Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry

Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wojna gangów (Gang Wars) | Zadania dodatkowe w GTA San Andreas poradnik Grand Theft Auto: San Andreas

Wojna gangów (Gang Wars)

Po zakończeniu misji "Doberman" w Los Santos otwierają się przed tobą nowe możliwości walki z wrogimi gangami. Dotychczas mogłeś atakować nieprzyjaciół, gdziekolwiek na nich natrafiłeś, jednak układ sił pozostawał niezmienny. Teraz natomiast, oprócz zwykłej, przypadkowej wymiany ognia na ulicach, możesz metodycznie zdobywać wrogie dzielnice i przyłączać je do swego gangu. Łącznie do przejęcia jest 55 terytoriów, podzielonych między cztery główne siły:

1 - Wojna gangów (Gang Wars) | Zadania dodatkowe w GTA San Andreas - Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry

1. Grove Street Families (twój gang) - barwy: zielone. Obszar działania: środkowe Los Santos, siedziba w Gantonie. Uliczny gang, mający na sumieniu kradzieże, zabójstwa, rozboje itd., ale generalnie wystrzegający się handlu narkotykami.

2 - Wojna gangów (Gang Wars) | Zadania dodatkowe w GTA San Andreas - Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry

2. Ballas - barwy: purpurowe. Obszar działania: środkowe i zachodnie Los Santos, siedziba w Idlewood. Największa organizacja przestępcza w Los Santos, prowadząca wszelką możliwą działalność przestępczą: handel narkotykami, rozboje, zabójstwa, kradzieże, prostytucja itd. Posiadają wiele wływów i kontaktów w Los Santos, między innymi prowadzą interesy z mafią rosyjską i meksykańskimi gangsterami.

3 - Wojna gangów (Gang Wars) | Zadania dodatkowe w GTA San Andreas - Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry

3. Los Santos Vagos - barwy: żółte. Obszar działania: północne i wschodnie Los Santos, siedziba w East Los Santos. Hiszpański gang, zajmujący się głównie handlem narkotykami.

4 - Wojna gangów (Gang Wars) | Zadania dodatkowe w GTA San Andreas - Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry

4. Varrios Los Aztecas - barwy: turkusowe. Obszar działania: południowe Los Santos, siedziba w Little Mexico. Ekstremalnie niebezpieczny meksykański gang, czerpiący największe zyski z handlu bronią.

Oprócz wyżej wymienionych gangów, które działają w Los Santos, w grze występują również organizacje przestępcze z innych miast (San Fierro Rifa, Da Nang Boys, Triada, Mafia) - Wojna gangów (Gang Wars) | Zadania dodatkowe w GTA San Andreas - Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry

Oprócz wyżej wymienionych gangów, które działają w Los Santos, w grze występują również organizacje przestępcze z innych miast (San Fierro Rifa, Da Nang Boys, Triada, Mafia). Grupy te nie biorą jednak udziału w wojnie gangów, więc nie poświęcono im większej ilości miejsca. Walka o wpływy toczy się z małymi wyjątkami (Bayside Marina) w Los Santos. O tym, do kogo należy dany teren, przekonasz się włączając szczegółową mapę. Obszary należące do gangów oznaczone są kolorami analogicznymi do barw bractwa. Pamiętaj, że niektórych dzielnic nie można podbić (na mapie nie mają żadnego koloru).

Aby zdobyć wrogie terytorium, udaj na jego teren, podejdź do grupki nieprzyjaciół i zacznij do nich strzelać. Po chwili na ekranie pojawi się komunikat o sprowokowaniu przez ciebie wojny między gangami. Przygotuj się na atak, niebawem nadciągnie pierwsza fala przeciwników. Gdy się pojawią, staraj się ulokować w takim miejscu, by ich wszystkich mieć przed sobą, a nie po kilku z każdej strony. Dzięki temu nie oberwiesz niespodziewaną kulką z boku i masz wszystko pod kontrolą. Po likwidacji wrogów zbierz szybko to, co po nich pozostało (kasę i broń) oraz postaraj się znaleźć serduszko z energią i kamizelkę kuloodporną (generują się losowo gdzieś w pobliżu). Po chwili zapadnij ponownie w oczekiwaniu, ponieważ nadciągnie druga fala nieprzyjaciół. Załatw ich tak samo, jak poprzedników, to samo zrób z trzecią falą. Gdy ci się uda zabić wszystkich, dzielnica przechodzili pod kuratelę twojego gangu (zmienia kolor na zielony), a ty możesz szukać nowego celu.

Tak jak ty atakujesz obce terytoria, tak obce gangi atakują obszary zajęte przez ciebie - Wojna gangów (Gang Wars) | Zadania dodatkowe w GTA San Andreas - Grand Theft Auto: San Andreas - poradnik do gry

Tak jak ty atakujesz obce terytoria, tak obce gangi atakują obszary zajęte przez ciebie. W tym wypadku zaatakowana dzielnica zaczyna migać na czerwono, wówczas musisz udać się tam jak najprędzej, by zlikwidować agresorów. Jeśli nie przybędziesz z odsieczą, obszar wpadnie w ręce wroga (choć czasami dzielnica sama się obroni).

Zarówno w przypadku zdobywania obcych, jak i obrony własnych dzielnic, możesz wykorzystywać kumpli z gangu. Wystarczy ich zwerbować (górny lub dolny przycisk D-pada) i od tej chwili chodzą za tobą krok w krok, otwierając ogień do każdego podejrzanego typa. Twoje możliwości najmowania "żołnierzy" zależne są od wysokości wskaźnika "respekt" (maksymalnie siedmiu ludzi). Niestety, ich wartość bojowa jest niewielka i w czasie potyczki z dużą ilością nieprzyjaciół giną jak muchy.