Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gift - Podstawowe Porady - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gift - Podstawowe Porady - poradnik do gry

Jeśli spodziewaliście się znaleźć tutaj solucję do tej gry, to niestety muszę Was rozczarować. Niczego takiego tutaj nie ma. Już tłumaczę, dlaczego. Przede wszystkim myślę, że nie ma sensu pisanie solucji do takich gier. Każdy znajdzie własny sposób na jej ukończenie. Jedni gracze będą zbierać wszystkie przedmioty dostępne w danym levelu, a tymczasem inni będą gnać do przodu w celu szybkiego ukończenia gry, zbierając jedynie rzeczy absolutnie niezbędne.

Postaram się dać Wam kilka wskazówek i wyposażyć w wiedzę niezbędną do ukończenia gry. Ja skończyłem Gifta, ale gdybym wiedział to, co teraz piszę, sprawa trwałaby na pewno o wiele krócej.

Sterowanie Giftem

Mamy tutaj do obsłużenia całkiem sporo klawiszy. Jeżeli komuś nie odpowiada standardowy układ, może go sobie zmienić, tak, aby był wygodniejszy. Jest oczywiście możliwość gry joystickiem lub gamepadem, po uprzednim skonfigurowaniu. Wszystkich zmian można dokonać w programie konfiguracyjnym, dostępnym po zainstalowaniu gry.

Ja opiszę układ klawiszy proponowany przez twórców gry.

Strzałki - jak zwykle przy ich pomocy, prowadzimy postać głównego bohatera. Strzałki góra/dół to odpowiednio ruch w przód i tył, lewo/prawo to obrót w lewo bądź w prawo.

Shift - klawisz akcji. Ma sporo funkcji do spełnienia. Odpowiada za atak, przełączanie, podnoszenie, pchanie bądź ciągnięcie. To, co będzie robił Gift po naciśnięciu tego klawisza, uzależnione jest od tego, przed czym w danej chwili stoi. Jeśli ma przed sobą wroga zaatakuje, jeśli jest to przełącznik - na pewno go użyje, po naciśnięciu Shift, Gift będzie mógł podnosić lub przesuwać skrzynie. Przy okazji wspomnę, że skrzynie możliwe do przesuwania bądź podnoszenia mają na sobie symbol dłoni. Tylko takie można poruszać. Reszta ani drgnie.

Control (Ctrl) - ten klawisz odpowiada za skoki. Im dłużej przytrzymamy wciśnięty klawisz, tym dłuższy bądź wyższy będzie skok. Zwróćcie uwagę, że kiedy Gift znajduje się w powietrzu, na gruncie pojawia się krzyżyk odwzorowujący jego położenie. Taka opcja na pewno ułatwia życie. Zwłaszcza, kiedy chcemy wykonać precyzyjny skok.

Spacja - wciskając ten klawisz używamy mocy posiadanej aktualnie przez Gifta. Jakie moce dostępne są w grze dowiecie się później

Tab - no, ten klawisz na pewno najbardziej się napracuje, gdyż ma przypisanych wiele funkcji. Przede wszystkim pozwala na użycie Shadow Guna, dzięki przejściu w "tryb snajperski". Jednak, aby postrzelać musicie dotrwać do drugiego, levelu, bo dopiero tam jest dostępna broń. Przede wszystkim Taba-a będziecie używać do zmiany kamery i rozglądania się (do tej opcji można użyć także myszy). Skoro jesteśmy przy temacie kamery i rozglądania się, wspomnę o nich szerzej. Normalnie, wciskając Tab i następnie używając strzałek mamy możliwość swobodnego rozglądania się. Opcja szczególnie cenna, kiedy chcemy upewnić się czy w pobliżu nie czai się żadne niebezpieczeństwo, czy wyżej znajdują się przedmioty do zabrania, bądź zwyczajnie, kiedy mamy ochotę podziwiać piękno grafiki, w jakiej został umieszczony Gift. Czasami, w ważnych momentach, w lewym górnym rogu ekranu pojawia się migająca kamera. Oznacza to, że jest możliwa zmiana punktu obserwacji. Dzięki temu klawiszowi możemy też skoncentrować obraz na wybranym przeciwniku, bądź przedmiocie, który będzie możliwy do poruszenia. Dla użytkowników joysticka w trybie analogowym istotne będzie na pewno, że wciśnięcie, Tab, "wycentruje" obraz z tyłu Gifta.

Wspomnę jeszcze, że Gift posiada także takie umiejętności jak: chwytanie się krawędzi, wspinanie po drabinie, a w strefach, gdzie jest to możliwe (miejsce na podłodze oznaczone symbolem stóp) skacze o tyczce. Taki skok oczywiście pozwala pokonać duże odległości. Tutaj mała uwaga techniczna. Do wykonania długiego skoku potrzebne jest rozpędzenie Gifta i wtedy wciśnięcie klawisza odpowiedzialnego za skoki. W przypadku wolnego poruszania się, skok będzie krótki.

Informacje o Gift - Podstawowe Porady - poradnik do gry

Autor : Krzysztof Hitman Żołyński

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 4.

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Gift - screen - 2001-02-21 - 1649Gift - screen - 2001-02-21 - 1648Gift - screen - 2001-02-21 - 1647Gift - screen - 2001-02-08 - 1381Gift - screen - 2001-02-08 - 1380Gift - screen - 2001-02-08 - 1379Gift - screen - 2001-02-08 - 1378Gift - screen - 2001-02-08 - 1377Gift - screen - 2001-02-08 - 1376

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
25.05.2004 23:08
amika1
1
Legionista

Autor poradnika chyba nie ma pojęcia co pisze, a gry nie zna ,pisze bzdury choćby takie ,że tylko skrzynie ze znakami rąk można przesuwać ,inne ani drgną" ,itp i td,jest solucja do tej gry ,wprawdzie z tekstem angielskim,ale każdy widzi w co gra, zapłaciłam 9 zeta za poradnik i wielce się rozczarowałam ,nigdy już żadnego nie kupię!!!

15.04.2005 21:49
odpowiedz
zanonimizowany247317
1
Junior

mam prośbe czy ktos ma bardziej opisany poradnik do gry gift bo niewiem jak przejsć drugi etap prosze o pomoc dzieki

15.04.2005 21:51
odpowiedz
zanonimizowany247317
1
Junior

jak cos piszcie do mnie na poczte misia-kasia@wp.pl