Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hades 2 - poradnik do gry

Hades 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Hades 2: Symbole na drzwiach Hades 2 poradnik, porady

Podczas waszych wypraw w Hades 2 będziecie musieli podejmować częste decyzje, do których komnat następnie się udać. Na tej stronie opisaliśmy, co oznaczają symbole na drzwiach komnat i jakie nagrody czekają was wewnątrz za ukończenie komnaty.

Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2024

Podczas waszych wypraw przeciw Chronosowi przejdziecie przez wiele komnat i pokonacie wielu wrogów. Na drzwiach do kolejnych komnat zawsze znajdziecie symbole, oznaczające jakie nagrody czekają was za ukończenie tejże komnaty. Dla początkującego gracza znaczenie tychże symboli może być jednak niejasne. Na tej stronie opisaliśmy, co oznaczają wszystkie symbole w grze i kiedy powinniście je priorytetyzować.

Czaszka

Okazjonalnie pod symbolem na drzwiach znajduje się malutki symbol czaszki - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Okazjonalnie pod symbolem na drzwiach znajduje się malutki symbol czaszki. Oznacza on, że za tymi drzwiami kryje się mini-boss, unikatowe, trudniejsze starcie ekskluzywne dla danego regionu. Choć walka jest trudniejsza, nagrody są też cenniejsze - np. dary od bogów mają wyższą rzadkość a zarazem lepszy efekt, granaty mocy zaś zwiększają poziom darów o dwa zamiast o jeden. Choć mini-bossowie mogą być niebezpieczni, warto się z nimi mierzyć - strategię walki łatwo sobie przyswoić po kilku próbach, zaś nagrody są warte ryzyka.

Boss

Na końcu każdego obszaru czeka na was starcie z bossem oznaczone małym symbolem czerwonej głowy diabła - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Na końcu każdego obszaru czeka na was starcie z bossem oznaczone małym symbolem czerwonej głowy diabła. Nie da się go ominąć, poprzedzony jest także zawsze pustą komnatą pozbawioną wrogów. Za pokonanie bossa dostaniecie jego unikatowy materiał do ulepszeń.

Młoty Dedala

Młoty Dedala oznaczone są symbolem młota - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Młoty Dedala oznaczone są symbolem młota. Są to najważniejsze nagrody podczas każdego podejścia, drastycznie ulepszają one bowiem waszą broń lub zmieniają jej właściwości. Podczas całej wyprawy pojawić się mogą dwa Młoty Dedala - pierwszy w regionie pierwszym lub drugim, drugi w regionie trzecim. Powinny być one dla was priorytetem za prawie każdym razem, kiedy się pojawią - wyprawy bez obu Młotów zazwyczaj nie zachodzą daleko.

Dary

Dary to najpowszechniejsze nagrody, z jakimi będziecie się spotykać - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Dary to najpowszechniejsze nagrody, z jakimi będziecie się spotykać. W grze znajduje się wielu bogów i mitologicznych bohaterów, którzy gotowi są dać wam dary, z których każdy ma inne właściwości. Symbole darów są zawsze kolorowe i odnoszą się do mocy owego boga - np. złoty piorun dla darów Zeusa, niebieski trójząb dla darów Posejdona, różowe serce dla darów Afrodyty.

Dary są zawsze dobrym wyborem nagrody, lecz powinniście priorytetyzować je szczególnie, jeśli nie posiadacie jeszcze darów wzmacniających wasze podstawowe ruchy, tj. atak, atak specjalny i czar. Mają one również różne rzadkości - zwykły, rzadki, epicki i heroiczny. Starajcie się zawsze brać dary przynajmniej rzadkie, chyba że nie macie wyboru lub naprawdę potrzebujecie efektu, który daje dar zwykły. Okazjonalnie będziecie mogli też zastąpić posiadany dar innym darem wyższej jakości - przemyślcie wtedy swój build zanim podejmiecie decyzję.

Granaty Mocy

Granaty Mocy służą do ulepszania wybranego przez was, posiadanego już daru. Oznaczone są one, oczywiście, ikoną owocu granatu. Są to przydatne nagrody, których bardzo przydatnym zastosowaniem jest skalowanie zadawanych przez was obrażeń. Im wyższy poziom danego daru, tym mniejsze korzyści zyskujecie jednak z każdego przypisanego mu granatu.

Okazjonalnie, w sklepie Charona, zetkniecie się również z kawałkiem granatu na sprzedaż. Kawałek granatu ulepsza jeden, losowo wybrany dar.

Ścieżka gwiazd

Oznaczone srebrnym półksiężycem, komnaty te dają wam Uroki, specjalne dary od Selene, Tytanicy Księżyca - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Oznaczone srebrnym półksiężycem, komnaty te dają wam Uroki, specjalne dary od Selene, Tytanicy Księżyca. Funkcjonują one jako specjalne, potężne umiejętności, których użyć możecie po wykorzystaniu określonej ilości many. Gdy już zdobędziecie Urok, każdy następna Ścieżka gwiazd pozwoli wam ulepszyć go na rozmaite sposoby, np. zmniejszenie kosztu Uroku lub zwiększenie zadawanych obrażeń, podczas gdy Urok nie jest naładowany.

Do wyboru zawsze macie trzy różne Uroki - im niżej w oknie wyboru znajduje się Urok, tym więcej punktów ulepszenia otrzymacie w każdej napotkanej Ścieżce gwiazd. Jeśli zdobyliście Urok wcześnie, w pierwszym lub drugim regionie, polecamy wybrać Urok znajdujący się najniżej w tabeli. Jeśli zdobyliście Urok późno, wybierzcie ten, który odpowiada wam najbardziej - prawdopodobieństwo ponownego spotkania Selene podczas tej wyprawy będzie bowiem nikłe.

Serce Centaura

Oznaczone czerwono-niebieskim sercem - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Oznaczone czerwono-niebieskim sercem. Serca Centaura dają wam permanentny bonus +25 maksymalnego zdrowia aż do końca wyprawy. Nie są one zazwyczaj priorytetem, ale powinniście zdobyć ich przynajmniej kilka - zalecamy, byście przed ostatnią walką mieli przynajmniej 150 zdrowia.

Tonik Duchowy

Oznaczone jasnoniebieską, okrągłą butelką. Toniki Duchowe dają wam permanentny bonus +25 maksymalnej many aż do końca wyprawy. Nie są one zazwyczaj priorytetem, ale zwiększenie waszej many pozwoli wam na częstsze używanie potężnych ataków Omega.

Pieniądze

Oznaczone złotą monetą - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Oznaczone złotą monetą. Zebranie takowej monety po zakończeniu walki da wam +100 złotych koron. Pieniądze wydawać możecie w sklepach Charona i studniach Charona - wydawajcie je do woli, ponieważ utracicie wszystkie korony po zakończeniu wyprawy. Pokój ten ma dość niski priorytet, ponieważ pieniądze otrzymujecie też pokonując wrogów, zaś 100 koron jest monetarnie warte mniej niż dary i granaty, jako że Charon sprzedaje je w droższej cenie.

Sklep

Oznaczone brązową sakwą - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Oznaczone brązową sakwą. Charon zawsze oferuje w swoich sklepach trzy przedmioty - dary, losowe dary zapakowane w worek przed ich odpakowaniem, granaty mocy, przedmioty leczące, serca centaura, toniki duchowe, itp. Upewnijcie się, że macie pieniądze zanim wejdziecie do sklepu Charona. By kupić cokolwiek przydatnego powinniście mieć przynajmniej 150 koron, a wyczyszczenie sklepu będzie kosztować około 300 koron. Jeśli macie mało zdrowia, możecie też odwiedzić sklep, licząc na to, że Charon sprzedawać będzie przedmioty leczące w cenie 50 koron.

W sklepie możecie też natrafić na Nemezis. Jeśli ją tu spotkacie, szybko podejmijcie decyzję - Nemezis też przyszła na zakupy, i jeśli będziecie się ociągać, skradnie wam jeden z oferowanych przedmiotów sprzed nosa.

Tuż przed drzwiami prowadzącymi do ostatniego bossa zawsze napotkacie również specjalny, większy sklep Charona, gdzie wydać możecie wszystkie pozostałe pieniądze. Oferuje on tam potężniejsze przedmioty a także jeden drogi materiał do permanentnych ulepszeń, np. księżycowy pył. By wyczyścić tenże ostatni sklep musielibyście wydać około 2,000 koron.

Spotkanie

Oznaczone symbolem złotych skrzydeł - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Oznaczone symbolem złotych skrzydeł. Spotkanie jest pomieszczeniem pozbawionym walki, w którym spotkacie się z postacią niezależną zamieszkującą obecny region. Każda z tych postaci oferuje unikatowe i bardzo przydatne nagrody. W poszczególnych regionach spotkacie się z poszczególnymi bohaterami:

  1. Ereb - spotkacie się tu z Arachne. Pozwoli wam ona wybrać jedną ze swoich sukni. Suknia ta daje wam spory wzrost pancerza (gdy zostaniecie trafieni, tracicie pancerz zamiast zdrowia) i zapewnia potężny bonus, dopóki macie pancerz. Spotkanie to pomoże wam przeżyć wczesny okres gry, a jeśli zaczęliście rozgrywkę z upominkiem od Arachne, zdobędziecie dzięki niemu mnóstwo pancerza i przez długi czas będziecie mieli dostęp do potężnego bonusu sukni.
  2. Okeanos - spotkacie się tu z Narcyzem. Pozwoli wam on wybrać jeden z trzech prezentów, składających się z różnych materiałów do ulepszeń oraz wzmocnień - np. nasiono i losowy dar lub pieniądze i srebro. Darmowe nagrody mogą was wzmocnić i przyspieszyć permanentną progresję.
  3. Pola Żałoby - spotkacie się tu z Echo. Jej nagrody są bardzo przydatne, pozwalając np. przywracać utracone Odrzucenia Śmierci, dając tymczasową szansę na uniknięcie obrażeń lub duplikując ostatnio zebraną nagrodę. Warto tu wspomnieć, że jeśli tuż przed spotkaniem z Echo zebraliście Młot Dedala, możecie go tu zduplikować, zdobywając trzy młoty zamiast dwóch.
  4. Tartar - to pomieszczenie możecie pamiętać z pierwszej części serii. Zdobędziecie tu unikatowy, potężny dar - może to być np. tymczasowa niewidzialność i nietykalność po trafieniu, możliwość strzelania czarami na dystans, leczenia się atakując wrogów lub nawet automatyczne odebranie Chronosowi 20% zdrowia na początku ostatniego starcia. Przychodźcie tu zawsze, kiedy tylko możecie, bez wyjątku.

Nektar

Oznaczone okrągłą butelką pełną złotego płynu - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Oznaczone okrągłą butelką pełną złotego płynu. Za oczyszczenie komnaty otrzymacie butelkę nektaru, który wręczać możecie bohaterom niezależnym by pogłębiać wasze więzi. Gdy wręczycie nektar bohaterowi po raz pierwszy, otrzymacie w zamian ich unikatowy upominek. Nektar jest cenny, możecie jednak kupić go też na Rozdrożach od Przeklętego Handlarza. Podczas każdego pobytu na Rozdrożach oferuje on jedną butelkę nektaru w cenie 30 kości.

Kości

Oznaczone symbolem fioletowych kości - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Oznaczone symbolem fioletowych kości. Są one główną walutą na Rozdrożach, które wydać możecie u Przeklętego Handlarza na rozmaite przedmioty, z których niektóre zdobyć można tylko u niego. Za oczyszczenie komnaty otrzymacie 50 kości. Odwiedzajcie te pomieszczenia jeśli czujecie, że zdołacie podołać następnym wyzwaniom i potrzebujecie zakupić składniki do inkantacji.

Popiół

Oznaczone symbolem szarych popiołów - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Oznaczone symbolem szarych popiołów. Służą one do odblokowywania nowych kart tarota, które dają wam przydatne bonusy do statystyk gdy je wyekwipujecie. Za oczyszczenie komnaty otrzymacie 5 popiołu. Odwiedzajcie te pomieszczenia jeśli czujecie, że zdołacie podołać następnym wyzwaniom i musicie zakupić więcej kart.

Psyche

Oznaczona symbolem zielonego płynu. Służy do zwiększania Opanowania Melinoe, pozwalając jej wyekwipować więcej kart tarota naraz. Za oczyszczenie komnaty otrzymacie 10 psyche. Odwiedzajcie te pomieszczenia, jeśli osiągnęliście limit Opanowania - pamiętajcie jednak, że możecie zdobyć Psyche w znacznie większych ilościach dzięki narzędziu tablicy pokoju i chowańcowi Frinosowi, odwiedzanie tych pokojów może być więc suboptymalne.

Chaos

Pojawiająca się czasem dziura w arenie, z której wydobywa się mrok - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Pojawiająca się czasem dziura w arenie, z której wydobywa się mrok. Przejście przez dziurę kosztować was będzie trochę zdrowia. Po drugiej stronie znajduje się Chaos, gdzie zebrać możecie rzadkie, unikatowe materiały oraz zdobyć dar od Chaosu - dary te mają potężne efekty, takie jak ogromny bonus do zadawanych obrażeń lub znaczące leczenie między komnatami. Musicie najpierw jednak wyczyścić kilka komnat z określonym utrudnieniem, takim jak spowolniona szybkość ruchu lub bycie ranionym przy korzystaniu z określonego ruchu.

Do Chaosu bardzo warto wchodzić, jeśli dziura pojawi się blisko początku regionu. Jeśli wejdziecie do Chaosu za późno, może się okazać, że będziecie musieli zmierzyć się z bossem regionu z aktywnym utrudnieniem, co może pogrzebać wasze szanse na wygraną.

Cyfry rzymskie

Symbole rzymskich cyfr, od 5 do 1 - Hades 2: Symbole na drzwiach - Hades 2 - poradnik do gry

Symbole rzymskich cyfr, od 5 do 1. Pojawiają się wyłącznie w Tartarze i pokazują drogę do ostatniego bossa gry, Chronosa. Czyszczenie tych komnat nie daje wam żadnych nagród, lecz jest jedynym sposobem na dotarcie do Tytana Czasu. Okazjonalnie obok drzwiami z cyframi rzymskimi natraficie też na inne symbole - są to opcjonalne komnaty, które nie zbliżą was do ostatniego bossa, lecz dadzą wam pokaźne nagrody, które mogą pomóc wam podczas starcia z Chronosem.