Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hades 2 - poradnik do gry

Hades 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Hades 2: Okeanos Hades 2 poradnik, porady

Wodna kraina Okeanos oznacza dość spory wzrost poziomu trudności podczas waszej przeprawy przez Hades 2. Na tej stronie poradnika opisaliśmy Okeanos, jego unikalne cechy, groźniejszych wrogów i mini-bossów.

Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2024

Okeanos jest drugim obszarem w grze Hades 2. Jest to wodna kraina pełna pułapek i zagrożeń środowiskowych, którą odwiedzicie po ukończeniu Erebu. Obszar ten jest znacznie trudniejszy od Erebu i wymaga waszej nieprzerwanej uwagi. Na tej stronie poradnika opisaliśmy Okeanos, jego unikalne cechy, groźniejszych wrogów i mini-bossów.

Cechy Okeanosu

Okeanos to druga lokacja w grze, umieszczona bezpośrednio po Erebie - Hades 2: Okeanos - Hades 2 - poradnik do gry

Okeanos to druga lokacja w grze, umieszczona bezpośrednio po Erebie. W porównaniu z pierwszym regionem, drugi znacznie zwiększa poziom trudności, wprowadzając wiele pułapek i trudniejszych przeciwników, mając na celu nauczyć was zwracać uwagę na środowisko.

Okeanos zaczyna się w komnacie 15. Komnata 23 jest ostatnią pustą komnatą przed walką z bossem. W Komnacie 24 stawicie czoła bossowi lokacji, czyli Scylli. Komnata 25 jest natomiast przejściem do następnego regionu gry, Pól Żałoby. W regionie natraficie także na dwóch mini-bossów, z którymi zetknąć możecie się po przejściu przez drzwi oznaczone małą czaszką.

Jedną z cech Okeanosu są zamknięte drzwi - w niektórych komnatach natraficie na zamknięte przejścia. Jeśli nie satysfakcjonują was nagrody oferowane w otwartych już komnatach, możecie otworzyć zamknięte przejście do innej komnaty z inną nagrodą. Przyzwie to nowych przeciwników, których musicie najpierw pokonać. Dokładną nagrodę za zamkniętymi drzwiami poznacie dopiero po pokonaniu przeciwników.

Główną specjalną cechą Okeanosu jest obecność pułapek. Znajdziecie je na niemal każdej arenie - zadają one wysokie obrażenia i pokrywają znaczny obszar. Musicie na nie uważać - w innym wypadku szybko zakończą waszą wyprawę. Zwracanie uwagi na wasze otoczenie może was też nagrodzić, ponieważ pułapki ranią też wrogów.

W regionie znajdują się cztery rodzaje pułapek. Są nimi:

  1. Nieszczelne rury - postawione na ścianach areny. Jeśli rura zostanie trafiona atakiem, waszym lub wrogim, zacznie strzelać ona gorącą parą w długiej, prostej linii.
  2. Wybuchowe zbiorniki - duże, walcowate zbiorniki, które po otrzymaniu pewnej ilości obrażeń wybuchają na sporym obszarze, zostawiając na tym samym obszarze gorącą parę.
  3. Wyloty wentylacyjne - małe kratki wentylacyjne położone na podłodze. Jeśli na nie nastąpicie, po kilku sekundach zaczną wydawać z siebie gorącą parę.
  4. Dysze z wodą - postawione na ścianach areny. Po pewnym czasie zaczynają strzelać strumieniami wody pod ciśnieniem, która nie zadaje obrażeń, ale ogłusza i odpycha przy trafieniu.

Wrogowie w Okeanosie

Przeciwnicy w Okeanosie także stanowią większe wyzwanie od tych w Erebie - Hades 2: Okeanos - Hades 2 - poradnik do gry

Przeciwnicy w Okeanosie także stanowią większe wyzwanie od tych w Erebie. Są nimi:

  1. Szeptacze wodni - wariacja Szeptaczy z poprzedniego regionu. Są agresywniejsi i szybsi, atakując kilkoma obrotami pod rząd jednocześnie ruszając się w waszą stronę.
  2. Krętniki wodne - wariacja Krętników z poprzedniego regionu. Tak jak one mają na celu blokować pewien obszar mapy swoimi obracającymi się laserami, lecz ich lasery są znacznie dłuższe - dalej są jednak podatne na ataki z dystansu, zaś pojedyncze zachwianie przerywa ich laser.
  3. Szpilogłowy - małe rybki z ostrymi głowami, które atakują w ogromnych hordach szarżując do przodu. Powstrzymujcie ich swoim Czarem - możecie wiązać im zwykłym Czarem lub zabijać Czarem Omega.
  4. Czyhacze - wytrzymali przeciwnicy dzierżący trójzęby, atakujący pchnięciami przed siebie. Możecie uwiązać ich Czarem i najpierw pozbyć się pozostałych, słabszych przeciwników, ponieważ nie są w stanie atakować was z dystansu.
  5. Hipopotamy - przeciwnicy strzelający seriami powolnych, samonaprowadzających, wybuchających pocisków. Gdy ich zabijecie, po chwili także wybuchają - pamiętajcie by się odsunąć.
  6. Szylkrety - przeciwnicy noszący skorupy. Chowając się w skorupach są niepodatni na obrażenia i stają się wrażliwi dopiero, gdy wychylą się by strzelać odbijającymi się od podłogi pociskami. Wyczekujcie na odpowiedni moment i zaatakujcie gdy się wychylą.
  7. Węże morskie - przeciwnicy wychylający się ze zbiorników wodnych, strzelający seriami pocisków lub wybuchającymi granatami. Warto pozbyć się ich szybko, zwłaszcza jeśli pokażą się niedaleko.

Materiały w Okeanosie

W Okeanosie zbierzecie następujące unikatowe materiały - Hades 2: Okeanos - Hades 2 - poradnik do gry

W Okeanosie zbierzecie następujące unikatowe materiały:

  1. Lotos - różowe kwiaty zbierane ręcznie, bez żadnego narzędzia;
  2. Wapień - materiał wydobywany kilofem;
  3. Pałka wodna - nasiona zbierane szpadlem a następnie zasadzane na Rozdrożach.

Specjalne pomieszczenia w Okeanosie

Specjalnym spotkaniem w Okeanosie (tj - Hades 2: Okeanos - Hades 2 - poradnik do gry

Specjalnym spotkaniem w Okeanosie (tj. unikatową komnatą, gdzie ekskluzywny dla danego regionu NPC da wam unikatowe bonusy) jest Narcyz. Wręczy on wam wybrany przez was prezent - każdy prezent składa się z zestawu dwóch przedmiotów, jeden służący do permanentnej progresji, drugi wzmacniający was tymczasowo podczas wyprawy. Na prezent mogą się składać np. Serce Centaura i 50 kości lub 100 złotych koron i 6 sztuk srebra. Warto go zatem odwiedzać, chyba że bardziej zależy wam na nagrodzie wręczanej w innej komnacie.

Po przejściu do dowolnej komnaty istnieje również mała szansa, że zostaniecie zatrzymani przez Chronosa. Następna komnata zamieni się w Asfodel, wypełniony lawą region z poprzedniej części serii. By wydostać się z komnaty musicie dotknąć złotej kuli na arenie a następnie trzymać się poruszającego się po podłodze złotego kręgu do czasu naładowania wskaźnika w rogu ekranu. Komnata jest niebezpieczna i wypełniona wrogami rzucającymi bombami - możecie wyjść z kręgu by uniknąć eksplozji. Spowolni to nieco wasz postęp, lecz może uchronić was od śmierci.

Jak pokonać Murenę?

Murena jest jednym z dwóch mini-bossów, z jakimi zetkniecie się w Okeanosie - jest to też znacznie powszechniejsza walka, z którą stykać będziecie się częściej - Hades 2: Okeanos - Hades 2 - poradnik do gry

Murena jest jednym z dwóch mini-bossów, z jakimi zetkniecie się w Okeanosie - jest to też znacznie powszechniejsza walka, z którą stykać będziecie się częściej. Boss jest wzmocnioną wersją węża morskiego, któremu towarzyszy kilku krętników wodnych. Pozbądźcie się ich najpierw, ich ataki zajmują bowiem sporo miejsca na arenie.

Przeciwnik ma trzy ataki:

  1. Cios wręcz - Murena używa tego ataku tylko, gdy się zbliżycie - zajmuje on dość spory obszar wokół wroga. Odsuńcie się po zadaniu kilku ciosów by uniknąć obrażeń.
  2. Rozszczepiające pociski - Murena wystrzeliwuje powolny pocisk, który rozszczepia się na pięć pocisków, z których każdy rozszczepia się na kolejne pięć pocisków. Obrażeń łatwiej jest uniknąć jeśli jesteście daleko.
  3. Wybuchowe pociski - Murena wystrzeliwuje wybuchowe pociski, które spadają z góry na obszary oznaczone czerwonymi kręgami. Wybuchy pokrywają spory obszar areny, szybko postarajcie się zatem znaleźć bezpieczne miejsce.

Szybkie pozbycie się krętników znacznie ułatwi walkę i szukanie bezpiecznych miejsc na arenie. Większości ataków Mureny można uniknąć trzymając się na dystans. Gdy zbliżycie się by zadać obrażenia, pamiętajcie by szybko odskoczyć lub odbiec dalej gdy Murena zamachnie się do ataku wręcz.

Jak pokonać Ojej / Króla Szkodników?

Drugim i znacznie rzadszym mini-bossem w Okeanosie jest znany z pierwszej części serii Król Szkodników, ochrzczony tutaj na nowo imieniem Ojej - Hades 2: Okeanos - Hades 2 - poradnik do gry

Drugim i znacznie rzadszym mini-bossem w Okeanosie jest znany z pierwszej części serii Król Szkodników, ochrzczony tutaj na nowo imieniem Ojej. Mimo swojego malutkiego rozmiaru, szczur ten zadaje wysokie obrażenia i jest bardzo niebezpieczny.

Przeciwnik ma trzy ataki:

  1. Szarża - Ojej zamiera na chwilę w miejscu po czym wyskakuje w linii prostej w waszym kierunku, próbując was ugryźć. Odsuńcie się na bok by uniknąć ataku.
  2. Podskok - Ojej skacze w górę, tworząc małą falę uderzeniową przy wylądowaniu. Oddalcie się od bossa by uniknąć obrażeń.
  3. Posiłki - Ojej przyzywa kilku wrogów strzelających wybuchowymi minami.

Jak najszybciej pozbywajcie się przyzywanych wrogów, arena jest bowiem pełna pułapek, które ich miny mogą uruchomić. Starajcie się trzymać środka areny - boss jest mały, i walcząc przy ścianach możecie nie zauważyć jego animacji ataków. Nie zdejmujcie oczu z bossa - póki jesteście uważni, powinniście sobie poradzić.