Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Europa Universalis: Mroczne Wieki - poradnik do gry

Europa Universalis: Mroczne Wieki - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Cel gry - nie tylko podbój, cheaty poradnik Europa Universalis: Mroczne Wieki

Crusader Kings nie jest grą o podboju. W każdym razie - nie tylko. Jest natomiast grą o zachowywaniu w całości swojego królestwa, jego rozwoju, zyskiwaniu prestiżu i uznania. Innymi słowy ciągła wojna nie jest drogą do zwycięstwa, konieczne jest natomiast posiadanie długofalowych planów, realizowanych drobnymi, lecz pewnymi krokami.

Gra wycenia osiągnięcia państw na podstawie podbojów ale także punktów prestiżu i religijności władcy, nie zawsze podbicie kolejnych prowincji przyczyni się więc do podwyższenia wyniku. Co więcej warto rozkładać podboje w czasie, tak by każdy kolejny król mógł się jeszcze czymś wyróżnić, co zapewni mu uznanie lenników (czyli podległych mu hrabiów i książąt) i co za tym idzie spokój w państwie. Niestety Crusader Kings nie są grą dla niecierpliwych.

Powyższa wskazówka nie dotyczy tych graczy dla których Crusader Kings jest tylko pierwszym krokiem w grze i którzy zamierzają kontynuować grę w Europa Universalis po wyeksportowaniu końcowego wyniku z CK. Wówczas warto podbijać jak najwcześniej jak najwięcej obszarów, ponieważ im wcześniej, tym łatwiej zmienić kulturę i religię podbitej prowincji na naszą rodzimą. Stanowi to później niebagatelne ułatwienie dla gry w EU.

Crusader Kings to gra na punkty - Poradnik do gry - Cel gry - nie tylko podbój, cheaty - Europa Universalis: Mroczne Wieki - poradnik do gry

Crusader Kings to gra na punkty. W tym przykładzie Bizancjum (Empire of Byzantium) miało obszar przynajmniej o 50% większy od Polski (Kingdom of Poland), z kolei takie kraje jak Kretę (Principality of Krete) czy Bolonię (County of Bologne) ciężko w ogóle byłoby odnaleźć na mapie, a mimo tego znalazły się w pierwszej ósemce.

Wciśnij F12, by wywołać konsolę tekstową i wpisz:

  • gold - daje 1000 złota (gold);
  • piety - daje 1000 pobożności (piety);
  • prestige - daje 1000 prestiżu (prestige);
  • nowar - A.I. nie rozpoczyna wojen;
  • norevolts - lennicy się nie buntują;
  • nofog - pokazuje mapę;
  • difrules - tryb "God mode";
  • fullcontrol - możesz kierować wszystkimi wojskami na mapie (tryb "God mode" musi być włączony)