Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Europa Universalis: Mroczne Wieki - poradnik do gry

Europa Universalis: Mroczne Wieki - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lennicy | Europa Universalis Mroczne Wieki poradnik Europa Universalis: Mroczne Wieki

Kolejne zdobyte na wojnie prowincje, o ile tylko podbijasz je wojskami prowadzonymi przez króla, zostają dodane do dóbr królewskich. Jednak nie zawsze będziesz chciał zachować daną prowincję jako swoją bezpośrednią własność. Wówczas warto zastanowić się nad tym, komu ją przekazać. Nie warto tworzyć wielkich księstw czy hrabstw zawierających po kilka prowincji, gdyż powodować to będzie problemy w przypadku buntu (buntownicy będą zbyt silni). Lepiej obsadzić na nowych prowincjach dworzan, którzy nie są obsadzeni na stanowiskach. Najlepiej nadawać ziemię starszym dworzanom-kawalerom czy niezamężnym dworkom, nie mającym rodziny - wówczas można liczyć że po kilkunastu, kilkudziesięciu latach prowincja znowu wróci do rąk króla. Co pewien czas, a szczególnie po zmianie władcy, warto sprawdzić lojalność naszych lenników, a w szczególności czy miesięczne zmiany lojalności są dodatnie czy ujemne. Nawet w wypadku, gdy lojalność nie jest zbyt wielka, ale zmiany są dodatnie, to po paru miesiącach będziemy mogli odetchnąć z ulgą (o ile przez ten czas lennik nas nie zdradzi). Gorzej jeśli zmiany są ze znakiem "minus".

Szczególnie gdy lojalność spada, warto dokładnie obejrzeć tego przyczyny - wystarczy przytrzymać kursor nad aktualnym stanem lojalności - Lennicy | Europa Universalis Mroczne Wieki - Europa Universalis: Mroczne Wieki - poradnik do gry

Szczególnie gdy lojalność spada, warto dokładnie obejrzeć tego przyczyny - wystarczy przytrzymać kursor nad aktualnym stanem lojalności. W powyższym przypadku jest dobrze, jednak widać, że zła reputacja króla poważnie wpływa na zmiany lojalności (-4,6% from reputation), ale skutecznie przeciwdziałają temu: wskaźnik dyplomatyczny króla i jego kanclerza (+2,5% from diplomacy value of the liege), więzy rodzinne (+2,0% from family ties) oraz możliwość odziedziczenia tronu (+2,0% from succesion order). Trzeba jednak obawiać się o lenników nie należących do rodziny!