Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

UFO: Kolejne Starcie - poradnik do gry

UFO: Kolejne Starcie - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Żołnierze i ich uzbrojenie. | UFO Kolejne Starcie poradnik UFO: Kolejne Starcie

Stosunkowo niewielkie znaczenie mają wyjściowe charakterystyki żołnierzy, których dostajesz pod swoją opiekę - inaczej niż miało to miejsce w oryginalnym "UFO". Znacznie istotniejszy jest ich staż oraz uzyskany dzięki niemu poziom doświadczenia. Dlatego warto trzymać się tych kilku żołnierzy, którzy najwcześniej zostają oddani pod Twoje rozkazy. Szóstka dobrze wyszkolonych komandosów jest zdecydowanie bardziej użyteczna niźli kilkunastu żółtodziobów.

Dostępny sprzęt zmienia się znacznie w trakcie gry, lecz podstawowa zasada uzbrajania żołnierzy na misje pozostaje ta sama. Przede wszystkim musisz mieć na uwadze to, iż siła ognia Twojego oddziału bierze się z połączonych sił żołnierzy i jedna silna broń zawsze okaże się mniej skuteczna niż kilka nieco słabszych, lecz o większym zasięgu. Oczywiście zachęcam Cię do eksperymentowania z nowozdobytymi broniami, lecz głównie po to, byś się przekonał, że niezależnie od charakteru misji każdy żołnierz powinien posiadać: broń o dalekim zasięgu (optymalnie Karabin laserowy obcych Mk2 - wcześniej zapewne bronie snajperskie lub wyrzutnie rakiet), strzelbę (osobiście do końca gry pozostałem wierny modelowi Neostead, który sprawdzał się w walce lepiej niż teoretycznie potężniejsze strzelby plazmowe), apteczkę, przynajmniej jeden granat na wszelki wypadek oraz zapas amunicji. Należy poświęcić uwagę temu, by żołnierze nie byli obciążeni ponad swój udźwig, gdyż szybkość ich poruszania się ma zwykle kluczowe znaczenie.

Rynsztunku dopełniać powinien jak najlepszy dostępny Ci pancerz. Przy jego doborze bierz pod uwagę to, że z początku gry Twoi ludzie będą przede wszystkim narażeni na ataki klasycznymi broniami (obrażenia miękkie, twarde i uniwersalne), później będziesz się obawiać niemal wyłącznie laserów, plazmy oraz ataków psionicznych.