to, przyciskając jednocześnie lewy i prawy guzik myszy. Gdy złapiemy w ten sposób oponenta, bijemy go dowolną metodą. Podczas bijatyk możemy wykonywać egzekucje, czyli po prostu kończyć walkę szybkim ruchem rąk. Gdy na ekranie pojawi się odpowiedni napis, przyciskamy [F] i oglądamy, jak bohater wykańcza wroga.

Zastraszenia to ważna część Ojca Chrzestnego. Przejmujemy dzięki nim lokale należące do wrogich mafii. Rzecz polega na podejściu do właściciela sklepu, restauracji, kawiarni itp. i rozpoczęciu krótkiej rozmowy. Gdy usłyszymy, że nie chce nam płacić, zastraszamy go. W prawym górnym rogu ekranu (pod paskiem zdrowia tej postaci) pojawia się wówczas miernik jego strachu. Jest na nim zielona linia, której staramy się znacznie nie przekraczać. Jeśli przesadzimy, pasek zmieni kolor na czerwony i na nic nasze starania. Zauważamy jednak, że czym bardziej zastraszymy właściciela, tym więcej zechce nam zapłacić. Sposób na wyżyłowanie tej kwoty do maksimum jest prosty - chwytamy gościa za ubranie i czekamy, aż kwota przestanie się zwiększać. Kiedy tak się stanie, pozostaje nam tylko porozmawiać z nim raz jeszcze. W trakcie negocjacji musimy też zwykle uporać się z ochroną, czyli gangsterami którejś z pozostałych mafii.

Jazda samochodem w Ojcu Chrzestnym jest mocno uproszczona. Nie ma absolutnie żadnego porównania do symulatorów samochodowych. Bez problemu uczymy się wymijać przeszkody, szybko przemieszczać się w ruchu ulicznym i nie dać się robić w konia wrogom podczas pościgów. W trakcie tych ostatnich taktyka jest jedna - omijać cywilne samochody i spychać nieprzyjaciół na przeszkody, zostawiając ich tym samym w tyle.

Mapa pełni w Ojcu Chrzestnym bardzo istotną rolę. Warto do niej zajrzeć przed każdą miejską podróżą, aby nie szukać długo odpowiedniej drogi do celu. Na mapie zaznaczone są wszystkie ważne lokacje, takie jak szpitale czy magazyny wrogich rodzin. Jeśli chcemy, możemy zaznaczyć na niej w dowolnym miejscu oznaczenie, które pojawi się także na mniejszej mapce (tej widocznej w czasie zabawy).

Informacje o Ojciec chrzestny - poradnik do gry

Autor : Artur Roland Dąbrowski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 39, ilustracje: 110 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Ojciec chrzestny - poradnik do gry