Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hades 2 - poradnik do gry

Hades 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Hades 2: Jak odblokować chowańce? Hades 2 poradnik, porady

Jedną z mechanik wprowadzonych w Hades 2 są chowańce – zwierzątka, które możecie zabierać ze sobą podczas wyprawy. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak odblokować chowańce i jakie są ich właściwości.

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2024

Jak przystało na wiedźmę, Melinoe nie musi sama wojować z Chronosem - może ona zabrać ze sobą na wyprawę przydatnego, zwierzęcego chowańca. Proces odblokowania chowańców jest dość prosty, aczkolwiek musicie najpierw poczynić pewne postępy w grze. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak odblokować zwierzątka i jakie korzyści wam dają.

Jak odblokować chowańce?

Chowańce odblokujecie wraz z postępem w grze. Do kluczowej konwersacji dochodzi tuż przed jedną z walk z Hekate - nie można powiedzieć konkretnie ile razy musicie z nią walczyć, by do tej konwersacji doszło. W naszym przypadku uruchomiła się ona przy jedenastej wyprawie na danym pliku zapisu, choć wy możecie zetknąć się z nią wcześniej lub później.

Jeśli Hekate wspomni o możliwości zabierania zwierzątek na wyprawę przed walką, po walce odblokujecie inkantację Wierni Towarzysze, którą możecie wykupić w kotle na Rozdrożach w zamian za dwa Nektary i jeden Lotos. Nektar możecie zdobyć jako nagrodę za kończenie komnat podczas wypraw, zaś Lotos możecie zebrać w regionie Okeanos (żadne narzędzie nie jest wymagane).

Jeśli inkantacja nie chce się odblokować, możliwym jest, że musicie najpierw wykupić inkantację Leśny zdrój życia, która zamienia niektóre komnaty w Erebie na źródła leczące - Hades 2: Jak odblokować chowańce? - Hades 2 - poradnik do gry

Jeśli inkantacja nie chce się odblokować, możliwym jest, że musicie najpierw wykupić inkantację Leśny zdrój życia, która zamienia niektóre komnaty w Erebie na źródła leczące. Przy wyjściu z takiego żródła natraficie na kota, którego możecie pogłaskać - to powinno niedługo odblokować wymaganą rozmowę z Hekate.

Zakup inkantacji Wierni Towarzysze nagrodzi was wiedźmim smakołykiem, który możecie dać potencjalnemu chowańcowi. Wasz pierwszy smakołyk dajcie Frinosowi, żabie, która czeka na Melinoe na początku Rozdróż. To odblokuje go jako Chowańca.

By zdobyć więcej wiedźmich smakołyków musicie najpierw pokonać Chronosa po raz pierwszy. To odblokuje inkantację Przysmak w sam raz dla bestii, dzięki której będziecie mogli warzyć smakołyki w kotle. Wymaganymi składnikami są lotos (zbierany w Okeanosie) oraz gwiezdny pył. Drugi składnik jest rzadki i cenny, a zdobędziecie go poprzez odblokowanie Nieprzeniknionego Kamienia na placu treningowym (dajcie nektar Chaosowi i rozmawiajcie z nimi póki nie odblokuje inkantacji Otchłanna przenikliwość) i zaliczanie kryjących się w nim prób.

Jak działają chowańce?

Chowańce możecie wyekwipować wchodząc z nimi w interakcję na placu treningowym - Hades 2: Jak odblokować chowańce? - Hades 2 - poradnik do gry

Chowańce możecie wyekwipować wchodząc z nimi w interakcję na placu treningowym. Możecie wziąć ze sobą tylko jednego chowańca naraz. Zwierzątka podążają za wami podczas wyprawy jako kontrolowani przez sztuczną inteligencję towarzysze, zapewniając pasywne bonusy i zwiększają szansę na znalezienie materiałów wydobywanych narzędziami.

By odblokować Chowańca, musicie dać mu wiedźmi smakołyk. Możecie też dawać smakołyki już posiadanym Chowańcom by zwiększyć ich poziom, aż do poziomu czwartego, co wzmocni ich i zwiększy szansę na znalezienie przypisanych materiałów. Poniżej znajduje się lista dostępnych zwierzątek oraz korzyści, jakie wam przynoszą.

Frinos

  1. Lokacja: Żabi Chowaniec znajduje się na Rozdrożach, w pomieszczeniu, w którym Melinoe odradza się po każdej zakończonej wyprawie;
  2. Zachowanie: Frinos skacze naokoło komnaty, niszcząc wrogie pociski, które go dotkną;
  3. Bonus: +10 maksymalnego zdrowia;
  4. Narzędzie: Tablica pokoju - Frinos pozwoli wam znajdować więcej wałęsających się cieni, których możecie uspokoić w zamian za Psyche - walutę potrzebną do ulepszania Opanowania Melinoe, a zarazem wyposażania większej ilości kart tarota.

Toula

  1. Lokacja: Koci Chowaniec najpierw znajduje się w Erebie, w pomieszczeniu z fontanną leczącą. Gdy go tam znajdziecie i pogłaszczecie, przeniesie się permanentnie do pierwszego pomieszczenia Uskoku Teskalskiego, drugiego regionu na powierzchni;
  2. Zachowanie: Toula zasypia w losowym miejscu komnaty. Gdy wykonacie odskok przez nią lub przebiegniecie przez nią sprintem, obudzi się i zaatakuje najbliższego wroga zadając 99 obrażeń;
  3. Bonus: +1 Odrzucenie Śmierci;
  4. Narzędzie: Wędka poławiacza - Toula pozwoli wam znajdować więcej łowisk z rybami. Ryby możecie sprzedawać Przeklętemu Handlarzowi w zamian za Kości - główną walutę gry, za którą kupić można wiele przydatnych materiałów.

We wczesnym dostępie w grze znajdują się jedynie dwa chowańce. Strona będzie aktualizowana wraz z dodawaniem do gry nowej zawartości.