Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Europa Universalis: Mroczne Wieki - poradnik do gry

Europa Universalis: Mroczne Wieki - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Armia na wojnie | Europa Universalis Mroczne Wieki poradnik Europa Universalis: Mroczne Wieki

Klikając na sylwetce wojownika na ekranie prowincji mobilizujemy nasz pułk do walki. Pojawia się on na mapie ogólnej. Jednakże pułk taki po walce, kiedy poniesie straty i jego liczebność się zmniejszy, aby mógł odbudować swoją siłę, musi być rozpuszczony z powrotem do domu (Disband). Odbudowa mocno poszczerbionego pułku trwa bardzo długo, dlatego najlepiej nie pozwalać sobie na walkę do ostatniego człowieka.

Każdy zmobilizowany pułk jest utrzymywany z królewskiego skarbca - dlatego długotrwałe wojny toczone wielkimi siłami mogą doprowadzić do absolutnego bankructwa i spadku posiadanych pieniędzy nawet głęboko poniżej zera. Co więcej - długotrwałe utrzymywanie zmobilizowanych pułków z ziem należących do naszych lenników powoduje wzrost ich irytacji i w pewnym momencie ich lojalność zacznie spadać. Pułki należy mobilizować tylko na konkretną wojnę, a czas trwania działań wojennych nie powinien być zbyt długi.

Co prawda w każdym z rodzajów terenu, jakie znajdują się w prowincjach każdy z rodzajów wojsk jest bardziej lub mniej przydatny (otrzymuje dodatni lub ujemny modyfikator do walki) to ze względu na zastosowane w grze rozwiązania praktycznie niemożliwe jest dokładne dopasowywanie armii do terenu, w którym przyjdzie toczyć wojnę. Zmiany struktury społecznej w prowincjach powodują spadek lojalności ludności, a zmiana składu poszczególnych oddziałów trwa. Trzeba więc walczyć tym co się ma w ręku.