Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Blitzkrieg - poradnik do gry

Blitzkrieg - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Blitzkrieg - poradnik do gry

Blitzkrieg to znakomita strategia czasu rzeczywistego, w której niemal nigdy nie da się osiągnąć sukcesu przez frontalny atak - Blitzkrieg - poradnik do gry

"Blitzkrieg" to znakomita strategia czasu rzeczywistego, w której niemal nigdy nie da się osiągnąć sukcesu przez frontalny atak. Czy Ci się to podoba czy nie, zazwyczaj to wróg kontroluje początkowo większość mapy i każdy nieprzemyślany ruch zakończy się natychmiastową utratą jednostek, a co za tym idzie - porażką. Nie ma też możliwości rekrutowania wojsk, więc tych poległych w boju nijak nie da się zastąpić nowymi.

W poradniku niniejszym znajdziecie m.in. uzupełniony dodatkowo o mapy opis przejścia wszystkich misji historycznych dostępnych w grze. A dlaczego nie znajdziecie tutaj dokładnego opisu misji losowych? Z dwóch powodów. Po pierwsze, zazwyczaj ich ukończenie nie jest konieczne do kontynuowania rozgrywki. Po drugie i najważniejsze zaś, każda z nich posiada co prawda z góry ustalone cele, ale sama mapa generowana jest losowo i nijak nie mogę przewidzieć, czy w danym momencie misja wyglądać będzie tak samo. Zdecydowałem się więc przedstawić na samym końcu poradnika jak największą liczbę tych misji (aczkolwiek nie mogę w stu procentach stwierdzić, że są tam wszystkie) i opisać ogólnie, co Was w nich czeka i jak możecie sobie z nimi poradzić. Pamiętajcie, że ich zaliczenie nagradzane jest za każdym razem ciekawą premią w postaci nowej jednostki, którą można później wykorzystać w walce. Czasami taki bonus to jedynie nieznaczący dodatek, ale bywa i tak, że zdobyte w ten sposób jednostki pozwolą Wam na zwycięstwo w misji, która bez nich okazuje się być wręcz niewykonalna.

Po zakończeniu każdej większej operacji dostaniecie możliwość przejścia do kolejnej. Jeśli się na to nie zdecydujecie, będziecie mogli powrócić do wykonywania misji losowych, ale w dowolnym momencie możliwe będzie "przeskoczenie" do następnej operacji. Jeżeli jednak już to zrobicie, nie będziecie mogli wrócić, więc dobrze się nad tym zastanówcie.

Niektórych z Was może też dziwić nazewnictwo kolejnych części solucji. W nawiasach podane zostały po prostu numery misji historycznych, losowe - jak napisałem przed chwilą - zostały zupełnie oddzielone i umieszczone na końcu poradnika.

Cele danych misji zostały zaczerpnięte z gry, ale te, które nic nie wnoszą (a jest ich dużo, bowiem twórcy zdecydowali się dodawać różne porady i wskazówki właśnie jako cele) zupełnie pominąłem. Dzięki temu jasne jest chyba, czego się w danej misji od Was wymaga, a na co można nie zwracać uwagi (choć raczej akurat wskazówki polecam czytać).

Zielonymi symbolami {1} , {2} , etc. oznaczone został punkty, w których początkowo znajdują się grupy jednostek. Liczby w nawiasach kwadratowych, czyli np. [1] lub [2],to kolejne cele misji, zaś zielone litery (np. A czy B ) to kluczowe miejsca na mapie.

Informacje o Blitzkrieg - poradnik do gry

Autor : Szymon Wojak Krzakowski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 37, ilustracje: 27 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Blitzkrieg - poradnik do gry