Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Prince of Persia: Piaski Czasu - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Prince of Persia: Piaski Czasu - poradnik do gry

Prince of Persia: Piaski Czasu - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Prince of Persia: Piaski Czasu to kolejna, już czwarta, część tej znanej gry platformowo-zręcznościowej. "Piaski Czasu" to gra wykonana w pełnym trójwymiarze, zorientowana na szybką akcję, na którą składa się eksploracja kolejnych poziomów jak i walka. Gra dość intensywnie korzysta z pomysłów innych gier akcji, które na przestrzeni ostatniego roku zadebiutowały na komputerach klasy PC. Każdy gracz bez trudu dopatrzy się rozwiązań i pomysłów pochodzących z takich gier jak: Enter the Matrix, Max Payne 2 czy Lord of the Rings: Return of the King. Generalnie gra jest dość prosta, wymaga momentami chwili skupienia i logicznego myślenia, dlatego lepiej zanim zerkniesz do tego poradnika pomyśl przez chwilę, gdyż satysfakcja z samodzielnego rozwiązania problemu jest znacznie większa. Zanim jednak zacznę opisywać poszczególne poziomy, postaram się udzielić kilku rad, dzięki którym zabawa stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Woda to źródło twojego życia - jeśli tylko gdzieś na nią natrafisz możesz podreperować zdrowie pijąc ją ( PPM - prawy przycisk myszy). Wodę znajdziesz w fontannach, basenach oraz w magicznych fontannach, do których możesz się dostać ukrytymi przejściami.

Nigdy nie zapominaj o blokowaniu podczas walki ( PPM podczas walki), gdyż dzięki temu będziesz mógł skuteczniej walczyć i wyprowadzać kontrataki. Jedynym atakiem, przed którym nie jesteś się w stanie obronić to atak na nogi (podcięcie) - skutecznym rozwiązaniem jest odsuniecie się poza zasięg atakującego.

Podczas walki nigdy nie stój w miejscu, gdyż wrogowie osaczą Cię i walka będzie bardzo trudna. Korzystaj ze wszystkich znanych trików - dzięki nim szybko zlikwidujesz oponentów - wbiegaj i odbijaj się od ścian jednocześnie wystawiając miecz, wskakuj na plecy przeciwnikom, używaj tzw. Power Attacks, czyli Freeze i Mega Freeze (spowolnienie czasu dla pojedynczego wroga lub dla wszystkich).

Bacznie przyglądaj się wstawkom filmowym, które w skróconej formie pokażą Ci, co powinieneś zrobić w danej lokacji i w jakie miejsce się dostać. Wstawki filmowe są pokazywane zawsze w punktach zapisu gry - można je odtwarzać dowolną ilość razy. Jeśli więc utknąłeś w danym momencie, skorzystaj z możliwości powtórnego przeżycia "wizji" lub też zajrzyj do tego poradnika.

Pamiętaj, że istnieje coś takiego jak Rewind (klawisz R), czyli cofniecie się w czasie. Jeśli popełnisz błąd, możesz cofnąć się kilkanaście sekund w czasie i go naprawić.

Jeśli standardowe ustawienie kamery uniemożliwia poprawną obserwacje lokacji/otoczenia możesz w każdej chwili przełączyć się na widok "z oczu" (klawisz F) lub na widok z większej perspektywy (Landscape View - klawisz Q). Od czasu do czasu wyjątkowo przydatny jest widok "z oczu" np. przy okazji ustawienia się do wykonania precyzyjnego skoku.

Mimo, że zabrzmi to dziwnie staraj się nie walczyć "jeden na jednego". Walka w zwarciu umożliwia wykonywanie szybkich ataków w kierunku przeciwników, nie dając im czasu na skuteczna obronę czy też kontratak. Dodatkowo ewentualne ciosy wyprowadzane przez oponentów zazwyczaj trafiają również w ich kompanów, pod warunkiem, że stoją wystarczająco blisko siebie.

Poniższy poradnik/opis przejścia porusza jedynie zagadnienia samego przejścia danego poziomu - nic nie mówi o fabule, po to aby nie psuć Wam zabawy. No to zaczynamy.

Autor Poradnika

"Fajek"


Informacje o Prince of Persia: Piaski Czasu - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 41, ilustracje: 387 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Prince of Persia: Piaski Czasu - poradnik do gry